אלי גוטמן איבד את הבלמים

המאמן הטרי של הנבחרת מצא עצמו בפני סיטואציה בלתי אפשרית כששני הבלמים שלו, טל בן חיים ודקל קינן, לא משחקים כבר שנה. מה עושים? שאלנו מומחים

יום חמישי 29 דצמבר 2011
שלמה חסיד
מאמן נבחרת ישראל, אלי גוטמן, מצא את עצמו בפני בעיה לא פשוטה. שני הבלמים הקבועים של הנבחרת, טל בן חיים ודקל קינן, לא משחקים כבר שנה, ולא נראה כי מישהו יכול להחליף אותם. אז מה עושים? שאלנו מספר מומחים.

אריק בנאדו, שם נרדף לבלם ישראלי, אמר: "אני סומך על גוטמן. בהפועל פתח תקווה, במצב הזה, הוא שיחק עם שלושה בלמים, ייצר עקביות, ההגנה לא ספגה, צברה ביטחון, וככה התקדמנו. אני לא מצפה ממנו לעלות במערך התקפי מדי מול פורטוגל. יהיה בסדר, אלי יודע מה לעשות".

שמעון גרשון, עוד בלם ישראלי מוביל במיל', אמר: "למרות שהם לא משחקים, עדיין הם בלמים ברמה הגבוהה ביותר. טל בן חיים כבר הגיע לנבחרת אחרי תקופות ממושכות שהוא לא שיחק ותמיד סיפק את הסחורה. דקל קינן הוא גם כן מועמד מצוין להרכב, ויש גם את עמרי בן הרוש שהוא בלם העתיד. אני לא חושב שיש פה בעיה שאלי לא יודע איך להתמודד איתה".

כאמור, הנבחרת התבססה בשנים האחרונות על טל בן חיים ודקל קינן. אלא שבן חיים הפך לשיגרה את ישבתו על הספסל. בשלוש השנים האחרונות הוא מיעט לשחק ובדרך כלל אחרי פתיחות סבירות של העונה, הוא מוצא את עצמו ביציע.

אבי נמני, כוכב העבר, אמר: "אני סומך במאה אחוז על טל בן חיים שיספק את הסחורה בכל רגע נתון. מי שמכיר אותו יודע שגם כשהוא לא משחק הוא נותן מאתיים אחוז בכל אימון ותמיד נמצא בפורמה. הוא המשענת של הנבחרת בהגנה, יש את דודו אוואט מאחורה שלמרות גילו הוא עדיין בשיאו ובכלל היום בכדורגל המודרני כל השחקנים אמונים על ההגנה וכולם תוקפים. אם בליגה שלנו הבלמים המצטיינים הם ואליד באדיר וסאלאח חסארמה המבוגרים, זה מוכיח שאפשר לאלתר וגוטמן הוא מאמן יצירתי וטוב".

מישל דיין, שחקן העבר ופרשן בהווה, מסכם: "אין ספק שזה לא אידאלי ששני הבלמים הקבועים שלנו לא משחקים כבר כל כך הרבה זמן, ועל פניו זה צריך להטריד את גוטמן, אבל יש עוד זמן עד התכנסות הנבחרת והכול יכול להשתנות. גוטמן מאמן רציני, עם שיטה, עקביות, הוא יודע להוציא מכל שחקן 300 אחוז וכל שחקן יודע שאם הוא יאכזב יש על הספסל מחליף שיירש את החולצה שלו, אפילו אם מדובר בבאנקרים בהרכב כמו שני הבלמים שלנו. אני מניח שגוטמן יעשה קמפיין טוב, ואולי אפילו יסיים במקום השני אחרי פורטוגל".

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק