נבחרת הטאקוואנדו המריאה לתחרות הקדם אולימפית

בת אל גטרר, אניה מירקין, לירן מלאכי ויוני אדלשטיין ינסו לחזור מקזאן, רוסיה, עם כרטיס לאולימפיאדה

יום שני 23 ינואר 2012
שלמה חסיד

נבחרת ישראל בטאקוואנדו המריאה היום (שני) לתחרות המיון הקדם אולימפית בקזאן שברוסיה, במטרה להבטיח נציגות לענף אולימפיאדה שלישית ברציפות לאחר הצלחתן של מאיה ערוסי באתונה ובת אל גטרר בביג'ין.

גטרר, אלופת אירופה, תעמוד גם הפעם במרכז העניינים בתחרות, שרק שלושת הספורטאים שיסיימו בה ראשונים בכל משקל יקבלו את הכרטיס ללונדון 2012.

על פי החוקים הנוקשים, כל מדינה ראשית לשלוח ארבעה נציגים בלבד לתחרות:שתי נשים ושני גברים. 

בתחרות שתחל ביום שישי ותמשך יומיים ייצגו את ישראל אניה מירקין (עד 49 ק"ג), בת אל גטרר (עד 57 ק"ג), לירן מלאכי (משקל עד 58 ק"ג) ויוני אדלשטיין (משקל עד 68 ק"ג).

מבין הארבעה, גטרר היא כאמור התקווה הגדולה. הישראלית זכתה להיות מדורגת ראשונה במשקלה, בו יתחרו 18 בנות על שלושה כרטיסים והיא תעפיל אוטומטית לסיבוב השני. כדי לסיים בין שלוש הראשונות, גטרר חייבת לנצח שלושה קרבות מול צמרת הספורטאיות באירופה שלכל אחת מהן סיכויים טובים להגיע למשחקים האולימפיים.

מירקין חזרה לאחרונה מפציעה לא פשוטה והיא תקווה לקבל הגרלה שתאפשר לה להתקדם במשקל המונה 16 מתחרות. גם מירקין תצטרך לנצח בשלושה קרבות על מנת להגשים חלום.

בניגוד לשתי הספורטאיות שעל השתתפותן בתחרות המיון היה ברור כבר מזמן, בין הגברים הייתה תחרות עיקשת בין מספר לוחמים ישראלים מוכשרים.בסופו של דבר נבחרו לירן מלאכי ויוני אדלשטיין, שני חיילים בני 19.

במשקלו של מלאכי יתחרו 14 ספורטאים לעומת 20 במשקל של אדלשטיין, שעלול להזדקק ללא פחות מארבעה ניצחונות כדי להפתיע ולזכות בכרטיס.

מירקין ומלאכי יתחרו ביום שישי בעוד שאדלשטיין וגטרר יעשו זאת בשבת. גטרר היא שומרת שבת ולאולם היא אמורה לצעוד ברגל.

מאמן נבחרת ישראל יחיעם שרעבי: "המטרה של כל אחד מהספורטאים היא להשיג את הכרטיס. כמובן שאצל כל אחד יש סיפור אחר. בת אל מדורגת ראשונה ונמצאת בכושר טוב אבל עדיין יש מתחרות חזקות מאד במשקל שלה. אניה עוד לא בכושר מלא אחרי הפציעה אבל אני מאמין שהיא תצליח להפתיע אותנו. זה תלוי גם בהגרלה". 

"ללירן הייתה שנה מציינת, ביום טוב שלו הוא מסוגל להכל.יוני הוא חסר הניסיון בחבורה, ספורטאי מאד חזק ואגרסיבי וברור שמכולם הסיכויים שלו פחותים אבל עדיין אנו מורגלים להפתעות.נקווה שהם יהיו חיוביות" 

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק