בלאט: צריך לעשות צעד קדימה

מאמן מכבי תל אביב לקראת פתיחת הטופ 16: "ז'לגיריס חזקה מאוד בביתה, נעשה הכול על מנת לפתוח עם ניצחון". סופו ומאלט כשירים

יום חמישי 19 ינואר 2012
שלמה חסיד

מכבי תל אביב תתארח הערב (חמישי) בקובנה אצל ז'לגיריס, בפתיחת משחקי הטופ 16 של היורוליג, בתקווה להשיג ניצחון חוץ ולא להסתבך לפני המפגש החשוב מול ברצלונה בשבוע הבא, שככל הנראה יקבע איך תיראה המשך העונה של הצהובים.

מאמן מכבי ת"א, דייויד בלאט, אמר לקראת ההתמודדות: "צריך לשים קו על מה שעשינו עד עכשיו ולהתפקס במשימה. אנחנו חייבים לעשות צעד קדימה, כי בלי זה לא ננצח את ז'לגיריס, שהיא יריבה חזקה מאוד, במיוחד בבית שלה לעיני הקהל העצום שלה". 

"משחק הפנים שלנו אמור להוות יתרון, אסור לנו לתת להם לחצות את קו 80 הנקודות. סוני ווימס הוא השחקן הכי משמעותי של היריבה, מדובר בשחקן לגיטימי ב-NBA והתכוננו אליו באופן מיוחד. צריך גם לשים עין על מרקו פופוביץ', שהוא שחקן מהשורה הראשונה במפעל".

ז'לגיריס סיימה את השלב המוקדם במקום הרביעי, אבל היא השתפרה מאוד לאחרונה ותיהנה מתמיכה של 15 אלף אוהדים ליטאים משולהבים. הפצועים של מכבי, סופו ודמונד מאלט, עברו בדיקת כשירות ויוכלו לשחק הערב.

מכבי מגיעה למשחק אחרי 13 ניצחונות רצופים בכל המסגרות, אבל כולם יודעים שהערב מדובר בדבר האמיתי מבחינתה ואסור לה למעוד. ג'ון שאייר יתלבש למשחק ויקבל דקות במקום גיא פניני הפצוע שנשאר בארץ. 

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק