נקבע סגל נבחרת הטאקוואנדו

מלאכי, אדלשטיין, מירקין וגטרר ינסו להשיג את הכרטיס ללונדון בתחרות הקדם אולימפית שתתקיים ברוסיה

יום שלישי 27 דצמבר 2011
שלמה חסיד

נבחרת ישראל בטאקוואנדו תחזור היום (שלישי) ממחנה אימון בקייב אוקראינה, אשר שימש כהכנה לטורניר המיונים הקדם אולימפי שיתקיים בסוף החודש הבא בקזאן רוסיה.

לאחר התלבטויות לא קלות הוחלט כי מי שייצא לתחרות הקדם אולימפית הם לירן מלאכי (משקל עד 58 ק"ג) ויוני אדלשטיין (עד 68 ק"ג), בנוסף לשתי הבנות שמקומן היה מובטח- אניה מירקין (עד 49 ק"ג) ובת אל גטרר (עד 57 ק"ג).

כמו כן, נקבעו מחליפים לספורטאים הגברים במקרה של פציעות עד ליציאה לתחרות: רון אטיאס (עד 58 ק"ג) ויובל בוחבוט (עד 68 ק"ג).

בענף הטאקוואנדו מקווים כי גם בלונדון יהיה לפחות נציג אחד לענף, כפי שהיה בשתי האולימפיאדות הקודמות: ב2004 אז התחרתה מאיה ערוסי ובבייג'ין, אז זו הייתה בתל אל גטרר אלופת אירופה הנוכחית ובעלת הסיכוי הטוב ביותר להעפיל גם הפעם.

הקריטריון הבינלאומי לאולימפיאדה אכזרי ביותר. בלונדון יתחרו בשמונה משקלים שונים בלבד, כאשר בכל משקל מתחרים רק 16 עשר ספורטאים שמתחילים למעשה את התחרות כבר בשמינית  גמר.

הדרך היחידה של ספורטאי ישראלי להגיע ללונדון היא דרך המבחנים הקדם אולימפיים. תחרות עולמית אחת התקיימה כבר לפני כחצי שנה באזרביג'אן (אז התחרו בין הבנים רון אטיאס ואדם סגיר) ובחודש הבא תינתן ההזדמנות השנייה והאחרונה במיונים לספורטאים האירופאים כשרק זכייה במדליה תיתן את הכרטיס ללונדון. 

התחרות במשקל עד 58 ק"ג הייתה קשה מאד בין ארבעה לוחמים מצוינים. לבסוף מלאכי הועדף על פני סגן אלוף אירופה לנוער רון אטיאס בן ה-17, שעוד יקבל הזדמנויות רבות בהמשך הקריירה, מוטי לוגסי מדליסט הארד מאליפות אירופה  והאלוף האולימפי לנוער גילי חיימוביץ.

המנהל המקצועי של התאחדות הטאקוואנדו, עדי דוידוב: "ההחלטה הייתה לא פשוטה, אבל בחרנו בלירן בגלל היציבות שהוא הפגין השנה. ברור לנו שמדובר בקבוצת גיל קשה ביותר עם המון מתחרים מעולים מכל העולם. לירן מוכשר מאד, ספורטאי אגרסיבי ונחוש ואלו גם הסיבות בגינן בחרנו את יוני אדלשטיין, ספורטאי צעיר חזק מאד פיזית ומנטאלית".

"לגבי הבנות, מקומן היה מובטח. אניה עושה כל דבר אפשרי כדי לחזור לכושר אופטימאלי אחרי פציעה ארוכה ובת אל נמצאת בכושר טוב, ויש לנו עוד קצת זמן לשפר את כולם עד לתחרות בסוף החודש הבא".   
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8