אנדיוני ניצחו, ישראל בפלייאוף

גביע דייויס: הפתעה ברמה"ש. הצמד הישראלי, אנדי רם ויוני ארליך ניצחו 0:3 במערכות (3:6, 6:7, 6:7) את הצמד האיטלקי. הניצחון הוביל את ישראל לפלייאוף על הזכות להגיע לבית העליון

שבת 07 אפריל 2007
אורן קורנפלד, מערכת TELESPORT

אווירה נהדרת הייתה אחר הצהריים (שבת) ברמת השרון, כאשר הצמד הישראלי הנהדר, אנדי רם ויוני ארליך ניצחו 0:3 במערכות (3:6, 6:7, 6:7) את הצמד האיטלקי, דניאלה ברצ'יאלי ופוטיטו סטראצ'ה. בעקבות הניצחון גברה ישראל 0:3 על איטליה והעפילה לפלייאוף במטרה לעלות לבית העליון.

הצמד הישראלי, שיחק נפלא מול הצמד האיטלקי, סוף סוף הקהל הישראלי (כ-4,500 צופים) צפה בצמד עם הכישרון הנהדר, שעושה חיל בחו"ל וגם על משטח הטניס ברמת השרון. הצמד האיטלקי, כנראה הושפע מהחום הכבד, או מהאווירה המצויינת ביציעים.

כאמור ישראל העפילה לאחר הניצחונות אמש של דודי סלע ונועם אוקון, מה שתרם ליתרון 0:2 מול איטליה, ואחר הצהרים סיימו את המלאכה הצמד הישראלי הנהדר. הפעם האחרונה שישראל העפילה לפלייאוף על הבית העליון, הייתה בשנת 1998, הכוללת את 16 הנבחרות הטובות בעולם. הפלייאוף יחל בחודש סמפטמבר הקרוב, מול המפסידות בסיבוב הראשון של הבית העולמי.

כעת מה שנותר לאיטלקים לאחר ההפסד, פשוט לשחות בחופי הים של תל אביב ולהנות מהמזג האוויר הנפלא. בהחלט ראינו טניס משובח, מהרמות הגבוהות. משחק התיאום של הצמד הישראלי היה נהדר והצמד האיטלקי, פשוט נעלמו בקצב המהיר. 

לאחר הניצחון החלו החגיגות. שחקני הנבחרת הישראלית, החלו לחגוג ולהוריד חולצות מהחום הכבד וחיבוקים ונשיקות. אנדי רם גם הראה את יכולתו בכדור, והקפיץ כאילו הרגיש שחקן כדורגל, שהעפיל לגביע העולם.

מערכה ראשונה: 3:6 לישראל

אנדיוני הגישו את המשחקון הראשון ועלו ליתרון 0:1 ללא קושי. האיטלקים התעשתו ושמרו על ההגשות שלהם, אך אנדיוני החזירו מיד בניצחון חלק עלהאפס ועלו ליתרון 1:2. אנדיוני לא הצליחו לשבור את האיטלקית והנדנדה נמשכה - 2:2. אנדיוני שוב שמרו על ההגשות שלהם ועלו ל-2:3. במשחקון השישי הצליחו סוף סוף אנדיוני לשבור את האיטלקית, בעזרת מכות החזרה מצויינות של אנדי רם - 2:4 לישראל.

אנדי רם המשיך לשחק מצויין ושני אסים שלו במשחקון השביעי העניקו ניצחון לישראל במשחקון ו-2:5 לישראל במערכה.האיטלקים לא הסכימו לוותר ושמרו על ההגשה שלהם כדי לקבוע 3:5. אנדיוני פירקו את האיטלקים וניצחו על האפס את המשחקון המכריע בדרך ל-3:6 במערכה כולה לישראל.

מערכה שנייה: 6:7 לישראל

האיטלקים הגישו את המשחקון הראשון והצליחו לשמור על ההגשות ולעלות ליתרון במערכה השנייה. ארליך ורם פתחו לא טוב את המערכה השנייה והאיטלקים שברו אותם בדרך ליתרון משמעותי של 0:2 במערכה. ברצ'יאלי וסטראצ'ה המשיכו במומנטום שלהם במערכה השנייה ושמרו על ההגשה שלהם בדרך ל-0:3 חלק במערכה. אנדיוני הצליחו לחזור למערכה עם ניצחון במשחקון הרביעי 1:3.

אנדיוני התעלו והצליחו לשבור חזרה את האיטלקים בזכות מכת החזרה אדירה של ארליך בדרך ל-2:3. אנדי ויוני המשיכו בקאמבק המרשים שלהם והשלימו 3 משחקונים רצופים בדרך לשיוויון 3:3. האיטלקים לא וויתר והצליחו לחזור ליתרון 3:4 במערכה. אנדי ויוני שמרו על ההגשות שלהם והשוו שוב ל-4:4. האיטלקים לא וויתרו וחזרו שוב ל-4:5. אנדיוני לא וויתרו וניצחו בקלות את המשחקון העשירי בדרך לשיוויון 5.

המערכה נמשכה כאשר אף אחד מהצדדים לא מצליח לשבור והאיטלקים עולים שוב ל-5:6. יוני ארליך שיחק מצויין מהקו האחורי וישראל השוותה ל-6:6 בדרך לשובר שיוויון במערכה הזו. האיטלקים עלו ראשונים ליתרון בשובר השיוויון אך יוני ארליך החזיר עם שתי נקודות מצויינות שלו. ברצ'יאלי לא הצליח ליד הרשת וישראל עלתה ל-1:3 בשובר השיוויון. האיטלקים ניצלו טעויות לא מחוייבות של רם וארליך והישוו ל-3:3. אנדיוני עלו ליתרון שוב אך ברצ'יאלי וסטראצ'ה חזרו שוב ל-4:4. אנדי רם עלה לרשת והפציץ בלי מענה כדי לקבוע 4:5. אנדי עם עוד נקודה גדולה קבע 4:6. הצמד המשיך ביכולת הנהדרת ולקח את המערכה - 6:7 לאנדיוני.

מערכה שלישית: 6:7 לישראל

הקצב הטוב של הצמד הישראלי המשיך וזכה במשחקון הראשון של המערכה השלישית. הצמד האיטלקי התעשת וחזר - 1:1. המשחקון הבא היה צמוד לכל אורכו, אבל הצמד הישראלי שמר על קור רוח וניצח - 1:2 לישראל.

במשחקון הבא הצמד האיטלקי דווקא שמר על משחק ההגשה וניצח - 2:2. הצמד הישראלי המשיך ביכולת הטובה והאיטלקים ויתרו בקלות על המשחקון החמישי- 2:3 לישראל. הצמד האיטלקי הגיש מעולה ולקח את המשחקון ללא תגובה ישראלית - 3:3.

חזרה מהירה ליתרון של אנדיוני ושוב ישראל הוליכה - 3:4. האיטלקים שמרו על ההגשה והשוו את המערכה שנית - 4:4. הצמד הישראלי כמעט ואיבד את המשחקון, אבל בסופו של דבר התעשת מהר וחזר להוליך - 4:5.

במשחקון הבאהגישו האיטלקים. לאחר שיחות עם השופטים לגבי טעות כפולה, הגישו שנית הצמד האיטלקי והוליכו 0:15. במהלך הבא חזרו ישראל לתמונה - 15:15. שוב האיטלקים הוליכו והגיעו ליתרון 15:40. טעות של יוני ארליך ושוויון במערכה - 5:5. ההגשה חזרה לישראל, והיתרון במערכה חזר לישראל - 5:6.

האיטלקים הצליחו לשמור על ההגשה - 6:6 והמערכה הלכה לשובר שוויון. בשובר השוויון ישראל עלתה ל-0:2 מהיר, אבל האיטלקים חזרו - 2:1. ישראל עלתה ליתרון - 1:4. זה המשיך להיות קשה ושתי נקודות רצופות לאיטלקים - 4:3 יתרון ישראל. אנדיוני נראו עייפים והאיטלקים הובילו - 4:5. אנדיוני חזרו ל-5:5. ישראל עלתה ליתרון - 5:6  בשובר השוויון. הנקודה האחרונה הושגה - 5:7 בסיום וישראל העפילה לשלב הבא.

צילום ועריכת וידאו: נפתלי חזקיה

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק