נסתדר מצוין בלי בית״ר

כל מי שטוען שאין ליגה בלי בית״ר הוא לא יותר מחסיד שוטה של השחקנים הצהובים מירושלים. מה היא נותנת לליגה שלנו בעצם?

יום שישי 23 דצמבר 2011
שלמה חסיד

 ״אין ליגה בלי בית״ר״, זו הקלישאה שמדקלמים השכם והערב אוהדי השחקנים הצהובים מירושלים. אין משפט שמרתיח אותי יותר מהקשקוש המשומש הזה ואני אסביר.

כבר כמה שנים שהכדורגל שלנו חי את חייו בלי בית״ר, מבלי שאיש ירגיש. כי בית״ר של היום היא לא יותר מעוד קבוצת תחתית אפורה ומשעממת בלי זכות קיום במרחב של ליגת העל. בלי אבא, בלי זהות ובלי כלום.

למה בעצם אין ליגה בלי בית״ר? מה היא נותנת לליגה שלנו בעצם? קללות גזעניות? אספסוף שוטה ביציע? טעויות ניהול בסיסיות? שמועות בלתי מוכחשות על מעורבות של יעדי משטרה בקבלת החלטות? מאמן ששמו כיכב בקיץ בפרשה אפלה? בלי כל זה אין ליגה? הצחקתם אותי באמת.

יובנטוס שמובילה היום בגאון את הסריה A בילתה בליגה השניה באיטליה. ריבר פלייט מרצה את עונשה בליגה השניה בארגנטינה ומטורטרת שעות בדרך למשחקי חוץ. בצרפת, מונאקו הגדולה שרועה במקום האחרון בליגה השניה. ואין פוצה פה ומצפצף.

בית״ר ירושלים האותנטית והעממית של ימי ימק״א החזירה את נשמתה לבורא ביום שהקבוצה עברה לשחק בטדי ומכרה את נשמתה לאלוהי הכסף. כיום אין הבדל בינה לעוד מפעל לסלט חצילים שנקלע לניהול רשלני ונסגר.

טוב עשה בית הדין של ההתאחדות שהטיל על הקבוצה עונש של שני משחקים ללא קהל, כולל נגד הפועל תל אביב. כי אולי אם בית״ר תרד סוף סוף לליגה השניה יש סיכוי שתתחבר לעצמה מחדש ואז יש סיכוי שהיא תזכה לאהדת תומכיה המשולהבים לשעבר, כמוני למשל.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8