כמה טוב שיש את רוסו

שער בדקה ה-119 הציל את מכבי ת"א ממבוכה בגביע - הצהובים ניצחו 1:2 את הכח אחרי שרומן כבש את היתרון על סף המחצית ויחיאל הישווה. מלמיליאן: שיחקנו נגד 12 שחקנים

יום שלישי 10 אפריל 2007
אורן קורנפלד

119 דקות חלמה הכח עמידר ר"ג על הגעה לשמינית גמר גביע המדינה. 119 דקות היא הייתה אולי ראוייה, אך נכנעה לשער מדהים של ג'ובאני רוסו שניצח 1:2 בסיבוב ט' - הצהובים בשלב הבא.

הכח הובילה עם שער של דן רומן, אך אבי יחיאל הצליח להשוות. אבי נמני עוד החטיא פנדל בהארכה, וכאמור הקשר הקרואטי סגר את הסיפור דקה לסיום שעתיים של משחק.

אורי מלמיליאן, המאמן המפסיד: "שיחקנו משחק מצוין. התחושה היא שקשה לנצח משחק כזה. אני אף פעם לא בא בטענות לשופטים כי הם יכולים לטעות, אבל היום שיחקנו נגד 12 שחקנים. התחושה היא קשה, אבל נמשיך לשחק כמו ששיחקנו היום. בכדורגל צריך הרבה חוכמה, ברגע שרוסו קיבל את הכדור, שחקן שלנו היה צריך לסגור אותו. אני מצדיע לשחקנים שלנו על המשחק שהם נתנו".

אלי כהן המאמן המנצח: "זה הסגנון של משחקי הגביע - הם לא צפויים. הקבוצה הזו נשחתה במשחק ליגה קובע והיא באה לכאן רעננה. אנחנו היינו ההיפך מזה. השחקנים סחבו עומס משבת, ואני בטוח שהם יסחבו עוד עומס הלאה. לא היינו חדים היום, נתנו הצגה לא נורמלית בשבת והרבה שחקנים היו על סף תשישות".

מחצית ראשונה

בדקה השמינית למשחק הייתה קרובה הכח לכבוש את השער הראשון במשחק כשאבי תקוה בעט כדור חזק מ-18 מטר, אך הכדור חלף מעל המשקוף.

בדקה ה-15 הגיעה הזדמנות גם לצהובים כשאורי שטרית הגביה כדור לרחבת הכח, דיאן איליץ' התרומם לנגיחה, אבל עודה הצליח להדוף לקרן.

שלוש דקות חלפו והנה הגיעה עוד הזדמנות מסוכנת להכח כשפפי קימוטו נותר לבד מול קאלה שהצליח להדוף, אך מור גולן השתלט על הכדור החוזר וגלגל אותו, מרטינוביץ' היה במקום כדי להציל מהקו.

אחרי דקות אנמיות של מכבי ת"א, הצליחה הכח עמידר ר"ג לכבוש בתוספת הזמן של המחצית הראשונה: ניצול מקסימלי של כדור חוץ הביא לבעיטה של דן רומן מחוץ לרחבה, וזה שלח בעיטה חזקה ומדויקת לפינה של קאלה, 0:1 להכח עמידר ר"ג.

למכבי ת"א עוד הייתה הזדמנות להשוות כשבעיטה חופשית של אבי נמני הלכה אל המסגרת, אך מרשל עודה ניצל.

מחצית שנייה

מכבי ת"א הגיעה למחצית השנייה תוקפנית במטרה להשוות את התוצאה. רבע שעה בתוך המחצית קרן לזכות הצהובים הביאה להסתננות של אבי יחיאל לרחבה ומתוך הערבובייה הוא הכניע את מרשל עודה והשווה ל-1:1.

בדקה ה-68 היו קרובים הצהובים לכבוש שער נוסף כשכדור מאגף שמאל של אורי שטרית הגיע לפרץ שהעביר לשבחון, האחרון בעט אך עודה הצליח להדוף לקרן.

בדקה ה-82 הכח כמעט ועלתה ליתרון כשסלע המחליף העביר לדן רומן ששלח בעיטה חזקה, קאלה כהרגלו הדף היטב לקרן.

בדקה ה-90 מכבי ת"א הלכה אחורה וכמעט שזה עלה לה ביוקר: קאלה הרחיק בצורה רעה מאוד, ופפי קימוטו שהגיע לכדור מסר לאבי תקוה שהשתהה והחמיץ מול שער כמעט חשוף לגמרי.

הארכה

שתי דקות לסיום החלק הראשון של ההארכה דן רומן העביר כדור טוב לאושרי גיטה שנשאר לבד מול קאלה, אך השוער הצהוב הצליח למנוע ממנו לכבוש עם הצלה מצוינת.

בדקה ה-105 זכתה מכבי ת"א בפנדל לאחר שהשופט פסק כי משה ביטון הוכשל ברחבה. אבי נמני ניגש לבעיטה ובעט ברשלנות החוצה.

דקה לסיום המשחק ארז מסיקה השאיר כדור לג'ובאני רוסו ששלח כדור לפינה הימנית, מרשל עודה נכנע לשער יפהיפה שקבע 1:2 למכבי ת"א.

מכבי ת"א: טברטקו קאלה; יובל שפונגין, אבי יחיאל, מילאן מרטינוביץ', אורי שטרית, משה מישאלוב (משה ביטון/51), דיאן איליץ', אבי נמני, ג'ובאני רוסו, יוסי שבחון (ארז מסיקה/79), עומר פרץ (רועי דיין/100)

הכח עמידר ר"ג: מרשל עודה, ליאור ראובן, רובי רגב, יוסי ביטון (איתי סלע/68), שוקי נגר, יוסי רוזן, סבטי לפנייה, אבי תקוה (הונורי קובונגו/91), דן רומן, מור גולן, פפי קימוטו (אושרי גיטה/98)

שופט: מנשה משיח

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק