במקום שהם יודו הם תוקפים

נשיא מכבי נתניה התייחס להחלטה לנקוט ביד קשה נגד מי שיתבטא נגד שופטים. יאמר הוסיף: אנחנו מפסידים כסף בגלל טעויות שלהם. על ההדחה מהגביע: אנחנו בתהליך של בנייה

יום חמישי 12 אפריל 2007
אשר גולדברג

נשיא מכבי נתניה, דניאל יאמר, התייחס לדברים שפורסמו בעיתון "הארץ" לפיהם אתמול במהלך כנס של שופטי ליגת העל התקבלה החלטה לנהוג ביד חזקה כנגד המתבטאים נגד השופטים.

כזכור, יאמר תקף בצורה קשה את לירן וקסברגר בסיום משחק ההפסד לבני סכנין בגביע ואמר, בין היתר, כי אם השופט ישפוט שוב במשחק של מכבי נתניה, הוא יעזוב את הכדורגל.

מנהלת איגוד השופטים, אורית רז, אמרה, בין היתר בכתבה: "אלון חזן, ג'קי בן זקן, דניאל יאמר ואחרים משתלחים חופשי בשופטים כי הם יוצאים מנקודת הנחה שלא יעשו להם כלום.

"השופטים נהגו לחייך בכל פעם שהותקפו אבל החיוכים ייפסקו והגורמים התוקפים ייענשו במיידית. נפעל ליישם ההחלטות ולהחזרת כבודם האבוד של השופטים". 

בשל דברים אלה אמר היום יאמר: "הגישה של איגוד השופטים לא נכונה. במקום שהם יוציאו הודעה בה יודו כי ישנו תלונות רבות כנגד השופטים ויש להם הרבה מאוד בעיות העונה, ויגידו שהם יעשו בשנה הבאה את המקסימום על מנת לשנות את זה, הם בוחרים לתקוף ולהעניש אותנו.

"במקום שינסו להשתפר עם כל הביקורות שיש נגדם, הם תוקפים את בעלי הקבוצות שמעיזים להתלונן. הם לא צריכים להפנות אצבע מאשימה נגד הבעלים. הם מקבלים את המשכורת שלהם גם אם הם טעו או לא טעו, אבל בעלי הקבוצות מפסידים כסף בגלל טעויות שלהם. 

"אני בעד שההתאחדות לכדורגל תעלה את המשכורות של השופטים כדי שזו תהיה המשכורת הראשית שלהם והראש שלהם יהיה מרוכז אך ורק בכדורגל. 

"הקבוצות משקיעות אלפי דולרים במשכורות, אז אני חושב שגם השופטים יקבלו משכורות הולמות כדי שדעתם לא תוסח ושהם לא יתעסקו עם דברים אחרים. אם מדברים על מקצוענות אז גם האיגוד צריך להיות מקצועי".


יאמר המשיך: "העובדות מראות שבכל מחזור ליגה יש לפחות טעות או שתיים קריטיות ובאיגוד צריכים לדעת להתמודד עם הביקורת, לחנך את השופטים, ולאמן אותם בצורה טובה יותר כדי שהם ישתפרו. 

"הדרך היחידה שלהם להחזיר את הכבוד שלהם היא על ידי זה שישפטו בצורה נכונה וללא טעויות. איך הם יכולים לקבל כבוד כשבכל שבוע הם טועים? במקום זה הם מענישים את ג'קי בן זקן ומשעים את אלון חזן משישה משחקים לאחר טעות של שופט. אם הם יאמנו את השופטים אז יאמר ובן זקן לא ידברו על השופטים". 

יאמר גם התייחס להפסד בגביע המדינה ולאוהדי הקבוצה: "יש לנו קבוצה טובה, וכולנו באונייה אחת בעלי חזון משותף. 

"האוהדים צריכים להיות סבלניים ולהבין שאנחנו בתהליך של בנייה. אם לי כבעלים שמשקיע הרבה מאוד כסף בקבוצה יש מספיק סבלנות אז אני מצפה מהם שגם הם ינהגו כך. 

"האוהדים צריכים לעודד את הקבוצה בעיקר כשלא הולך וכשהקבוצה לא משחקת טוב, ולא לקלל שחקנים שלנו. כחלק מהחזון שלנו אנו מגדלים ומטפחים דור צעיר של שחקנים על מנת לנסות ולשחזר את הימים הגדולים של עודד מכנס, מוט'לה שפיגלר, בני לם חיים בר וכו', והאוהדים צריכים סבלנות. 

"האם חלק מהאוהדים שמקללים את שחקני הקבוצה רוצים לתת לשחקנים הצעירים את הדוגמא הזאת? כולם צריכים להבין שאנחנו קבוצה אחת בעלת חזון אחד ומטרה משותפת, וכולם צריכים להיות ביחד ברגעים הפחות טובים".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק