פלורידה שוב אלופת המכללות

גמר טורניר המכללות: פלורידה גייטורס זכתה באליפות המכללות בפעם השנייה ברציפות, אחרי שגברה בגמר על אוהיו סטייט

יום שלישי 03 אפריל 2007
ארז אלטויל
הפעם האחרונה שבה זכתה קבוצה שנתיים ברציפות, היתה זו דיוק ב-1992. מאז אותם ימים, השחקנים שנחטפים ל-NBA הולכים ונהיים צעירים יותר, מה שלא מותיר למכללה מסויימת לבנות שושלת לאורך שנים וכדורסל המכללות הפך מאוזן יותר.

הלילה הגיעה פלורידה לגמר המכללות, מול אוהיו סטייט, עם אותו הסגל של שנה שעברה. הגייטורס הוכיחו כי הזכייה בעונה שעברה לא היתה מקרית, שלטה במשחק ללא עוררין וניצחה, בדרך לזכייה שנייה בהסטוריה של המכללה ושנייה ברציפות, כאמור.

המחצית הראשונה התאפיינה בהגנה חזקה מאד של הגייטורס, שהוציאה את הכוכב הגדול של אוהיו, גרג אודן, כמעט לגמרי מהמשחק. אודן אומנם קלע 11 נק' במחצית הראשונה, אבל לא היה דומיננטי מספיק ולא קיבל סיוע מחבריו. הגייטורס, לעומת זאת, ברחו עד יתרון 11, 3:51 ד' לסיום ושמרו עליו עד ההפסקה, בעיקר בזכות 6 שלשות במחצית הראשונה, מתוכן 3 של קורי ברוור ו-2 של טאורין גרין.

במחצית השנייה אוהיו שיחקה טוב יותר, אבל בכל פעם שהיא רצה והקטינה מעט את ההפרש, הגיעה שלשה של הגייטורס שעתרה את המומנטום. לאורך כל המחצית השנייה אוהיו הצליחה להתקרב רק עד מינוס 6 מפלורידה. הגייטורס גם הוסיפו עוד 4 שלשות למאזן, שלוש מהן מידיו של לי המפרי, בדרך לניצחון משכנע וצודק.

פלורידה הציגה חלוקת נקודות מאוזנת למדי, עם 4 שחקנים בדאבל-פיגרס.  אל הורפורד סיים עם 18 נק' ו-12 ריב', טורין גרין קלע 16 נק' (3 מ-3 לשלוש), לי המפרי הוסיף 14 נק' (4 שלשות) וקורי ברוור תרם 13 נק' משלו (3 שלשות).

אוהיו סטייט הציגה מן הצד השני את השחקן שייבחר במקום הראשון בדראפט, גרג אודן שכבר הוזכר, עם 25 נק' ו-12 ריב'. מייק קונלי ג'וניור הוסיף 20 נק' ורון לואיס סיים עם 12 נק'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק