'אין לנו פחות אוהדים מביתר'

האוהדים של הפועל ירושלים רוצים לרכוש את קבוצתם. צפו בגיא לרר, אוהד הקבוצה שחוץ מהכותרת אומר גם: "המטרה היא להחזיר את הקבוקה לקהילה. לדעתי זה אפשרי"

יום ראשון 10 יוני 2007
שלמה חסיד

אוהדי הפועל ירושלים נואשו מקרבות השליטה בין ויקטור יונה ליוۡי סאסי, והחליטו לנסות ולרכוש בעצמם את קבוצתם על מנת להחזיר אותה לימיה היפים, אחרי שהעונה שוב צנחה הקבוצה לליגה השלישית.

אוהד הקבוצה גיא לרר, עיתונאי בערוץ 10, סיפר על היוזמה: "אחרי שהקבוצה הלכה מדחי אלי דחי בתקופת ויקטור יונה̠ויוסי סאסי. הרעיון הוא לגאול את הקבוצה, על ידי קנייתה באמצעות האוהדים ולמעשה החזרתה לקהילה. המטרה שלנו היא לקחת את העניינים לידיים, ולדעתי זה אפשרי".

איך נולד הרעיון?

"עיתונאי בשם אורי שרצקי הרים את היוזמה הזאת וߤרסם מייל katamon2@gmail.com  ולמייל הזה צריכים האוהדים לשלוח התחייבות של אלף שקל, וברגע שיאסף מספיק כסף תוקם מועצת אוהדים ובעלי הון, בהרכב שיקבע בהמשך. המועצה הזאת תמנה מנהל, שיצטרך לפעול לפי רחשי לב הקהילӔ ולא לפי גחמותיו הפרטיות שבדרך כלל גורמות רק נזק".

איך זה מתקדם?

"מצוין. יש היענות רבה מאוד. פתאום לאוהדים יש השפעה. לדעתי הפיתרון יהיה להקים את הפועל ירושלים מחדש כי במבנה הנוכחי שלה אני חושש שכבר לא תהיה לߔ תקומה".

אתם רוצים שעידן טל יקנה חמישים מניות?

 "השאיפה היא שכל מי שידו נגעה במועדון מסיבות רומנטיות יכנס לזה כי זה פרויקט של אהבה ורצון טוב, ונועד להציל לא רק את הפועל ירושלים אלא גם משהו מהכדורגל הישרӐלי שאבד קצת בעידן המסחרי, כשלא נשאר שום דבר מהמסורת שלנו".

כמה אוהדים יש להפועל ירושלים?

"להפועל ירושלים יש קהל בין הגדולים בארץ. כבר היה מחקר באחד העיתונים שהוכיח את זה. לפי דעתי בירושלים, ואל תצחק עלי, אין לנו Ӥחות אוהדים מבית"ר".

לצפייה בראיון לחצו PLAY מתחת לתמונה

צילום ועריכה: יותם רונן

תגובות

טלספורט בפייסבוק