מספר 1. ללא ספק

בלי יחסי ציבור, אבל עם הרבה עבודה קשה, יוסי מזרחי ממצב את עצמו כמאמן מספר אחת בכדורגל הישראלי. חבל שהיעדר כישורים פוליטיים ימנעו ממנו להגיע לקבוצות הגדולות

יום שישי 11 נובמבר 2011
שלמה חסיד

חודשיים אחרי שנזרק ממכבי תל אביב, ישבתי עם אבי נמני לקפה בתל אביב. נמני אמר לי שיוסי מזרחי, שעבד תחתיו במכבי, הוא בעל המקצוע מספר אחת בארץ, ושבמהלך שנותיו הרבות ככדורגלן בארץ ובחו"ל - מעולם הוא לא התאמן אצל בעל מקצוע כמו יוסי מזרחי. "אם מכבי היו מאפשרים ליוסי לעבוד בשקט לא היתה שום בעיה", אמר לי נמני.

האמת? לא הופתעתי מדבריו של אבי. את מזרחי אני מכיר אישית מהימים שנעל את שערה של בית"ר והתאבד על כדורים אבודים בשלוליות של ימק"א. כבר אז הוא היה מאמן על המגרש, וכבר אז הוא היה דמות ששחקנים בעייתיים כמו מומו שירזי, אודי אשש ואבי כהן שפכו לו כבוד והלכו אחריו. מלמיליאן אולי היה הכוכב של הקבוצה בתקשורת - אבל בחדר ההלבשה יוסי מזרחי היה המלך האחד והיחיד. כולם ידעו שבלעדיו אין לנו זכות קיום - עם כל הכבוד לקסם של אורי.

על מה שמזרחי עושה השנה בליגה אין צורך לדבר. מבט לטבלה שווה בעניין הזה כמו אלף טורים. תהרגו אותי אם אני מכיר יותר משניים או שלושה שחקנים אצלו באשדוד, אבל מזרחי לא צריך יותר מזה בשביל לצחוק בפניהן של כל הקבוצות בארץ. ג'קי בן זקן שבשנה שעברה אכל אותה עם ג'ון גרגורי יודע היטב עד כמה העבודה של מזרחי ענקית.

דרך אגב, חבל שעם רזומה כזה וקבלות כאלה הדרך חסומה בפני מזרחי לקבוצות הגדולות. מזרחי מחוספס מדי, גר בירושלים, לא מתרפס בשיחות טראנס אטלנטיות ואין לו בנייד טלפונים של עיתונאים ועורכים.

אני זוכר היטב שכילד ממש לא הבנתי איך אריה חביב מהפועל יהוד תופס למזרחי את המקום בהרכב הנבחרת ושאלתי את עצמי למה זה קורה. עד שהגיע הנה המאמן האנגלי, ג'ק מנסל שלא קרא עיתונים בעברית, והעניק למזרחי את אפודת השוער הראשון בנבחרת.

בעולם מושלם שבו מאמנים לא מדליפים לעיתונאי החצר שלהם חצאי אמיתות על השחקנים שלהם - מזרחי כבר היה מקבל את ההכרה שמגיעה לו ולחשבון הבנק שלו. אבל בעולם של היום הוא מקסימום יקבל בינואר קריאה להציל את בית"ר מירידה, ועם הנאיביות השלומיאלית שלו לא אתפלא אם הוא יסכים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

9