התגעגענו, אז באנו

מוקדמות היורו - בית 5: טל וקולאוטי, שהיו חסרים בשבת מול אנגליה, כבשו הערב לזכות נבחרת ישראל פלוס צמד מדהים של בן סהר בניצחון 0:4 על אסטוניה. ישראל שומרת על הסיכויים להעפיל לאליפות אירופה

יום רביעי 28 מרץ 2007
אייל כהן

קשטן יכול להירגע. נבחרת ישראל הביסה הערב 0:4 על נבחרת אסטוניה באיצטדיון רמת גן. ישראל נמצאת כעת לאחר 6 משחקים עם 11 נקודות. אסטוניה נשארת עם 0 נקודות ואפס שערי זכות במאזנה.

נבחרת אנגליה וסטיב מקלארן בראשם, צריך להודות בכך שמולם טל וקולאוטי היו חסרים בהרכב. הערב על הדשא ברמת גן, ראינו כיצד שיתופם בהרכב הועיל ובנוסף גם שניהם כבשו לזכות הנבחרת. כעת ישראל יוצאת לפגרה עד הקיץ, כאשר תשחק 4 משחקים רצופים  בחוץ, הבא  מול נבחרת מקדוניה ובהרכב יחסר טל בן חיים, שצבר שני כרטיסים צהובים.

נקודת האור במשחק הערב היה ללא ספק בן סהר, שחקן נבחרת ישראל וצ'לסי, שכבש צמד במשחק.  הילד רק בן 17 ושבעה חודשים והוא הכובש הצעיר ביותר בתולדות נבחרת ישראל.

לא כך ציפו האסטונים להופיע לטורניר מוקדמות אליפות אירופה. כאשר באמתחתם לאחר חמישה משחקים - חמישה הפסדים פלוס עשרה שערי ספיגה ו-0 שערי זכות. בהחלט מצב עגום, אולי במשחק הבא מול קרואטיה בבית בחודש יוני הקרוב, יתמזל מזלה ואף לכבוש. 

מחצית ראשונה: ישראל מוליכה - טל וקולאוטי כבשו

ישראל עלתה נחושה למשחק. התקפה מהירה כבר בפתיחה, הסתיימה בידיים של השוער האסטוני לאחר נגיחה טובה של תמוז. בדקה ה-5 בעיטה חופשית של באדיר מ-25 מטרים, הורחק בשנייה האחרונה ונמנע שער בטוח. 

בדקה ה-20 הרשת ברמת גן קפצה. הרחקה איומה של ההגנה האסטונית, הגיע הכדור לעידן טל, שמ-15 מטר הניף טל רגל שמאל פנימה - 0:1 לישראל. 

שלוש דקות לאחר השער כמעט הגיע השני. הגבהה של באדיר לתוך הרחבה, הלביש את הכדור הישר לראש של בניון, אבל הכדור חמק סנטימטרים מהקורה. בדקה ה-27 בן חיים קיבל צהוב במשחק, שהוביל לצהוב שני בטורניר וכך יחמיץ את המשחק מול מקדוניה.

הלחץ של ישראל הניב פרי בדקה ה-30, בן שושן הגביה מעולה מאגף ימין, קולאוטי נגח מצויין פנימה - 0:2 לישראל. 

בדקה ה-43 האסטונים דיגדגו קצת את ההגנה הישראלית, כאשר קירק, שעלה לשחק במחצית הראשונה, הגביה כדור מאגף ימין שחתך את ההגנה הישראלית, אבל אוואט קלט ללא בעיות. 

מחצית שנייה: זה הקטן גדול יהיה - צמד לבן סהר

המחצית השנייה קצת נפתחה בקול חרישי, כאשר נבחרת ישראל עדיין לא לוחצת על הגז והאסטונים הוליכו את הכדור בקצב איטי.

בדקה ה-61 הגיעה ההזדמנות המסוכנת ביותר של ישראל, בעיטת דרדלה של באדיר מ-20 מטר, הגיע אל תמוז, שבעט חלש שטוח מחמישה מטרים, אבל פום עצר ללא בעיות. בדקה ה63 כמעט והאסטונים מרעידים את הרשת, הרחקה גרועה של ההגנה הישראלית, הניחה כדור ברגליים של אופר, חלוץ רודה בעט מקרוב מעל השער. 

בדקה ה-70 עלה לשחק, גל אלברמן, קשר אחורי במקומו של שחקן התקפי, עמית בן שושן. אסטוניה קצת הלחיצה את ההגנה הישראלית בדקה ה-70, אבל שוב בן חיים דאג להסתיר זאת. הצרות של ישראל המשיכו כאשר בדקה ה-76, יוסי בניון קיבל כרטיס צהוב על התחזות, זהו הכרטיס השני בטורניר, ובכך הוא לא ישחק מול מקדוניה ביוני. 

בהופעה השלישית בלבד. בדקה ה-76, בן סהר כבש לזכות ישראל, לאחר מסירה פנטסטית של עידן טל מהאגף השמאלי. הילד דחק ילד, פום הסתכל אחורה וראה שער שלישי ברשת - 0:3 לישראל. 

עוד לא התאוששנו מהפריימרה של הילד, בדקה ה-80, סהר שלח פגז ברגל ימין מ-20 מטר פנימה - צמד חלומי ו-0:4 לישראל. 

בדקה ה-89 בניון שלח נהדר את בן סהר, שגבר על הבלם, אבל חלוץ הנבחרת ניסה לפרגן לטועמה, והכדור יצא לקרן.

נבחרת ישראל: דודו אוואט, יובל שפונגין, טל בן חיים, שמעון גרשון, יואב זיו, ואליד באדיר, עידן טל (סלים טועמה, 87'), עמית בן שושן (גל אלברמן, 70'), יוסי בניון, טוטו תמוז (בן סהר, 64') ורוברטו קולאוטי.

נבחרת אסטוניה: מארט פום; טיהון שישוב, מארק למסאלו, טיבו ראהן (טארמו קינק, 40), דמיטרי קרוגלוב; רגנאר קלאבן, אלו בארנגרוב, אלכסנדר דמטרייב, יואל לינדפרה (גרט קאמס, 80); טארמו נימלו (אוליבר קונסה, 61), אנדרס אופר.

שופט: קוניאט צ'אקיר (טורקיה), איצטדיון רמת גן.

תמונות: יותם רונן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק