האריות אולפו עי ישראל

כך הגדירה רשת סקאיי את הופעת האנגלים הערב באצטדיון ר"ג וטענה כי אותם אריות שיחקו ללא שיניים. ה-BBC לא נישאר מאחור ומיד בסיום המשחק הגדיר את הופעתם של כוכבי אנגליה כחסרת חיים

יום ראשון 25 מרץ 2007
רועי רובינשטיין
בימים האחרונים לכל אחד במדינה הייתה דעה או הימור לגבי התוצאה של המשחק הערב בין ישראל לאנגליה, היו כאלו שחשבו שננצח, אחרים שפחדו מהפסד ולא מעט אנשים שצדקו כשטענו "יהיה תיקו". רק על דבר אחד כולם הסכימו, אם אנגליה לא תנצח התקשורת הבריטית תצלוב את המאמן האנגלי סטיב מקלארן. 

לא עברו דקות משריקת הסיום של השופט הנורווגי טום הנינג וכבר ברשת סקאיי הבריטית עקצו את הבחורים בלבן. " האריות חסרי השיניים אולפו על ידי ישראל" זעקה הכותרת באתר האינטרנט של הרשת. הכתב שנכח במשחק הכתיר את ההופעה של אנגליה כלא טובה וטען כי הבחורים עם האריות על חולצתם שלטו במגרש מול נבחרת ישראלית שהסתפקה רק ביציאה להתקפות מתפרצות, אך ג'רארד וחבריו מעולם לא איימו ממש על דודו אוואט".

ה-BBC שנחשב ליותר מתון קבע כי "נבחרת אנגליה שיחקה ללא ברק וחשק הערב בר"ג". כותב השורות המשיך וטען כי "החבורה של סטיב מקלארן סיפקה לקהל עוד תיקו מאופס במשחק ללא חיים של השחקנים בלבן".

המירור שנחשב לאחד מהצהובונים הגדולים באי הבריטי טוען במהדורת הבוקר שלו היום כי בסיום המשחק מקלארן נכנס לחדש ההלבשה ואיבד שליטה. העיתון טוען כי המאמן התעמת עם חלק מהשחקנים הבכירים בנבחרתו במטרה להציל את משרתו הערב בסיום המשחק. שחקן בכיר בקבוצה הודה כי המאמן ניגש בסיום לסטיבן ג'רארד, פראנק למפארד, ווין רוני וריו פרדיננד ואמר להם כי נמאס לו מצורת המשחק שלהם בנבחרת וכי הוא דורש שיפגינו  במשחקים הבאים של אנגליה את היכולות שלהם מקבוצותיהם.
   
צהובון אחר ואחד מהתחרים של המירור "הסאן" הגדיר את המשחק של נבחרת אנגליה כאכזבה אחת בשרשרת של אכזבות בקמפיין. העיתון אף חילק ציונים לשחקני הנבחרת ופרט לאארון לנון שקיבל ציון 8 כל שאר חברי הנבחרת יצאו בזול עם ממוצע עגום של 6. 

אפילו הדיילי טלגראף שנחשב לאחד העיתונים החשובים בבריטניה השתמש במשחק מילים נפלא בכדי לתאר את האכזבה מהנבחרת. " אנגליה נעצרה, אך נמנעה מאסון טוטו" [במקום טוטאלי]. כתב העיתון טען כי החשש הגדול ביותר שלו הוא שמיצי היצירתיות של הנבחרת האנגלית נגמרים. הכתב אף ציין לטובה מספר שחקנים מנבחרת ישראל ובראשם את דודו אוואט שלטענתו " בזכות עצירותיו הטובות הגיע לישראל לזכות לפחות בנקודה". 

צילומים: רויטרס, יותם רונן

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק