הרצליה השפילה את הכח

ליגת העל: חגיגות חג בשרון. מכבי הרצליה ניצחו 0:5 את הכח עמידר רמת גן. בעקבות הניצחון הענק הרצליה פתחה פער של 4 נק' מהסגולים. ביטון (עצמי), צמד למוסטרליץ', בוקסנבוים וקאמנן כבשו להרצליה

יום שישי 06 אפריל 2007
שלמה חסיד

אווירת חג שררה הערב (שישי) בהרצליה, במסגרת המחזור ה-27 בליגת העל. מכבי הרצליה הביסה 0:5 את הכח עמידר רמת גן במאבק התחתית ופתחה פער 6 נק' בתחתית על פני הרמת גנים.

חם בתחתית. פרדי דוד הכין טוב מאוד את קבוצתו הערב במשחק מול הכח עמידר רמת גן. זהו הניצחון השלישי ברציפות של הרצליה, שנראית מעולה ובהחלט ראויה להישאר בליגת העל. הכל עבד הערב במחנה ההרצלייני. השערים, התיאום, המסירות ומול הגנה כל כך נאיבית של הכח, הכל פשוט עבד חלק.

פרדי דוד, יודע שעדיין לא סגור, וכעת יכין את קבוצתו כבר למשחק הבא בליגה מול בית"ר ירושלים באיצטדיון טדי. ביכולת הזאת גם הפתעה, לא תהיה בושה.

בהכח עמידר גן, הרבה כאב ועצב בעקבות התבוסה, ששלחה את הסגולים לתחתית עם הפועל פתח תקווה וכעת יצטרכו לחבר את הקבוצה במהירות לקראת המשחק מול הפועל פתח תקווה במחזור הבא, מלחמת עולם באורווה.

זהו המשחק הראשון שנערך ביום שישי, בליגת העל, אם כאלה הצגות מצפות לאוהדי הכדורגל, אולי צריך להעביר עוד כמה קבוצות לימי שישי.

מחצית ראשונה: שער עצמי ומוסטרליץ' לזכות הרצליה

כ-300 צופים התקבצו אחר צהריים ביום שישי למשחק החשוב בתחתית. כבר בפתיחה הגיע מצב מסוכן למארחים. מהארן ראדי החטיא מול השוער, לאחר מסירה של כפיר אדרי.

הלחץ של הרצליה המשיך. בדקה ה-6 הגבהה של ראדי הגיע לרחבה, ומגנה של הכח עמידר רמת גן, יוסי ביטון נגח לשערו הוא שער עצמי - 0:1 להרצליה בפתיחה מעולה.

בדקה ה-22 כמעט והרצליה מגדילה את היתרון עם בעיטה נהדרת של מהארן ראדי, אבל הכדור עלה מעל המשקוף והכח שוב ניצלת.

בדקה ה-38 שוב הרצליה יוצאת להתקפה. כפיר אדרי, פעיל במחצית הראשונה, מצא את מוסטרליץ' מול השער, וזה החטיא. שתי דקות לאחר מכן הרצליה עולה שוב ליתרון. כפיר אדרי, מצא שוב את מוסטרליץ' במסירה שטוחה והאחרון בנגיעה אחת בעט פנימה - 0:2 להרצליה.

המחצית הראשונה התאייפנה במשחק חלש מצד שתי הקבוצות. הכח רמת עמידר לא הגיעה למשחק והרצליה לא ביכולת טובה במיוחד.

מחצית שנייה: החגיגה נמשכת בהרצליה

הרצליה פתחה היטב את המחצית השנייה. ארז אליהב, מצא את מוסטרליץ' שוב חופשי, והחלוץ הנהדר כבש פעם שנייה לזכות הרצליה - 0:3 הכח לא נראית טוב בכלל.

שתי דקות לאחר הגול, מצב מצויין נוסף של הרצליה. בוקסנבוים היטל בפילוסוף עבר אותו, הגיע מול שער ריק, אבל הכדור נגע בקורה והחוצה.

בדקה ה-65 הכח פשוט מתפרקת. עומר בוקסנבוים, קיבל כדור במרכז המגרש, עבר בקלילות את גמאן וגילגל מקרוב פנימה - 0:4 להרצליה.

כובש הצמד, מוסטרליץ', הוחלף בדקה ה-69. עלה לשחק במקומו עדן בן בסט הצעיר. בדקה ה-80 הרצליה נתנה את החמישי. כפיר אדרי מצא את קאמנן חופשי, האחרון מ-20 מטר שלח טיל לקורה הימנית פנימה - 0:5 להרצליה.

דקה לאחר מכן כמעט השישי הגיע. בעיטה של קאמנן, הריבאונד הגיע לדייויס, שמקרוב החטיא. ממש לפני תוספת הזמן, עדן בן בסט הגיע למצב מצויין מקרוב, נגח אבל הכדור יצא החוצה.

מכבי הרצליה: היגינס, מיימון, יאיאה, איתן עזריה, דייהו דייויס (חיים ביטון, 83), מהארן ראדי (שי ביטון, 77), אדרי, בוקסנבוים, קאמנן ואיגור מוסטרליץ (עדן בן בסט, 69).

הכח עמידר ר"ג: ישראל פילוסוף; אדריאן גמאן (ליאור ראובן, 66), יוסי ביטון, שוקי נגר, סביטי ליפנייה; דן רומן, דודי ליברמן, אונורה קאבונגו (אבי תקווה, 46), יוסי רוזן; פאפי קימוטו, מנור חסן (מור גולן, 46).

שופט: מאיר לוי, האיצטדיון בהרצליה.

תמונות: יותם רונן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק