ועכשיו, תורם של אנדיוני...

גביע דיוויס: יום מושלם לנבחרת ישראל ויתרון 0:2 מול איטליה. דודי סלע גבר 3:6, 5:7, 6:1, 6:3, 3:6 על אנדראה ספי, נועם אוקון ניצח 5:7 5:7 4:6 את סימונה בוללי. הצמד הישראלי צריך לסיים את העבודה בשבת

יום שישי 06 אפריל 2007
אורן קורנפלד

גם האופטימיים שבינינו לא היו מאמינים שבסיום היום הראשון ישראל תוליך 0:2 על נבחרת איטליה בגביע דיוויס.

דודי סלע הדהים את אנדראה סאפי עם ניצחון 2:3 במערכות. אלוף ישראל הוליך 0:2 לפני שנפצע. למרות זאתף סלע הצליח להתאושש ולנצח במערכה החמישית.

מאוחר יותר נועם אוקון ניצח 0:3 את סימונה בוללי והעלה את ישראל ל-0:2.

מחר (שבת, 13:00) אנדי רם ויוני ארליך יצטרכו לסיים את העבודה וניצחון שלהם ינצח את ההתמודדות ויעלה את ישראל לפלייאוף על העלייה לבית העליון האירופי/אפריקני.

אוקון - בוללי 5:7 5:7 4:6

האיטלקי עלה ליתרון במשחקון הראשון. הישראלי לא התרגש וחזר למשחק - 1:1 שוויון. האיטלקי בוללי שוב עלה ליתרון ואוקון בנחישות חזר למשחק - 2:2 שיוויון. 

המשחק המשיך להיות צמוד. אוקון המשיך לרדוף אחר האיטלקי שעלה ל-2:3, אוקון חזר ובמשחקון השביעי שוב האיטלקי לקח את ההובלה - 3:4. האיטלקי היה קרוב לסגור את המערכה עם 4:5, אבל שוב אוקון בעקשנות חזר - 5:5.

האיטלקי הגיע טוב, אבל אוקון שבר את המשחקון של יריבו ועלה ליתרון - 5:6 במערכה הראשונה. המשחקון האחרון היה שוב נהדר. האיטלקי חזר, אבל אוקון ניצח בסופה - 5:7 והמערכה הראשונה לישראלי.

אוקון הוליך במשחקון הראשון, אבל האיטלקי חזר ללא בעיות - 1:1. אוקון שמר שוב על ההגשה, אבל האיטלקי לא וויתר. במשחקון החמישי במערכה השנייה אוקון עלה ליתרון - 2:3.

אוקון המשיך את היכולת הטובה ועלה ליתרון - 3:4. במשחקון הבא האיטלקי שבר את ההגשה של אוקון - 4:4 שוויון. האיטלקי שמר על ההגשה וחזר להוביל - 4:5 משחקון מניצחון במערכה.

אוקון שוב שמר על היכולת הטובה והשווה - 5:5. אוקון שמר על ההגשה ועלה ליתרון 5:6, שוב מרחק משחקון מזכייה במערכה השנייה. אוקון המשיך את היכולת ולקח גם את המערכה - 5:7 לאוקון.

שני הטניסאים שמרו על ההגשות בפתיחת המערכה השלישית. אוקון שבר במשחקון החמישי ועלה ל-2:3. מיד אח"כ האיטלקי השיג את השבירה הראשונה במשחק והשווה ל-3:3.

אוקון שבר פעם נוספת ועלה ל-3:4. הישראלי שמר על ההגשות ועלה ל-3:5.

כח הסלע ניצח את האיטלקי

סלע הגיע את המשחקון הראשון ופתח טוב עם 0:30, אך האיטלקי הגיע עם 3 נקודות רצופות. סלע הצליח לקחת נקודה לאחר מכן וכפה שובר שיוויון, בו היתרון נע מצד לצד, אך אחרי דו קרב מתיש הצליח דווקא סאפי לשבור את סלע ולעלות ליתרון 0:1 במערכה. סלע התעשת במשחקון הבא והצליח לשבור חזרה את האיטלקי וכפה שיוויון 1:1 במערכה.

סלע התחיל לעלות לרשת ושמר על ההגשה שלו כדי לעלות ליתרון 1:2 במערכה. סאפי הצליח להשוות מיד עם משחקון מושלם שלו שקבע שיוויון 2:2 במערכה. סלע שמר על ההגשות שלו ועלה שוב ליתרון 2:3. סלע כמעט הצליח לשבור את האיטלקי אך פיספס שתי נקודות שבירה בשובר השיוויון של המשחקון ,בו הפסיד בסופו של דבר - 3:3 במערכה. סלע שמר על ההגשה שלו ועלה ליתרון 3:4.

סלע ניצל את החולשה הלא מונת של סאפי האיטלקי והצליח לשבור את יריבו במשחקון החמישי ולעלות ליתרון 3:5 במערכה. סלע המשיך להפתיע, שמר על ההגשה שלו וניצח באופן מרשים את המערכה 3:6.

האיטלקי הגיש את המשחקון הראשון במערכה והצליח לעלות ליתרון ראשון, 0:1. סלע לא וויתר ושמר על ההגשות שלו כדי להשוות בחזרה ל-1:1. הנדנדה נמשכה, כששני הצדדים שומרים על ההגשות שלהם וסאפי חזר ליתרון 1:2. האיטלקי הקשה מאוד על סלע במשחקון הרביעי, אך סלע חזר פעמיים מנקודת שבירה של האיטלקי והצליח בסופו של דבר לנצח ולהשוות שוב ל-2:2.

סלע נתן פייט במשחקון החמישי והצליח שוב לכפות שובר שיוויון, אך סאפי לא התרגש, ואס שלו, וראשון במשחק ניצח עבורו את המשחקון וקבע 2:3 לאיטלקי. סלע כבר היה בפיגור 15:40 במשחקון השישי, אך חזר כמו גדול והשווה שוב ל-3:3. 

סלע הצליח להשיג סוף סוף שבירה במשחקון החמישי, ועלה כמו גדול ליתרון 3:4 במערכה. סלע שמר על ההגשות שלו במשחקון הבא ועלה ליתרון 3:5. סאפי לא וויתר וניצח בקלות את המשחקון הבא וחזר ל-4:5. סאפי הצליח לשבור את סלע והשווה את המערכה ל-5:5. סלע לא וויתר לאיטלקי וגרר את המשחקון הבא לשובר שיוויון בו היתרון עבר מצד לצד. אך בסט החמישי של שובר השיוויון הצליח סלע לנצח ולעלות ליתרון 5:6. סלע הגיש את המשחקון ה-12 לניצחון במערכה ועלה ליתרון מוקדם של 0:40, סאפין הציל נקודה אך סלע לקח את הנקודה הבא וניצח את המערכה כולה 5:7 לסלע.

סאפי עלה נחוש למערכה הזו וניצח בקלות את המשחקון הראשון אותו הגיש כדי לעלות ליתרון 0:1. סלע הרגיש מתיחה ברגלו וירד לקבל טיפול מהצוות הרפואי, אך חזר אחרי הפוגה קצרה למגרש. סאפי הצליח לשבור את אוקון התשוש ועלה ליתרון 0:2 במערכה. סלע יצא לגמרי מריכוז וסאפי עלה ליתרון של 0:3 במערכה.

סלע המשיך להרגיש את העייפות וסאפי זכה גם ב-2 המשחקונים הבאים  - 0:5  לאיטלקי. סלע אומנם זכה במשחקון השישי, אבל האיטלקי הצליח לזכות במשחקון שזיכה אותו במערכה השלישית - 1:6 לסאפי.

סלע פתח טוב את המערכה הרביעית עם זכייה במשחקון הראשון. האיטלקי לא נשאר אדיש והשווה ל-1:1. המשחקון השלישי היה ארוך, אולם סלע בנחישות זכה בו 1:2 ועלה ליתרון. האיטלקי השווה שוב, אבל סלע החזיר את היתרון עם משחקון מהסרטים - 2:3 לישראלי.

במקום להמשיך ולהוביל, סלע נרגע ונחלש, האיטלקי חזר במהירות וזכה בשני משחקונים רצופים ושוב היתרון אצלו - 3:4 לסאפי. שוב סלע נשבר במשחקון צמוד והאיטלקי רחוק משחקון אחד מניצחון במערכה הרביעית - 3:5. המשחקון האחרון היה צמוד, אבל סאפי גבר על סלע - 3:6 לאיטלקי במערכה הרביעית והמשחק הלך למערכה חמישית מכרעת.

המשחקון הראשון היה חלק לאיטלקי, שניצח בקלות. סלע התאמץ והצליח לחזור למערכה - 1:1. סלע נראה בדרך לאיבוד המערכה והמשחק, כאשר האיטלקי זכה בשני משחקונים רצופים - 1:3 לסאפי.

סלע עם הנחישות שאפיינה אותו במשחק חזר מהר והשווה ל-3:3 במערכה ה-5. סלע המשיך את היכולת הטובה והוביל 3:5 מרחק משחקון מזכיה במשחק כולו. הקהל הפעיל את האנרגיות החיוביות שוב וסלע ניצחה את המערכה - 3:6 ואת המשחק כולו.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק