איטליה תופיע ללא שני הבכירים

10 ימים לפני המפגש בגביע הדיוויס, וולאנדרי ודי-מאורו מחוץ לסגל. אוקון, סלע ואנדיוני יופיעו בסגל הישראלי. עונשו של הראל לוי שונה - ההרחקה לא תחול על משחקי הנבחרת

יום שני 26 מרץ 2007
אורן קורנפלד

עשרה ימים לפני מפגש הדיוויס בין ישראל לאיטליה, שני הקפטנים מפרסמים הערב את סגל הנבחרות.

בעוד שאצל הנבחרת הישראלית אין לקפטן איל רן הפתעות והסגל כולל את נועם אוקון, דודי סלע, אנדי רם ויוני ארליך, אצל האיטלקים הקפטן האיטלקי קוראדו בראזוטי מפתיע ולא מזמין למפגש עם ישראל את שני הטניסאים הבכירים של איטליה, פיליפו וולאנדרי שמדורג במקום ה-52 בעולם ואלסיו די- מאורו שמדורג 86 בעולם.

לא ברורה הסיבה שבגללה איטליה תגיע לישראל ללא שני המחבטים הבכירים שלה, אך יש סברה שהשניים לא זומנו כיוון שהם מתמחים בעיקר על חימר, ועל מגרש קשה כמו ברמת השרון הם לא מיטיבים לשחק.

האיטלקים שיגיעו לישראל כבר ביום ראשון הקרוב יופיעו עם דניאלה בראצ'יאלי (82 בעולם) שלא נמצא בכושר טוב, אך מדובר בשחקן עם ניסיון בגביע דיוויס שיודע להתעלות ברגעי האמת. לאחרונה הודח בראצ'יאלי בסיבוב השני של האינדיאן וולס ובסיבוב הראשון של טורניר הצ'לנג'ר בסנרייז. בטורניר מיאמי האחרון ניצח בראצ'יאלי בסיבוב הראשון אך הודח בשני ע"י רוז'ה פדרר.

המחבט השני של איטליה יהיה אנדראס ספי (93 בעולם) שמציג לאחרונה יכולת טובה והגיע לגמר טורניר הצ'לנג'ר הגדול בסנרייז. הפלוס הגדול של ספי הוא שהוא מיטיב לשחק על מגרשים קשים. פוטיטו סטראצ'ה (91 בעולם) וסימונה בוללי (113בעולם) ישלימו את הסגל.  

ביה"ד המתיק את עונשו של לוי

בית הדין העליון של איגוד הטניס החליט הערב לסייג את עונש ההרחקה של הטניסאי הראל לוי - הרחקה מפעילות במשך שלושה חודשים באיגוד הטניס, ולקבוע שהעונש יחול רק על משחקי הליגה והגביע ולא על פעילות בנבחרת ישראל.

בית הדין העליון בהרכב, עו"ד שמואל הרציג, עו"ד יורם בן שטרית ועו"ד אלי בן טובים דחה את ערעורו של לוי על עצם ההרשעה בוועדת המשמעת, שדנה אותו בחודש שעבר להרחקה ולקנס כספי של 500 שקלים.

כזכור לוי הועמד לדין בעקבות התנהגותו בגמר גביע המדינה לזוגות, כשהחליט לנטוש את המשחק במהלכו. 

עו"ד הרציג ועו"ד בן שטרית החליטו לסייג את העונש רק למשחקי ליגה וגביע בהתחשב בעברו של השחקן ולנוכח החרטה הכנה שהוא הביע. עו"ד בן טובים היה בדעת מיעוט וסבר שלאור חומרת העבירה אין מקום לסייג את העונש. 

צילומים: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק