מכבי ממשיכה לחלום

ליגת העל: מישאלוב ומסיקה כבשו למכבי ת"א בחצי השני לאחר חצי ראשון מאופס. אלי כהן: "אנחנו מציגים כדורגל אירופאי. ההפסד לחיפה היה תקלה שנבעה מלחץ והרכב חסר".

שבת 07 אפריל 2007
מערכת TELESPORT
חניכיו של אלי כהן צימקו הערב את הפער מבית"ר ל-4 נקודות בלבד ותחכה לראות מה תעשה זו ביום שני מול בני יהודה. מכבי נמצאת עדיין בתמונת האליפות וגם פתחה פער של שתי נקודות על פני היריבה העירונית שלה. מכבי פ"ת לעומתה, איבדה הערב הרבה גובה במאבק על הכרטיס לאופ"א ותנסה להגיע לשם אולי מהגביע, כשבתור התחלה מחכה לה שם רמה"ש.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה

בדקה השנייה חדר שפונגין לרחבה וקיבל כדור, הוא בעט חזק אך אוהד כהן סגר טוב את הפינה ועדף לקרן.

חמש דקות אחר-כך, השיגה מכבי פ"ת קרן, קאקו התרומם לבד ברחבה אך נגח גרוע החוצה.

בדקה ה-15 לקח אבי נמני כדור, התקדם ובעט חזק מ-25 מטר אך אוהד כהן התעופף ועדף שוב לקרן. שתי דקות אחר-כך, לקח את הכדור לירן כהן, ממאוכזבי אלי כהן, השכיב את מישאלוב ובעט טוב מחוץ לרחבה, אך הכדור חלף סמוך לקורה הימנית של קאלה.

בדקה ה-23 מטווח על שערו של אוהד כהן. תחילה קיבל שפונגין כדור מצויין מעומר פרץ ושוער פ"ת הציל עם הרגל. הכדור ניתז לכיוונו של אבי נמני שבעט חזק, אך שוב כהן היה במקום.

בדקות הבאות עיקר העניין היה בכלל ביציעים, בעימות שהתרחש בין המשטרה לאוהדי מכבי סביב דגל פריסה של ארגון "השחקן ה-12". השוטרים טענו שהדגל מסתיר את מצלמות האבטחה שלהם ודרשו להסירו, אוהדי מכבי עמדו על שלהם וכעסו ולבסוף שכנעו את השוטרים לוותר על הורדת הדגל.

בדקה ה-36 פרץ רוביל סרסור מצויין לרחבה והגיע לאחד על אחד מול קאלה שהצליח להציל שער בטוח עם הרגל. הכדור ניתז לידו של שפונגין ומנע את הגעתו לדמארי, אך אסף קינן לא ראה או החליט להתאלם ולא שרק. 

חמש דקות אחר-כך, בעט יוסי שבחון טוב מחוץ לרחבה אך אוהד כהן עצר עם הרגל גם הוא והמחצית הסתיימה בתיקו מאופס.

מחצית שנייה

פתיחה מצויינת של מכבי בחצי השני. כבר בדקה השנייה קיבל מושיקו מישאלוב כדור משפונגין מחוץ לרחבה ובעט חזק, אלכסונית, לפינה הימנית של אוהד כהן, שזינק אך נכנע לעוצמה של הבעיטה. 0-1 למכבי ת"א, מישאלוב.

בדקה ה-61 תיקל סולי צמח בחריפות את איתי שטרית וראה על כך את הכרטיס הצהוב.

בדקה ה-69 הוחלף אבי נמני, שחזר מפציעה והתקשה כנראה לסחוב 90 דקות, ע"י ג'ובאני רוסו שקיבל לידו גם את סרט הקפטן.

שתי דקות אחר-כך חדר עומר גולן לרחבה והגיע למצב בעיטה מצויין, אך קאלה היה במקום והציל שוב את הצהובים.
 בדקה ה-79 חילוף שני במכבי ת"א. ארז מסיקה נכנס במקום מרדקוביץ'. וכעבור דקה היה מעורב בהתקפה היפה במשחק. מסיקה קיבל כדור בצד שמאל הרים לרוסו מצויין וזה הוריד בראש לא פחות טוב לאמצע הרחבה, שם הגיע יוסי שבחון ובעט מצויין מהאוויר, אך כהן עדף.
רק דקה חלפה והחילוף של אלי כהן התברר כגאוני. ארז מסיקה קיבל כדור בדיוק באותה נקודה בה קיבל דקה קודם אך הפעם לא חיפש אף אחד ובעט חזק ושטוח לפינה הרחוקה, השמאלית של אוהד כהן. 0-2, ארז מסיקה.

בדקה ה-83 עומר גולן השתלט עומר גולן מצויין על כדור ברחבה ובעט טוב לפינה, אך הכדור לא היה מספיק חזק וקאלה רשם עוד הצלה מצויינת. פ"ת המשיכה ללחוץ ורוביל סרסור הצליח לגבור סוף סוף על קאלה, שתפס אוויר, אך כדור הרוחב שמסר לא הגיע לאף אחד ומכבי ת"א ניצלה משער מצמק.

בדקה ה-89 ביצע דיאלו עבירה על יוסי שבחון כ-20 מטרים מן השער. רוסו לקח בעיטה לא חזקה אך מתוחכמת, שעברה בתוך החומה ורק העמוד הימני של אוהד כהן הציל אותו מהשלישי.

תגובות: 

אלי כהן: "אנו בקו עלייה הרבה זמן. התקלה נגד חיפה נבעה בעיקר מלחץ והרכב חסר. אנחנו משחקים כדורגל מהיר, ברמה אירופאית. הקבוצה הולכת ומשתבחת. יש פציעות של סוף עונה שמגבילות אותנו ואני נאלץ לשמור בעיקר על המבוגרים - נמני שהוחלף היום ורוסו, שנכנס כמחליף". לגבי השאלה מה קורה איתו בעונה הבאה אמר כהן: "כשיגיע הזמן, נגיב. שבוע טוב וחג שמח".

גיא לוזון, המאמן של המפסידה אמר: "הגענו למספיק הזדמנויות כדי לכבוש ולא כבשנו. אם להיות כנים מכבי ת"א שיחקה טוב יותר וניצחה בצדק. אירופה מתרחקת אך ניתן את הכל עד הסוף ונמשיך להיאבק".

קאלה, שוער מכבי ששוב הצטיין, אמר: "אני רק חלק קטן מהקבוצה. יש לי הגנה מצויינת שמקלה עלי את העבודה".

הרכבים:

מכבי פ"ת: כהן, גנון, מגמדוב, דמארי, עמר, צמח, קאקו, כהן, סרסור, גולן ודמארי.

מכבי ת"א: קאלה, שפונגין, יחיאל, מרטינוביץ', שטרית, מישאלוב, איליץ', נמני, שבחון, פרץ ומרדקוביץ'.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק