הפועל תל אביב - ההתפרקות?

האם מישהו יכול להבין במۓויק מה קורה שם במועדון הצמרת שנקרא הפועל תל אביב. רועי טולדנו מנסה להבין למה הפועל תל אביב הולכת לקראת משבר.

יום רביעי 20 יוני 2007
מערכת TELESPORT

ראשית, בואו נתחיל מהשנה שעברה, פיטורי יצחק שום, שערערו את מעמדם של צוות ההנהלה ובראשם מר מוני הראל.

 לאחר הפיטורים ערערה ההנהלה עוד פעם את מעמדה כאשר ניפחה את הסיפור של שביט אלימלך ולמרות שזה התנצל בפני המועדון הוא שוחרר ונזרק מהפועל, אין כבוד. 

כמובן, שהאוהדים לא סולחים ולא יסלחו על המעשה שההנהלה "עוללה" לסמל האדומים.

העונה הסתיימה, להפועל תל אביב בסופו של דבר יש גביע המדינה וגם ניצחון מתוק בדרߑי. הפועל תל אביב מינתה את גיא לוזון הצעיר, שמהלך ראשון שעשה היה להוציא את יוסי אבוקסיס, הסמל היחידי שנשאר, מהמערכת .

אוהדי הפועל תל אביב יודעים להעריך סמלים ולאחר שאלימלך יצא, שמעון גרשון הלך לירוקים ואבוקסיס פרש ומונה לסקאוט, אין להפועל עוד ߡמל גדול. נגמר עידן הסמלים?

עכשיו, מגיעים לימנו אנו, הפועל תל אביב הולכת כנראה להיפרד מגילי ורמוט, הצעיר המוכשר ביותר מבית היוצר של הפועל חיפה, סלים טועמה שרוצה שוב לשחק ולנסות את מזלו באירופה, ואליניב ברדה, החלוץ האדום בדרכו לקפריסין לאפועל ניקוסיה, מהפועל לאפועל. 

שלושה אנשים שהביאו לאדומים יותר מחצי השערים שהקבוצה כבשה העונה. שלושה אנשים שמחזיקים את כל החלק הקדמי האדום.

בנוסף לשחקנים המרכזיים החשובים הללו עזבו את הפועל תל אביב גם איזביטו אוגבונה, שתמיד כל העונה אנחנߕ מנסים להבין מה הקשר שלו לכדורגל אבל תמיד הוא מבקיע כמות מכובדת יחסית, שי אבוטבול הצעיר המוכשר קיבל גם הוא הצעה מרומניה,איבן יוליץ' שהקשר שלו לכדורגל הוא מקרי בהחלט, שחקן גרוע ועצלן, זר ברמה נמוכה מאוד, חבייר פאאז, שהיה שחקן טוב מאוד ובלם מצוין, אך שוחרר ۜארגנטינה כדי להיות עם משפחתו, לואיסיאנו דה ברונו שגם הפגין יכולת טובה מאוד בסיכום, וגם יש את וולינגטון דה אוליברייה המוכשר ששוחרר מהפועל, ולבסוף מנואל ניירה החוצפן שגם דאג להיפצע וגם לא דאג להביא לפה את אשתו הדוגמנית שהייתה קצת מבדרת את האוירה. 

č

ואם כבר נגענו בנושאים של טועמה, ורמוט וברדה ניגע גם בתופעה שנקראת דודו דהאן. הוא אומר שהוא רק סקאוט שממליץ על שחקנים, אבל בואו נראה מה ההגדרה האמיתית של סקאוט , איש מקצוע שמועסק בקבוצה אחת ויחידה ומשכורתו לא תלויה בהצלחות בקבוצה. דודו דהאן עובד בקבוצה אחת? גנט, סטנדארד ליאז', בקלוז' ,ב-PSG שהמליץ להם על טועמה אחרי המשחק של הפועל שם ובאפועל ניקוסיה הקפריסאית, כל אלו קבוצה אחת?! אז מה שמתברר מהממצעים הוא שדודו דהאן סוכן לא מורשה .

לסיכום, הפועל תל אביב לדעתי לא תהיה פקטור ולא תשפיע על גורל האליפەת בישראל, היא תיכשל למרות כל ההבטחות ששמענו ממוני הראל, הפועל תל אביב תהיה באיזה שהוא שלב בעונה להשתמש בניסיונו של אבוקסיס, בהצלותיו המדהימות של שביט אלימלך, את וירטואוזיות שהעניק גילי ורמוט וסלים טועמה, את פאאז שהשפיע על מצב ההגנה, את החוד של ברדה, את חוӛמת המשחק של לואיסיאנו, את השקט שהשאיר אחריו וולינגטון, אבל לא נראה לי שהפועל תל אביב תזדקק במיוחד לאיבן יוליץ', זיטו, אבוטבול, ומנואל ניירה שחוץ מ-4 דקות ששיחק שם בטורניר הרוסי לא היה חלק מהקבוצה.

אז לפי האבדות שנוחלת הפועל תל אביב, נראה שיהיא תתמודד על העלייה לאירופה דרך האינטרטוטו, אלא אם המאמן הצעיר, גיא לוזון יימצא תחליפים הוגנים לסוללה העוזבת. אני מקווה מאוד שכן, אבל לא נראה שככה זה הולך להיות.

בברכת עונת מלפפונים נעימה,

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק