התחיל כחלטורה

אלי גוטמן עוד לא מונה רשמית למאמן נבחרת ישראל, וכבר נראה כי ביחד עם ראשי ההתאחדות לכדורגל הוא עושה את הכל כדי להפוך את הנבחרת לחלטורה. הצהרות לא רציניות ופגישות תמוהות הן מנת חלק המעורבים במינוי, עד כה

שבת 24 דצמבר 2011
דורון ברגר
צריך לומר את האמת - אלי גוטמן הוא האיש הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון. למעשה, אין ראוי ממנו כיום לאמן את נבחרת ישראל ואין מתאים ממנו כדי לנסות ולשקם את הנבחרת אחרי שני קמפיינים אומללים.

אבל צריך לומר גם שבימים האחרונים נראה שכל המחלות של הכדורגל הישראלי שוב צצות, וזה עוד לפני שאלי גוטמן מונה רשמית לתפקיד הכי חשוב מקצועית בכדורגל הישראלי.

בכלל, נראה שכל פעם מחדש מעדיפים בהתאחדות לכדורגל לתת לנו לחשוב שחובבי הכדורגל הם חבורה של מטומטמים, שאפשר לזלזל באינטיליגנציה שלהם. 

זה התחיל כבר באמצע השבוע, כשדובר על ועדת איתור למציאת אלי גוטמן. לכולם הרי היה ברור שאלי גוטמן הוא המועמד היחיד למשרת המאמן הלאומי, והמונח ועדת איתור הזכיר לכולם את אותה ועדת איתור ש"עבדה ימים ולילות" לפני שנה וחצי כדי למצוא את גיא לוזון להכי מתאים לאימון הנבחרת הצעירה. 

לאחר מכן זה נמשך בפגישה בביתו של אבי לוזון, בליל יום חמישי, בה סוכם שאלי גוטמן יאמן את הנבחרת. קיום הפגישה נחשף בהדלפה רק לחלק מכלי התקשורת כמו גם המינוי הצפוי. לאחר מכן התבשרנו שהצוות המקצועי ימונה רק בסוף העונה ומכיוון שאלי גוטמן עוד אינו יכול להתראיין (אינו מונה רשמית), בסוף השבוע רק מקורביו דיברו על מה שהוא אומר לאותם מקורבים.

כל-כך עקום, כל-כך לא רציני, כל-כך לא מקצועי וכל-כך מרגיז ששוב הכל נראה כחלטוריסטי מ-א' ועד ת'. 

מה למשל פשר הפגישה הזו ביום חמישי בערב בביתו של לוזון?. אם היה מדובר בהחלטה לילית לתקיפה באיראן, ניחא. אבל ממתי פגישות מקצועיות נערכות בביתו של היושב ראש? מה היה ראוי יותר מלזמן את גוטמן בשבוע הבא למשרדי ההתאחדות לכדורגל, לסכם הכל, לכנס את חברי המזכירות ולערוך מסיבת עיתונאים מסודרת ומכובדת. 

ההתאחדות לכדורגל הייתה צריכה לנהוג בצורה הבאה: גוטמן היה צריך להיות מוזמן באחד הבקרים בשבוע הבא למשרדי ההתאחדות לפגישה עם אבי לוזון ושטרן חלובה. בפגישה היו צריכים להיות מסוכמים תנאי עבודתו. גוטמן היה צריך להתעקש שהצוות המקצועי שיעבוד איתו יתחיל לעבוד כבר החל מה-1 בינואר, כי עם כל הכבוד, אלי גוטמן לא יכול לעשות את הכל לבד. הוא חייב עזרה מקצועית ולא בסוף העונה.

 במקום זה קיבלנו פגישות חשאיות, אמירות בלתי ברורות וכל שנותר הוא רק לאחל בהצלחה למה שהתחיל משונה מאוד.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

b