ויסנטה דל בוסקה הישראלי

לופא קדוש מוביל את הפועל ירושלים לליגת העל עם אפס תקציב ואפס ציפיות. איך שועל קרבות ותיק שכזה לא בליגת העל?

יום שלישי 29 נובמבר 2011
שלמה חסיד
ללופא קדוש, מאמן הפועל ירושלים כבר מלאו 70 ועדיין חושיו חדים. מיכאל "לופא" קדוש הוא מהמאמנים הטובים ביותר בכדורגל הישראלי, כולל קשטן, גוטמן ואחרים. הבעיה היחידה שלו היא שאין לו בטלפון הסלולארי מספרים של עיתונאים.  בעצם, לפי אחת הסברות, אין לו כלל משכיר סלולארי.

קדוש עושה בית ספר על המגרש למאמנים כמו פרדי דוד שקיבל קבוצה עם תקציב של פלייאוף עליון בליגת העל ומוצא את עצמו כבר במקום העשירי בליגה הלאומית, בלי כדורגל ובלי תוצאות.

אמציה לבקוביץ' אמר פעם כי ויסנטה דל בוסקה, מאמנה הספרדי של אלופת העולם בנבחרות, לא היה מקבל ג'וב בארץ כי הוא "אולד-פאשן". כמה שלבקוביץ' צדק. תראו את לופא קדוש- קבלות יש לו והרבה, אבל הוא נחשב לנטע זר, לעומת אותם מאמנים "חתיכים" כמו מוטי איווניר, גיא לוי, ניצן שירזי וכו'. 

קדוש לא קונה בגדים אצל מלדיני, הוא לא נוסע להשתלמויות בבאיירן מינכן ולא יודע היכן נמצאת מסעדת "בראסרי" ולכן הוא מאמן את הפועל ירושלים מהלאומית. אם זו לא בושה וחרפה לכדורגל הישראלי - אז אני לא יודע מה כן. 

לופא קדוש לא היה לוקח את השחקנים שלו לתל חי כפי שעשה יובל נעים, לא לסדנת תיפוף כמו שעשה מוטי איווניר - מספיק כבר לעבוד עלינו. 

אנחנו לא מטומטמים כמו שאתם חושבים. כולכם שרלטנים, ובפעם הבאה במקום לנסוע בהשתלומיות באולד טראפורד - תקפצו לקריית יובל בירושלים, תעמדו ליד לופא ואולי תלמדו משהו. 

תגובות

טלספורט בפייסבוק

9