ארגון השחקנים: נשבית הליגה

נציגי השחקנים בליגת על בכדורסל החליטו: הליגה תושבת החל מה-16 באפריל, עם פתיחת משחקי הסיבוב השלישי. יו"ר המנהלת אבנר קופל: השחקנים מנסים לסחוט את המנהלת בשביל תמלוגים

יום שני 26 מרץ 2007
שלמה חסיד

 ארגון שחקני הכדורסל הודיע היום כי החל מה-16 באפריל יושבתו משחקי ליגת העל מאחר שהשחקנים הישראלים לא יתייצבו למשחקים.

הארגון מוחה על כך שעדיין לא נחתם הסכם לגבי "החוק הרוסי" בשנים הקרובות וזאת למרות שמנהלת הליגה קבעה כבר כי החוק יחול גם בעונה הבאה.

על פי "החוק הרוסי" חייב כל מאמן בליגת העל להציב בכל זמן נתון במשחק לפחות כשני שחקנים ישראלים בחמישיה והשחקנים חוששים כי הדבר לא ייושם גם בעונה הבאה ולפיכך הם דורשים כי הדבר יעוגן מבחינה משפטית.

יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, אמר היום: "המנהלת הודיעה באופן חד צדדי כי החוק ייושם בעונה הבאה, אך ללא התחייבות משפטית ואם לא תהיה התחייבות כזאת, אנחנו נשבית את המשחקים":

במנהלת הליגה לא מייחסית חשיבות רבה לבקשת השחקנים וטוענים כי השחקנים מחויבים משפטית להופיע בכל המשחקים בעונה הנוכחית. יו"ר המנהלת אבנר קופל אמר: "הרצון של ארגון השחקנים לקבל תמלוגים אישיים במאות אלפי שקלים גורם להם לנסות לסחוט את המנהלת באיומי השביתה".

בהודעה רשמית שפרסמה המנהלת נאמר כי: "במנהלת הליגה דוחים את איומי ההשבתה של ארגון השחקנים, כפי שבאו היום לידי ביטוי בכלי התקשורת השונים. ברצון מנהלת הליגה להדגיש כי בינה ובין ארגון השחקנים קיים הסכם חתום עד לתום העונה הנוכחית כמצויין בסעיף מספר 1 להסכם: 'הסכם זה יעמוד בתוקפו מיום 1/9/05 ועד ליום 1/6/07'.

מנהלת הליגה מתכוונה למלא את הסכם זה במלואו ומביעה פליאה על עזות המצח שמגלה ארגון השחקנים בהדליפו לתקשורת נתונים אשר אינם תואמים את האמת ואף מטעים את הציבור.

'החוק הישראלי המשופר', או בשמו האחר 'החוק הרוסי', אשר התבקש ע'י ארגון השחקנים הוארך ע'י דירקטוריון מנהלת הליגה וקיבל תוקף לעונה נוספת 2007/8.

בהמשך להחלטת הדירקטוריון, לא ברורה טענתו של ארגון השחקנים ואין אלא לתהות האם פעולות ארגון השחקנים לא נעשו על מנת לזכות ביחס התקשורת ולפגוע בערכי הספורט ע'י הפרעות ושביתות.

מדובר בנסיון של ארגון השחקנים לזכות בתגמולים כספיים בסכומים של מאות אלפי שקלים באמצעות ראשי הקבוצות ומנהלת הליגה לצרכים אישיים ופנימיים".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק