סיסה ובלצ'ר חתמו בבני השרון

קוקי בלצ'ר ואוסמן סיסה האריכו את חוזיהם בקבוצה. ההחלטה על זהות המשתתפת השניה ביול"ב קאפ תתקבל ביום שני. אם ראשי בני השרון לא יוותרו, תזכה הקבוצה בכרטיס. נהריה וגליל בכוננות

שבת 16 יוני 2007
שלמה חסיד

קבוצת בני השרון החתימה הערב את שני שחקניה המצטינים קוקי בלצ'ר ואוסמן סיסה לעונה נוספת.

היום פורסם בלעדית ב-TELESPORT כי אם לא יחול מפנה של הרגע האחרון אמורה קבוצת בני השרון לזכות ביום שני בכרטיס היוקרתי למפעל היול"ב קאפ, כיום מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה.

מנהלת הליגה קבעה כי ההחלטה על זהות זוכת הכרטיס השני (הפועל ירושלים זכתה בכרטיס הראשון) תיקבע לאחר קביעת מספר קריטריונים שלבני ۔שרון יתרון רב על פני גליל עליון ועירוני נהריה, שמתמודדות איתה על המקום.

בין השאר תיבחן האפשרות להעמיד תקציב גבוה ככל האפשר. בבני השרון, להבדיל מגליל ונהריה, אין כוונה לקצץ בתקציב. גם הקירבה של האולם לאזור המרכז (בעיקר לנמל התעופה) תהווה Ӥקטור חשוב, כמו גם תכולת האולם ששימש את מכבי רעננה במשחקי היורוליג בעבר.

למעשה, רק אם אלדד אקוניס, יו"ר הקבוצה יוותר על הכרטיס, יהיה סיכוי לעירוני נהריה או לגליל לזכות בכרטיס, כאשר הגליל כלל לא עומדת בקריטריונים שקבעה המנהלת מאחר שהיא מרוߗקת יותר מ-150 ק"מ מנמל התעופה הבילאומי של ישראל והיא למעשה בעדיפות אחרונה.

כידוע, הזוכה ביול"ב קאפ זוכה בכרטיס למפעל היורוליג, אולם עד היום רק קבוצה ישראלית אחת זכתה ביול"ב קאפ, הפועל ירושלים, והיא ויתרה על הכרטיס ליורוליג עקב ߔעלויות הגבוהות.

ראשי היול"ב יקבעו בקרוב את שיטת המשחקים לעונה הבאה למשחקי היורוליג והיול"ב קאפ, כאשר יתכן כי חלק מקבוצות היורוליג ינשרו בשלב מסוים למפעל היול"ב קאפ.

ראשי מנהלת הליגה גם יחליטו בקרוב על הגדלת ליגת העӜ ל-12 קבוצות, כאשר נראה כי גבעת שמואל תישאר בליגה והפועל ב"ש תעלה מהליגה הלאומית.

תגובות

טלספורט בפייסבוק