פאר תפתח מול יריבה תאילנדית

הטניסאית הבכירה של ישראל תתמודד בפתיחת טורניר ווימבלדון מול טנסגורן (55 בעולם). בהמשך אמורה לפגוש את ברטולי וינקוביץ'. אובזילר מול קרייצ'ק, סמשנובה נגד מולר

יום שישי 22 יוני 2007
אורן קורנפלד

הטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר תפתח בשבוע הבא את הגראנד תצא סלאם השלישי של העונה, טורניר ווימבלדון היוקרתי, והיום היא התוודעה להגרלה שקיבלה.

פאר, המדורגת במקום ה-16 בעולם (וגם בטורניר) תשחק בסיבוב הראשון מול טמרין טנסגורן (55) מתאילנד. היריבה של שחר דורגה בשיאה במקום ה-19 בעולם לפני כחמש שנים.

טנסגורן בת ה-30 לא הצליחה להתרומם השנה, הודחה כבר בסיבוב הראשון באוסטרליה, ואילו ברולאן גארוס היא עברה רק סיבוב אחד. השתיים ۠פגשו רק פעם אחת לפני שלוש שנים בשמינית גמר טורניר הודו, אז ניצחה טנסגורן 3:6 ו-2:6.

במידה ופאר תחלוף על יריבתה התאילדנית, היא צפויה לפגוש את המנצחת בין קאיה קנפי מאסטוניה לטטיאנה מאלק מגרמניה. פאר וקנפי נפגשו השנה פעם אחת ברולאן גארוס לפӠי שבועיים, אז ניצחה הישראלית 3:6 ו-1:6 בסיבוב השני. פאר מובילה במאצ'-אפ מולה 0:2 אחרי שגם בפראג בשנה שעברה היא ניצחה 3:6 ו-0:6 בחצי הגמר. את מאלק הגרמנייה לא פגשה פאר.

בהמשך דרכה בווימבלדון אמורה פאר לפגוש בסיבוב השלישי את מריון ברטולי, שהיית۔ לא מכבר שותפתה בטורנירי הזוגות. ברטולי מדורגת כיום במקום ה-20 בעולם ובכל המפגשים בין השתיים, חמישה במספר, ניצחה פאר.

בשמינית הגמר אמורה לעמוד מולה משוכה בהחלט לא קלה בדמות ילנה ינקוביץ', הטניסאית הסרבית המתקדמת. השתיים לא נפגשו עדיין.

טניסאית ישראלית נוספת שנכנסה להגרלה הראשית היא ציפי אובזילר (81 בעולם) שזכתה בהגרלה לא פשוטה ותפגוש בסיבוב הראשון את מיכאלה קרייצ'ק ההולנדית (33). המאזן בין השתיים עומד על 1:1. שני המשחקים נערכו לפני כשלוש שנים.

גם אנה סמשנובהĦnbsp;(166 בעולם) בהגרלה הראשית ותפגוש את מרטינה מולר הגרמניה המדורגת 34 בעולם. הישראלית ניצחה פעמיים בשני המפגשים שנערכו בין השתיים כשבשנה שעברה ניצחה סמשנובה 4:6 ו-3:6 בחצי גמר טורניר בודפשט.

זוגות: האחים בראיין מחכים בפינה

צמד הטניסאים הישראלי, אנדי רם ויוני ארליך קיבלו הגרלה לא קלה, כשהם עשויים לפגוש כבר ברבע הגמר את הצמד הטוב בעולם, האחים בוב ומייק בראיין. עוד קודם לכן, בסיבוב הראשון יצטרכו 'אנדיוני' לעבור זוג שיגיע מהמוקדמות.

שחר פאר תתמודד ߙחד עם סניה מירזה ההודית בטורניר הזוגות כאשר השתיים יפגשו בסיבוב הראשון את סופיה ארבידסון (שבדיה) וליליה אוסטרלו (ארה"ב). אובזילר תשתף פעולה בזוגות עם אשלי ארקלאורד האמריקאית כאשר השתיים יתמודדו בסיבוב הראשון נגד שאווי פנג וזי יאן הסיניות.

תגובות

טלספורט בפייסבוק