קשטן: הצגנו יכולת טובה

מוקדמות היורו - בית 5: מאמן הנבחרת הישראלית היה דיי מרוצה מהיכולת הערב, בתיקו 0:0 מול הנבחרת האנגלית.. יוסי בניון: הייתי חותם על התוצאה לפני המשחק. אוואט: שיחקנו יוצא מהכלל. בן שושן: הייתה חוויה

שבת 24 מרץ 2007
אשר גולדברג, אורן קורנפלד, שרון חלבי

 בנבחרת הישראלית ההרגשה טובה לאחר המשחק הערב מול אנגליה. ישראל שמרה על תיקו ללא שערים במשחק ובכך הסיכוי לעלייה לאליפות אירופה, עדיין קיימת.

דרור קשטן, מאמן נבחרת ישראל אמר בסיום: "בהחלט, אני מרוצה. בל נשכח כפי שאמרתי, לפני המשחק, אנחנו משחקים מול נבחרת אנגליה. יש לנבחרת הזאת, איכויות משחק, ראינו זאת היום.

"היום נבחרת ישראל מבחינה טאקטית, הציגה יכולת טובה מאוד. לכן אולי רק לקראת הסוף, האנגלים הצליחו להגיע להזדמנות אחת או שניים. גם אנחנו במחצית הראשונה, הגענו לשתי הזדמנויות, במהלך של טוטו תמוז, וגם עם ההרמה של שפונגין והנגיחה של תמוז. 

"התעתוע של יוסי בניון אחד על אחד, שהיה צריך לבעוט ישר. אלה הזדמנויות, שצריך לנצל אותם. היתה כאן אווירה בלתי רגילה, הקהל תמך בנו. אני חושב שהצלחנו לנטרל את האנגלים".

על המשך הסיכויים של ישראל אמר קשטן: "עדיין אנחנו משחקים מול האנגלים, נכון שלנו יש תמיד יומרות גבוהות מאוד, אנחנו מעלים את רף הציפיות. אבל עדיין אנחנו נבחרת ישראל, עדיין אנחנו בשלבי התקדמות. אני גם משלב שחקנים צעירים, שעוברים תהליך מסויים לשחק ברמות האלה, והם מצדיקים את מיקומם.

"אנחנו אותו מצב כמו נבחרת אנגליה, עם אותם הנקודות. יש עדיין משחקים לשחק, זה לא בהכרח משחקי בית זה בוודאות ניצחון. מה שנראה קל, הופך להיות קשה ולהפך. אני חושב, שמי שהגיע היום לאיצטדיון ובוודאי כל מדינת ישראל צפתה בנו. אני חושב שהתוצאה היא טובה ויפה מאוד. 

"אני לא מחלק את הקבוצה לחלקי קבוצה. כלל הנבחרת עשתה עבודה. כל השחקנים ללא יוצא מהכלל, השקיעו מאמץ אדיר. אני לא יודע אם אפשר לחוש עד כמה קשה לשחק ברמות כאלה, ביכולות האלה לראש. יכולנו לראות זאת גם בחלק ההגנתי וגם בחלק ההתקפי.

"בהחלט אפשר גם לנצח בחוץ. כבר היו דברים מעולם, גם מקדוניה שיחקה מול אנגליה בחוץ והתוצאה הייתה תיקו. בכדורגל אפשר ביום נתון, למרות הפערים, אפשר לנצח". 

יוסי בניון  אמר לאחר המשחק: "אני בהחלט מרוצה מהתוצאה. לא שמתם לב נגד מי אנחנו משחקים, זו הנבחרת ברמה הכי גבוהה. הייתי חותם על התוצאה לפני המשחק. עדיין יש סיכויים לעלייה. הכל יכול להיות והדרך עוד ארוכה.

"תמיד שאני לובש את המדים של הנבחרת, יש תחושה מיוחדת. הייתה חגיגה של הקהל, שראה שחקנים שרואים רק בטלוויזיה. סגרנו אותם כמו שצריך, בסוף קצת התעייפנו, שמרנו על הנקודה וזה בהחלט טוב". 

לגבי המשחק אמר בניון: "היו לנו הזדמנויות. גם לטוטו תמוז וגם לי, שהייתי צריך לבעוט. צריך להנות מהתוצאה. אפשר היה לעקוץ את האנגלים, וכמעט גם חטפנו, דודו אוואט מנע שער לאנגלים. צריך להסתפק בתוצאה, היה משחק דיי שווה כוחות. נקווה ביום רביעי, שננצח את אסטוניה ונמשיך בקמפיין היפה הזה. 

"עדיין יש לנו סיכוי, תלוי גם בתוצאות של רוסיה וקרואטיה. מה שנשאר לנו, זה לנצח את הנבחרות על הנייר הפחות הטובות מאיתנו, וגם לפחות לנצח את אחת הנבחרות הגדולות בבית".

פיני בלילי, חלוץ נבחרת ישראל אמר בסיום: "בעיניי כולם, נתנו משחק טוב מאוד. משחק לחימה והקרבה. התיקו מול אנגליה, נראה כאילו אכזבה, אבל עוד הפעם אני שמח על התוצאה הזאת. אני מקווה שביום רביעי ננצח ונמשיך הלאה".

על הסיכויים אמר בלילי: "לא אנחנו ולא הם הגיעו למצבים. הם שלטו במשחק, אבל אנחנו היינו יותר מסוכנים. אני מקווה שבמשחק מול אסטוניה, שזה משחק שנהיה חייבים לנצח. נתכונן ונוציא את התוצאה שאנחנו רוצים". 

דודו אוואט, שוער הנבחרת, שהיה נהדר הערב אמר בסיום: "אני יוצא שמח מהמשחק. שיחקנו יוצא מהכלל. תוצאת תיקו היא תוצאה מצויינת מול אנגליה. האנגלים יש להם הנעת כדור יוצאת מהכלל, אני חושב שבסך הכל סגרנו אותם יפה מאוד, גם בהגנה וגם במשחק השדה. 

"הם לא ציפו לכזאת אגרסיביות מצידנו, עשינו משחק טוב, היו לנו כמה מצבים. אני חושב שצריך להיות מאושרים מהתוצאה. לקחנו נקודה, נצטרך לנצח כאן את אסטוניה. ישראל עושה התקדמות יוצאת מהכלל, צריך להמשיך את הקו הזה". 

עמית בן שושן, שבהחלט נראה עם ביטחון מול האנגלים, אמר בסיום: "זו תוצאה שמספקת אותנו. הם הגיעו ליותר מצבים מאיתנו, כל הרמת כדור שלהם הייתה פשוט מפחידה. זו חוויה לשחק מול שחקנים שרואים כל שבוע בטלוויזיה". 

תמונות: יותם רונן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק