פישלר ברבע גמר אליפות העולם

באולינג: הישראלי המפתיע יצטרך להתעלות היום כדי לעלות לחצי הגמר, בו ישתתפו שמונה שחקנים

יום שני 05 דצמבר 2011
שלמה חסיד

בשבועיים האחרונים צבר ענף הבאולינג פופולאריות רבה בקרב כמה מקבוצות ליגת העל בכדורגל שהוציאו את שחקניהן לימי גיבוש. למכבי ת"א זה לא כל כך עוזר בינתיים, לרמת השרון ולהפועל ב"ש זה דווקא עבד מצוין.

אבל הדבר האמיתי קורה בכלל הרחק מכאן, בדרום אפריקה, שם מתקיימת אליפות העולם ליחידים עם נציג ישראלי מצליח מאד. בן פישלר בן ה- 22 ממועדון ר"ג, רשם הישג גדול כשישחק היום (שני) בשמינית הגמר מול יריב ספרדי.

בתום ארבעה ימי תחרות ביוהנסבורג בהשתתפות 81 מדינות (נציג אחד לכל מדינה), פישלר סיים במקום ה-21 והעפיל לשלב 24 הגדולים.

אומנם בתום היום הראשון דורג פישלר, לשעבר סגן אלוף אירופה לנוער ואלוף אירופה לנוער בזוגות, במקום השלישי לאחר שרשם תוצאות נפלאות בחמשת משחקיו הראשונים, אבל בהמשך התחרות הוא אומנם שמר על ממוצעים גבוהים אבל איבד את מקומו בדירוג.

בתום היום השני פישלר דורג תשיעי. כעבור עוד יום (חמישה משחקים בכל יום) במקום ה-18 ואת היום הרביעי הוא כאמור סיים במקום ה-21, מה שנחשב עדיין להישג מצוין שמקנה את הכרטיס לשלב הבא, במסגרתו ישחקו 24 המדורגים הראשונים עוד שמונה משחקים בסיומם יעפילו שמונה לשלב חצי הגמר.

הספרדים אומנם שולטים ברוב ענפי הספורט העולמיים, אבל בבאולינג הם אינם נחשבים למעצמה יוצאת דופן. רודריגז הפגין חוסר יציבות לאורך ארבעת ימי התחרות ולצד שמונה משחקים בהם רשם תוצאות מעולות של 244 נקודות ומעלה היו לו חמישה משחקים של 172 נקודות ומטה.

פישלר, שסיים את התחרות עם ממוצע של 217, גילה למרות המעמד יציבות רבה ורק בשלושה משחקים ירד מ-200 נקודות, אם כי ברור שרק התעלות שלו היום תביא אותו לשלבים הגבוהים של התחרות.

הנציגה הישראלית שחף אנטין סיימה אתמול את דרכה באליפות לאחר שדורגה במקום ה-40 מתוך 69 מתחרות.

יו"ר התאחדות הבאולינג אריה פישר אמר: "באולינג הוא ענף שביום נתון אפשר לעשות בו הכל. בהצלבה יש הרבה מאד מצבים מנטלים ובן כבר הוכיח בעבר שהוא מסוגל להתמודד מול הלחץ. כל מה שהוא עשה עד עכשיו היה יוצא מן הכלל ואנחנו מקווים שהוא ימשיך להפתיע אותנו. הוא בהחלט מסוגל".

תגובות

טלספורט בפייסבוק

f