הפועל תא הביסה את ירושלים

גביע המדינה: חניכיו של לוין הביסו 0:3 את ירושלים - ברדה כבש צמד והעלה את הפועל ת"א לשמינית הגמר. מהומות בסיום המשחק בין אוהדי הקבוצה לשוטרי היס"מ

יום שלישי 10 אפריל 2007
אורן קורנפלד

אחרי שחלום האליפות נעלם, בהפועל ת"א ניסו להתרכז היום בגביע המדינה, כאשר הם יודעים שזכייה בתואר תוביל אותם ישירות לאירופה.

היכולת לא הייתה משכנעת, אבל התוצאה כן - הפועל ת"א ניצחה 0:3 את הפועל ירושלים והעפילה לשמינית הגמר על חשבון הנציגה מהליגה הלאומית. אליניב ברדה כבש פעמיים, זיטו אוגבונה הוסיף שער בדרך לניצחון שהעלה את האדומים לשלב הבא.

ניר לוין: "אני לא יודע למה היה בלגאן בסיום המשחק, זה נראה לי ממש מיותר. אני לא מרוצה מהיכולת שלנו, ועשינו את מה שצריך במשחקי גביע. צריך לתת את המחמאות להפועל ירושלים, הם הגיעו להזדמנויות".

מישל דיין, מאמן הפועל ירושלים: "התוצאה לא משקפת. הגענו ללא מעט מצבים, אבל בסך הכל אני באמת גאה בבחורים שלי. הגענו כדי להגיע ולערוך הופעה מעוררת כבוד. כל הכבוד להפועל ת"א, ובעוד 72 דקות יש לנו מלחמת הישרדות בליגה שלנו, ונשתדל להתרכז שם".

מחצית ראשונה

דווקא ירושלים הייתה טובה יותר למן שריקת הפתיחה והגיעה למספר מצבים מאיימים. בדקה השישית אופיר עמרם האורח בעט כדור לפינה השמאלית, אך שביט אלימלך הצליח להדוף לקורה והחוצה.

גם הפועל ת"א הגיעה למצב בשלב מוקדם כשבדקה השמינית אנטבי פרץ משמאל, העביר לבאדיר ששלח בעיטה החוצה. בדקה ה-20 האדומים היו קרובים לעלות ליתרון כשברדה קיבל כדור מדוד, עבר את חנון ובעט, אך והבה היה במקום כדי לעצור.

בדקה ה-38 הפועל ת"א עלתה ליתרון כשמסירת עומק של סלים טועמה לאליניב ברדה הביאה להטעייה של והבה כשברדה עבר אותו ובעט מצוין פנימה, 0:1 להפועל ת"א. בדקה ה-45 היה קרוב ברדה לכבוש את השני כשנותר לבד מול והבה ופספס במעט את השער.

מחצית שנייה

הפועל ת"א עלתה למחצית השנייה תוקפנית במיוחד כשברדה התקדם מימין, העביר לטועמה ששלח בעיטה שפגעה רק בקורה ובנס הצילה את והבה מספיגה.

ירושלים לא הגיעה למצבים מסוכנים בשלב הזה של המשחק, כשבדקה ה-65 בעיטה חופשית של האדומים הובילה להתרוממות של זיטו אוגבונה לנגיחה, וזה כבש, 0:2 להפועל ת"א.

בתוספת הזמן הגיע שער הקינוח של האדומים כשברדה קיבל כדור משי אבוטבול שנכנס כמחליף של יוסי אבוקסיס ובעט פנימה, 0:3 להפועל ת"א.

הפועל ת"א: אלימלך, וולינגטון, דואני, חן, אנטבי (פרץ/79), אבוקסיס (אבוטבול/73), באדיר, דה ברונו (נאתכו/64), טועמה, ברדה, אוגבונה.

הפועל ירושלים: והבה, עמר סלמן, תאודוריקה (מעודה/63), אסף עזו, חמודי סלמן, חנון, עמרם, אופיר עזו, ברטו, קריספיס (סולטן/73), אהרון.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק