קליין: לא אהבתי את מה שקרה

יו"ר הפועל ירושלים הביע צער על האירועים בסיום המשחק שלשום במלחה. המנהלת עשויה להפעיל סנקציות על הפועל ירושלים

שבת 31 מרץ 2007
שלמה חסיד

 מנהלת הליגה בודקת ביסודיות את הארועים החריגים שארעו בסיום המשחק בין הפועל ירושלים לבין מכבי ת"א ביון חמישי, לאחר שאוהדי ירושלים ניסו לפגוע באנשי מכבי תל אביב.

גורמים בכירים במנהלת הביעו אכזבה רבה מהתנהגות הקהל בסיום משחק הליגה. אבנר קופל, יו"ר מנהלת הליגה אמר בתגובה: "הקהל הירושלמי הינו קהל חיובי טוב ומכובד והינו ראוי לשמחות במיוחד אחרי נצחון על האלופה. אך יחד עם זה גדולת הקהל היא לשמור על כבוד השחקנים והקבוצה המפסידה והנהלתה".

כמו כן, מנהלת הליגה תבדוק ותחקור את הארועים וכעת ממתינה לקבלת דו"ח המשקיף שנכח במשחק, דוד דגן. המנהלת תתאם את פעולותיה עם היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, שוקי קרמר, כדי לבדוק את השלכות המקרה ומנוע מקרים מסוג זה בעתיד.

יו"ר הפועל ירושלים דני קליין אמר: "ראשית, הנהלת הפועל מאוד לא אהבה את מה שהתרחש אתמול בסיום המשחק, בודאי שאין מקום לשום אלימות במשחקי כדורסל ובמיוחד לא במגרש הביתי שלנו. צר לי שארועים אלו התפתחו ואין ספק שצריך לעשות הכל על מנת שדברים כאלו לא יחזרו בעתיד. בנוגע לאבוקה שנזרקה ביציע, אסור שדבר כזה יקרה בליגת כדורסל, במיוחד באולם קטן וצר כדוגמת מלחה. ההלשכות יכולות להיות קריטיות עד סיכון חיי אדם ואני בטוח שהמשטרה תערך לכך בהתאם בהמשך העונה כדי שמקרים כאלו לא ישנו."

על ניצחונה הדחוק של קבוצתו אמר קליין: " זוהי תעודת כבוד לכדורסל הישראלי הן מבחינת רמת המשחק שהוצגה אתמול והן מבחינת האוירה ששררה באולם. אני בטוח שהקהל והקבוצות ישמחו לראות עוד ערבים כאלו בהמשך העונה".

עם זאת לאור הארועים, לאחר חג הפסח צפויה להערך ישיבת דרקטוריון מנהלת הליגה ובה ידונו בין השאר נושאי הטלת סנקציות על הקבוצות ואכיפתם בתקווה שמקרים כמו הדלקת אבוקות ביציעים וירידת קהל למגרשים לא ישנו בעתיד.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק