שוויץ, צ'כיה ואוסטרליה מחכות

אחרי הניצחון על איטליה, נבחרת הדיוויס של ישראל ממתינה להגרלה ברביעי שעשויה לזמן לה מפגש עם פדרר או יואיט. רם: אני רוצה את בלארוס ברמה"ש. ארליך: היה מדהים

יום ראשון 08 אפריל 2007
אורן קורנפלד

אחרי שהבטיחה את מקומה בפלייאוף על העלייה לבית העליון עם 0:3 מול איטליה, תמתין נבחרת הדיוויס של ישראל להגרלה ביום רביעי (13.00, שעון ישראל בלונדון) שתקבע עבורה את היריבה בשלב הבא, שלב אחד לפני כניסה למועדון 16 הגדולות בעולם.

לא רבים תלו תקוות בנבחרת שלנו שהצליחה לנצח את איטליה וכעת היא רחוקה ניצחון אחד בלבד מכניסה לבית העולמי. בינתיים, מלבד ישראל חמש נבחרות נוספות הבטיחו את עלייתן לפלייאוף כבר היום. מדובר ביפן, קוריאה, בריטניה, סלובקיה וסרביה בעקבות נצחונותיהן בשלב השני של משחקי בית 1.

כל שש הנבחרות עלו ליתרון 0:3 בעקבות ניצחון גם במשחק הזוגות בשבת, כאשר מחר יוכרע מי הן שתי הנבחרות שישלימו את תמונת שמונה העולות: פרו מתמודדת מול מקסיקו וברזיל מול קנדה.

ישראל עשוייה לקבל הגרלה לא קלה כאשר שוויץ (עם או בלי רוז'ה פדרר) עשויה להגיע לארץ, אך יחד עם זאת גם בלארוס (הנבחרת אותה מעדיף אנדי רם לקבל) עשויה להתמודד מול ישראל. יתר שש הנבחרות שהפסידו בשלב הראשון של הבית העליון ושעשויות לשחק מול סלע-אוקון-אנדיוני הן צ'ילה, רומניה, קרואטיה, אוסטרליה, צ'כיה ואוסטריה, כאשר גם הנבחרות שלו מבית 1 עשויות לשחק מול ישראל.

שמונה נבחרות יהיו מדורגות על-פי דירוג הדיוויס וייקבע ביום שלישי הקרוב. המשחקים עצמם ייערכו בין ה-21 ל-23 בספטמבר, באותו סוף שבוע בו ייערכו משחקי חצי גמר הבית העולמי.

רם: לא חווים דברים כאלה

שמחה רבה שררה במחנה הישראלי לאחר הניצחון של הצמד הישראלי, אנדי רם ויוני ארליך 0:3 במערכות (3:6, 6:7, 6:7) על הצמד האיטלקי ושלח את ישראל לפלייאוף לקראת המאבק על העלייה לבית העליון בגביע דייויס העולמי.

אנדי רם הודה לקהל בסיום: "הכל בגללכם. זו חגיגות, אי אפשר לחוות דברים כאלה, רק פה בארץ עם הקהל הנהדר שנותן אנרגיות. דייויס זה משהו מדהים, אף אחד לא האמין שנצליח, אפילו אנחנו לא.

"אני חושב ששלטנו בלחץ בצורה מעולה, לכל אורך המשחק, אולי בחלק השני ירד קצת. קשה לשמור על המומנטום בכל המשחק. אנחנו זוג ברמה גבוהה, הראנו שבארץ זה אפשרי. הרבה כיף, ואין לי הרבה מילים להוסיף".

"אני בטוח שהקהל ילווה אותנו גם בחו"ל. האיצטדיון היה היום מפוצץ. הקהל שבא לנו נתן לנו וראה יומיים של טניס מדהימים". 

יוני ארליך, התרגש לאחר הניצחון ואמר: "אני חושב שחשבתי על זה כל הלילה, על הלחץ של אתמול. המשחק היה מלחיץ, הנקודה הזאת הייתה חשובה כדי לנצח. פחות מההצגה של אתמול, אף אחד לא חשב על כך. האס האחרון הוריד ממני הרבה".

לקראת ההמשך אמר ארליך: "כעת צריך לראות מי תהיה בהגרלה, זהו זמן האמת. כל כך הרבה זמן חיכינו לזה, עוד מהתקופה של מנסדוף פרש, לא הגענו לרמות הגבוהות. צריך להודות לכל החבר'ה. מגיע לנו זו תהיה חוויה מדהימה, צריך לשמור על הרגעים היפים האלה".

"זו משימה, שעמדנו בה מעל ומעבר. קיוותי לנצח, לא כל כך האמנתי, אבל הרווחתי 150 דולר. אם היה לנו עוד כמה אירועים בארץ, אז אנחנו היינו בכותרות. שחר פאר ב-15 בדירוג העולמי, ואנחנו הזוג בעשירייה העולמית. חבל שאנחנו לא משחקים הרבה בארץ".

אייל רן, קפטן הנבחרת הישראלית אמר בסיום: "הדגל מחייך היום. אני פשוט גאה בחבר'ה. חוץ מטניס ענק, הם הציגו נחישות, מוטיבציה והכל. למרות הקשיים שהיו במגרש, והשחקנים היו קצת פצועים, כולם היו נהדרים.

"אני לא יודע מה יהיה בהמשך, אני מאוד מתרגש מה יהיה בהמשך, הכל היה נהדר וענק. האמת הקהל היה פשוט היום ואמש נהדר, ביחד זה פשוט נותן 30 40 אחוז יותר. על הנייר לא היינו פייבורטים, אבל בזכות הקהל, הוסיף הרבה".

"אני מרגיש שכולם בנבחרת עושים בנבחרת מאמץ. אין מרום, כולנו בגובה העיניים, גם הצוות המקצועי והשחקנים. יש שיתוף פעולה ביחד, עושים את המקסימום, מתקשרים - זה מה שקורה בסוף. עשינו כאן היסטוריה היום, במדינת ישראל. שנה שעברה עשינו היסטוריה באנגליה, וכעת נקווה להגיע לבית העליון".

עמוס מנסדוף, גדול טניסאי ישראל בכל הזמנים אמר: "זה בהחלט יהיה נהדר להביא לכאן נבחרת נהדרת ברמה גבוהה, יש כאן ספונסרים קהל נהדר ותמיכה מצויינת. זה חשוב לטניס הישראלי".

פורסם לראשונה: 07/04/07, 19:32

צילום ועריכת וידאו: נפתלי חזקיה

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק