לא עומדים בלחץ

מכבי תל אביב שוב הפסידה בנקודה, הפעם להפועל ירושלים, 88:89. גם הפעם היה זה יותם הלפרין (29 נק' במשחק מצוין) שהחטיא את הזריקה המכרעת. צסק"א יכולה להיות רגועה

יום חמישי 29 מרץ 2007
מערכת TELESPORT

דווקא בתקופה הכי חשובה בעונה שלה, מכבי תל אביב מפשלת פעמיים ברגעי הלחץ ומפסידה פעמיים ברציפות בליגה, הפעם הפסידו הצהובים של ספאחיה להפועל ירושלים 88:89 במשחק צמוד ורב תהפוכות.

שוב היה זה יותם הלפרין, כמו ביום ראשון, שהחטיא את הזריקה המכרעת, למרות משחק מצויין של הגארד הישראלי, שקלע 29 נק'. טימי באוורס הוביל את המנצחים עם 23 נקודות.

הניצחון הזה לא קובע הרבה מבחינת הפיינל פור, אבל מבחינה מוראלית זוהי מכה למכבי תל אביב שמפסידה פעמיים לפני המפגש מול צסק"א. בירושלים, שהגיע למשחק ללא דרור חג'ג', חוגגים ניצחון יוקרתי וזורים עוד מלח על הפצעים של מכבי ת"א.

יתר הקלעים: 

ירושלים: אוסטין 13 נק' ו-9 ריב', ג'נקינס 16 נק', טפירו 15 נק'.

מכבי ת"א: וויצ'יץ' 14 נק', 5 ריב', 5 חט', בורשטיין 10 נק', יסאיטיס 9 נק'.


רבע ראשון - אין הגנות, הגארדים חוגגים

האורחים פתחו עם שלשה של יסאיטיס, אבל מאותו סל ירושלים רצה ל-0:9 עם טירוף בהגנה ובעידודו של הקהל מחריש האוזניים במלחה. מנודה היורוליג, יותם הלפרין, פתח טוב את המשחק ושלשה שלו יחד עם סל של בורשטיין במתפרצת החזירו את היתרון למכבי, 12:13.

עם חסרונו של דרור חג'ג', מאיר טפירו וטימי באוורס לקחו יותר אחריות כבר מההתחלה ובמו ידיהם נתנו יתרון 19:23 לירושלים. שארפ, שנכנס במקום הלפרין, החזיר את היתרון למכבי, אבל ההגנה של מכבי המשיכה לזייף וירושלים ירדה בסיום הרבע עם יתרון 26:27.

רבע שני - ג'נקינס וירושלים בורחים ל-9, אליהו והלפרין מחזירים את מכבי למשחק

הוראס ג'נקינס, שנכנס למגרש בסוף הרבע הראשון, פתח את הרבע עם 5 נקודות והקפיץ את היתרון של ירושלים ל-6. מוריס הוסיף עוד שלשה והיתרון קפץ ל-9. בירושלים ניצלו את המצ' אפ בין באוורס לביינום ושמרו יתרון שנע בין 8 ל-9 נקודות ברוב שלבי הרבע.

לקראת תום המחצית נכנסו אליהו והלפרין למשחק ובמבצעים אישיים החזירו את קבוצתם ל-44:46. סל של טפירו לפני סיום המחצית השאיר את ירושלים ביתרון 3, 46:49 בסיום המחצית.

רבע שלישי - מכבי חוזרת ליתרון, ירושלים מסיימת טוב את הרבע

גם בפתיחת הרבע השלישי היו אלה הלפרין ואליהו, שתרמו שלשה כ"א כדי להעלות את מכבי ליתרון ראשון מזה זמן רב - 50:52. שלשה של גולמאץ עצרה את הריצה של הצהובים וסל נוסף של באוורס אחרי טעות של בורשטיין החזירה יתרון 3 לירושלים.

שלשות של בורשטיין והלפרין שמרו את מכבי צמוד לירושלים כשדריק שארפ מחזיר את הצהובים לשיויון 61:61. מאריו אוסטין התעורר בירושלים ועם 4 נקודות מהקו החזיר את ירושלים ליתרון 61:67. שלשה של אוסטין עשתה יתרון שיא ברבע - 65:72, אבל הלפרין חתם את הרבע עם שלשה משלו ו-68:72 לירושלים.

רבע רביעי - ג'נקינס קולע מהקו, הלפרין מחטיא שלשה מנצחת

מייד עם פתיחת הרבע הרביעי הישווה וויצ'יץ' את התוצאה ל-72:72 והמשחק נפתח מחדש. ירושלים לא ויתרה וחזרה ל-72:78 עם סל ראשון של ארז מרקוביץ'. הלפרין קבר שלשה שישית במשחק והקטין לנקודה בלבד ושארפ עשה שיויון 80:80.

בדקות אלה החל ניקולה וויצ'יץ' להיכנס למשחק ועם 4 נקודות רצופות העלה את האורחים ל-81:84. גם כאן ירושלים לא התקפלה וסל של ג'נקינס העלה ל-84:85 לאדומים. פניני נתן יתרון 3 לירושלים, הלפרין הישווה ל-87:87 עם סל ופאול. הלפרין קלע 1 ולעומתו, ג'נקינס לא נלחץ וקלע את 2 הזריקות יתרון 88:89 לירושלים. הלפרין החטיא שלשה מכרעת ונתן ניצחון לירושלים.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק