חימקי יוצאת למסע אל הגמר

המלצת WINNER ליורוקאפ: אחרי שלפני שנתיים מעדה במשחק הגמר, חימקי בנתה קבוצה חזקה מאוד במטרה ללכת כל הדרך אל הזכייה במפעל. הערב במחזור הראשון היא מתארחת בצרפת

יום שלישי 15 נובמבר 2011
מערכת TELESPORT

כחודש לאחר תחילתו של היורוליג, גם מפעל היורוקאפ ואיתו הפועל ירושלים יוצא הערב לדרך. אבל אנו נתמקד דווקא במשחק בבית ב' - בין שולה הצרפתית לחימקי מוסקבה הרוסית.

שתי הקבוצות שיחקו בשנה שעברה ביורוליג, אבל עדיין לא פגשו זו את זו בהיסטוריה ביניהן. חימקי הגיעה עד לגמר היורוקאפ ב-2009, אבל נכשלה מרחק 40 דקות מהנפת הגביע וכאמור לא זכתה בטורניר. עכשיו יש לה כמאמן את רימאס קורטינאיינטיס, שזכה בתואר הזה כשאימן בריטאס וילנה הליטאית ויקווה בסיום העונה לשחזר את ההישג. 

רומיין דופורט, הסנטר של שולה, יפגוש בצבע את טימופי מוזגוב, הסנטר של חימקי (שייך לדנבר נאגטס, אך כמו שחקני NBA אחרים חתם עד לסיומה של השביתה בליגה הטובה בעולם, אם זו תסתיים) ונבחרת רוסיה שיעשה לו חיים קשים. רכז חימקי זוראן פלאניניץ', יפגוש במאצ'אפ את טלור באטל משולה שיעשה שצפוי להקשות עליו בזכות מהירות ותחכום. הספסל העמוק של חימקי עשוי להיות האקס פקטור, שכנראה יביא לרוסים ניצחון בכורה בטורניר היורוקאפ.

אחרי שהודחה ממוקדמות היורוליג על-ידי ציבונה זאגרב, שולה מגמגמת גם בזירה המקומית. בליגה הצרפתית היא עם 50 אחוזי הצלחה - 3 ניצחונות בלבד ב-6 מחזורי הפתיחה. במשחק האחרון היא רשמה הפסד לגראבלין בבית, 76:66. 

לרוסים מאזן מושלם בליגה הרוסית, לאחר שניצחו את 4 מחזורי הפתיחה. כמו הצרפתים, גם הם הודחו בתחילת אוקטובר ממוקדמות היורוליג לאחר שנכנעו לנימבורק הצ'כית.

דמטריס ניקולאס משולה אמר לקראת ההתמודדות: "חימקי קבוצה שיכולה לנצח בכל מגרש, אבל גם לנו יש מה למכור במשחק הזה. אני מאמין שלעייני הקהל שלנו נרשום ניצחון במשחק". סרגיי מוניה מחימקי אמר: "לא נוח לפתוח את המשחקים דווקא באולם כזה ביתי אבל אין מה לעשות. אנחנו חיבים לנצח כדי לא להסתבך בבית, גם ההפרשים חשובים".  

חימקי פייבוריטית ברורה במשחק ואנו לא צופים לה דווקא בשולה הפסד ראשון במפעל, אך הליין מעט גבוה לטעמנו ושולה בהחלט מסוגלת לעמוד בו.

משחק 63: שולה (‎+8) - חימקי מוסקבה. ההימור: 1

צילום: Gettyimages

תגובות

טלספורט בפייסבוק

9