שרת החינוך נתנה כבוד לותיקים

השרה יולי תמיר נפגשה עם כוכבי העבר של הכߓורגל הישראלי לכבוד רובי יאנג שהגיע לארץ לביקור מולדת. במפגש נכחו בין השאר גלזר, שהרבני, מנדל ודבורין ואלו העלו זכרונות

שבת 23 יוני 2007
אשר גולדברג

שרת החינוך והתרבות יולי תמיר התרגשה מול מצלמות TELESPORT כשפגשה הבוקר (שבת) בקפה הלל בת"א את כוכבי העבר של הכדורגל הישראלי. תמיר סיפרה על שייע גלזר, יעקב חודורוב, נחום סטלמך ורובי יאנג שהיו גיבורי הספורט בצעירותה.

תמיר החמיאה לגלזר: "אתה נראה מצויין" והבטיחה להגיע בקרוב למשחק כדורגל. המפגש הבוקר היה לכבודו של רובי יאנג, גדול שחקני הפועל חיפה בכל הזמנים ששיחק החל מ-1959 ועד תחילת שנות ה-70. כעת הגיע יאנג לארץ לביקור מולדת מארה"ב.

יאנג שיחק בנבחרת ישראל 50 משחקים בהם כבש שמונה שערים מעמדת הקיצוני-שמאלי. במשך שלוש שנים שימש גם כקפטן נבחרת ישראל. באירוע נכחו גם שייע גלזר שמשחקו האחרון בנבחרת ישראל ב-1961, בניצחון 2:3 על חבש היה הראשון של יאנג במדי הכחול-לבן.

במפגש נכח יהודה שהרבני, בכיר כדורגלני הכח ר"ג ששיתף פעולה בנבחרת ישראל עם יאנӒ, נחמן מנדל, חלוץ העבר של מכבי פ"ת המשמש היום כיו"ר אגודת מכבי פ"ת, דני דבורין ושדר ומנהל מחלקת הספורט ברדיו בקול ישראל. במפגש עלו וצפו סיפורי עבר נוסטלגים לחובבי הכדורגל שצפו בגלזר ויאנג שהיו גדולים כשאנו היינו נערים קטנים.

צפו בכתבה על ידי לחיצה על PLAY בתמונה העליונה

צילום ועריכה: יותם רונן

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק