הקללה הוסרה-רמהש השוותה

גמר פלייאוף הנשים: אנדה רמה"ש ניצחה לראשונה העונה את אליצור רמלה והשוותה את סדרת הגמר ל-1:1. 21 נק' ללימור מזרחי

יום רביעי 11 אפריל 2007
רועי רובינשטיין
אנדה רמה"ש הגיעה למשחק השני בסדרת הגמר של פלייאוף הנשים הערב בידיעה כי היא לא ניצחה עדיין את רמלה העונה. רמה"ש פתחה את המשחק מצויין ופתחה כבר יתרון של 16 נק', אבל רמלה חזרה ובאמצע הרבע הרביעי אף הצליחה להשוות. אבל כשנראה היה כי הקללה לא תוסר כבר הערב, דווקא רמלה נכנסה ללחץ וניסתה לנצח את המשחק מבחוץ. זה נגמר ב-70:77 לרמה"ש שהשווה את הסדרה.

לימור מזרחי הוליכה את קלעיות רמה"ש עם 21 נק'. קימברלי באטלר סיימה עם 16 נק' ומוואדי מביקה הוסיפה 13 נק' ו-7 אס'. בצד המפסיד, פלאנט פירסון קלעה 23 נק' מוניק קורי הוסיפה 22 נק'.

מאמנת רמה"ש, אורנה אוסטפלד: "עשינו פחות טעויות, היינו יותר נמרצות, לא נתנו להן לברוח. משחק גדול של לימור מזרחי ושל כל אחת ואחת."

המצטיינת במשחק, לימור מזרחי: "סוף כל סוף זה קרה. התחלנו את העונה כשאנחנו לא מצליחות לנצח אותן, ככל שהעונה התקדמה התקרבנו אליהן. במשחק האחרון היינו צריכות לנצח ופישלנו והערב עשינו את זה."

המאמן המפסיד, אלי רבי: "שיחקנו לא ממושמע טקטית. הגדולה שלנו ובכלל קבוצת כדורסל נמדדת במצבי לחץ. עד עכשיו תפקדנו בלחץ היום הלכנו עם הראש בקיר. חזרנו לשוויון 66 וקיבלנו סל ישר מהעבר השני, זה בעצם הסיפור של המשחק."

רמה"ש פתחה את המשחק טוב וניצלה משחק מפוזר של הרמלאיות כדי לעלות ל 6:14 מהיר. הקבוצה המקומית המשיכה בקצב רצחני בהגנה ועד סיום הרבע פתחה יתרון של 10 נק', 17:27.

הרבע השני נפתח באותו אופן בדיוק. הגנה חזקה ואינטנסיבית של רמה"ש הובילה למתפרצות קלות ולהגדלת הפער מרמלה ל-14 נק', 2 דקות בתוך הרבע. רמלה עוד הקטינה חזרה למינוס 10, אבל בחירת זריקות גרועה העלתה את החבורה של אוסטפלד ליתרון הגדול ביותר שלה - 16 נק'. התעוררות של גורביץ', שקלעה שני סלים מהירים, ושלשה של קורי הקטינו חזרה ל-9 בלבד. מאביקה חתמה את המחצית עם סל ועבירה שהורידו את רמה"ש ביתרון 35:47 למחצית.

ברבע השלישי לא היה כל חדש. רמת השרון המשיכה לקלוע כמעט בכל התקפה וקורי היתה היחידה שתפקדה אצל רמלה. דווקא לקראת סיום הרבע רמלה התעוררה וכרסמה לאט לאט את היתרון של המקומיות עד 59:54, דקה וחצי לסיום הרבע. רמלה התקרבה עד מינוס 3, אבל שוב המילה האחרונה היתה של רמה"ש ופליישר השיגה סל ועבירה ורמה"ש הוליכה 56:61 בכניסה לרבע האחרון.

בפתיחת הרבע האחרון היה נראה כי רמה"ש לא מצליחה להתגבר על המחסום הפסיכולוגי שנוצר עקב ההפסדים בכל המפגשים מול רמלה העונה. שתי עבירות תוקף רצופות קירבו את רמלה עד למרחק 2 נק' בלבד מרמה"ש. רמלה איבדה את גורביץ' ורמה"ש את פליישר ב-5 עבירות. 

רמה"ש התעשתה והצליחה לשמור על יתרון 4 נק', עד 5 דקות לסיום. אז רמלה החלה ללחוץ והצליחה להשוות ל-66:66. דקה אחר-כך, ביתרון 4 לרמה"ש, הקבוצה המקומית השאירה את קורי חופשיייה לחלוטין על קו השלוש, אבל היא החטיאה ורמה"ש עלתה ל-66:72. רמלה ניסתה לנצח את המשחק משלוש, אבל קלעה רע מאד מבחוץ. 1:15 דקות לסיום, איבדה רמלה גם את סווייני ב-5 עבירות. רמה"ש שוב עלתה על 6 וגם לקחה ריבאונד, אבל מאביקה לא עברה את החצי. רמלה שוב החטיאה שלשה ומזרחי קלעה אחת מהקו. מוניק קורי איבדה את הכדור והמשחק למעשה נגמר - 70:77 לרמה"ש בסיום.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק