מרחק נגיעה מסופר קלאסיקו

חצי גמר פלייאוף בכדורסל נשים: מכבי רמת חן שוב הייתה קרובה לעשות סנסציה אך נכנעה לאליצור רמלה בבית, 76:71. לרמת השרון זה הלך יותר בקלות עם ניצחון 72:82 מול בני יהודה

יום חמישי 29 מרץ 2007
רועי רובינשטיין
 רגע האמת קרב ובא, שתי סדרות חצי הגמר בפליאוף הנשים הערב נראות פחות או יותר סגורות כששתי המועמדות לעלייה לגמר הפלייאוף, אנדה רמת השרון ואליצור רמלה עשו הערב צעד משמעותי נוסף לעבר הגמר עם ניצחונות חוץ בבית דני ואולם זיסמן [בהתאמה].

מכבי רמת חן אשר אירחה הערב את אליצור רמלה, הייתה במרחק של שישים שניות מניצחון על רמלה הערב. הקבוצה של שיקי פלח שכבר ניצחה את רמלה פעם אחת העונה נראתה מעולה לאורך 39 הדקות הראשונות של המשחק הערב, שלטה בקצב והוליכה בסיום שלושת הרבעים הראשונים, רק פעם אחת היא לא הצליחה לשמור על היתרון שלה בשניות הסיום וזה הגיע בדקה האחרונה של המשחק.

לאחר מחצית ראשונה טובה של רמת חן ויתרון 34:36 במחצית הגיעה פתיחה קטלנית של רמלה למחצית השנייה. מוניק קורי ופלאנט פירסון הריצו את רמלה ליתרון של 43:44 הקבוצה של שיקי פלח לא נשברה חזרה למשחק בעזרת וויט ויזהר ורמת חן ירדה לספסל בסיום הרבע ביתרון של שש נקודות, 49:55.

הרבע האחרון היה אחד המותחים שהיו לנו העונה, לאחר סל של מוניק קורי מרמלה  שצימק לארבע נקודות הפרש הגיעו סל של ג'קסון ועבירת תוקף של מוניק קורי על שירי שרון, שקלעה שתיים מהקו והגדילה את יתרון המארחת ל-51:59. 

אז הגיעה ריצת 0:14  מטורפת של רמלה שלקחה פיקוד על המשחק ועלתה ל-59:65 לפני שדורי צימקה לשלוש נקודות בלבד עם שלשה ולאחר עוד סל של פירסון תמרה מור הורידה ל-69:64, שתי דקות לסיום.  

שתי שלשות רצופות של חן נוסל והילה יזהר העלו את רמת חן ליתרון 69:70. דקה לסיום טמישה ג'קסון עוד הספיקה להעלות את רמת חן ל-69:71  לפני שמוניק קורי הצליחה לקלוע זריקה אחת מהקו ולצמק ל- 70:71 עשרים שניות לסיום.  רמת חן לא הצליחה להוציא את הכדור בזמן שהשופטים שרקו לה חמש שניות  והכדור עבר לרמלה מתחת לסל של המארחות. אינה גורביץ שקיבלה את הכדור קלעה סל והוסיפה עוד אחת מהקו בכדי להעלות את רמלה ל-71:73. יזהר עוד ניסתה לזרוק לשלוש אך איבדה את הכדור וקורי עם עוד סל מהקו סיימה את הסיפור.

היריבה הגדולה של רמלה אנדה רמת השרון עשתה צעד קליל נוסף לסידרת הגמר עם ניצחון 72:82 על בני יהודה של מאיר אליהו בבית דני. התוצאה אולי נראת צמודה אך רמת השרון שהובילה בעשרים הפרש במחצית פשוט טיילה במחצית השנייה ללא הפרעה אל עבר הניצחון כשמוואדי מאביקה קולעת 26 נקודות ו-וידוביץ' מוסיפה עוד 15 נק' משל עצמה. 

מאיר אליהו אמר ל-TELESPORT בסיום: " אנחנו הפסדנו למעשה את הסידרה, זה קשה מול אנדה שהיא קבוצה טובה יותר. נבוא ביום ראשון לרמת השרון ונשתתף בחגיגה ובמסיבה של אנדה".

מאמנת אנדה רמת השרון אורנה אוסטפלד אמרה בסיום: " אנחנו קבוצה יותר טובה עם ספסל יותר טוב. עכשיו אנחנו רוצות לסיים את הסיפור ב-0:3 חלק".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק