ברקוביץ: כולנו התבדינו הערב

בעקבות תצוגת הנפל במוסקבה מיקי ברקוביץ' היה מאוכזב מאוד. אריק שיבק סיכם מבלגיה: מכבי שיחקו העונה עם זר אחד. רלף קליין: "לא ברור למה לא עברו לאיזורית"

יום חמישי 12 אפריל 2007
שלמה חסיד
התבוסה המביכה של מכבי ת"א למוסקבה הערב וההדחה מהפיינל פור לאחר 3 שנים, גררו עימם גל של תגובות מאנשים הקשורים לכדורסל הישראלי בכלל ולמכבי ת"א בפרט.

מאמן מכבי ת"א בעבר, רלף קליין, תקף את ההגנה הצהובה: "אחרי שמכבי ניצחה במשחק השני המומנטום עבר אליה והם היו צריכים להתכונן הרבה יותר טוב. מכבי נשברה לחלוטין בדקות הראשונות. קשה להבין למה הם לא עברו לאיזורית, כי ברבע השלישי מכבי עברה לאיזורית ונוצר שיוויון. כל זה היה נמנע אם היו עוברים לאיזורית ברבע הראשון. לא היתה שום הפתעה במץ'-אפ זון שהיה צפוי ובנאלי."

הווינר הישראלי הגדול ביותר של מכבי שזכה עימה פעמיים בגביע אירופה, מיקי ברקוביץ', ציפה ליותר ממכבי: "התאכזבתי כי ציפיתי שמכבי ישחקו בקצב של יד אליהו, קיוויתי למשחק צמוד אבל כולנו התבדינו. עכשיו מכבי צריכה להתרכז בליגה, השנה יהיה להם קשה לקחת אליפות."

אריק שיבק, נציגנו בבלגיה, ראה את המשחק מרחוק: "מה שקרה הערב, ראיתי את המשחק בטלויזיה בבלגיה, הוא המשך לכל מה שקורה במכבי השנה וזה שם בפרופורציות את המשחק הגדול של מכבי בנוקיה בשבוע שעבר. בגדול מכבי ת"א שיחקה השנה עם זר אחד. אם מאמן ישראלי היה מביא את הזרים האלו למכבי היו שוחטים אותו, לא כמו עם ספאחיה היום."

מלך הסלים של מכבי באירופה בכל הזמנים, דורון ג'מצ'י, לא הופתע: "עוד לפני המשחק היה ברור שיש פערים בין צסק"א למכבי, הניצחון בנוקיה הראה שלמכבי יש אופי וזה היה חשוב. היום, למרות שהיה רצון גדול מאד של השחקנים, זה לא התחבר למה שזז ברגליים. המעמד כנראה היה קצת גדול על השחקנים. מכבי חשבו שצסק"א ישחקו בלחץ ובפחד אבל הם באו מאד מרוכזים. מכבי לא נכנסה למשחק וגם היה חוסר מזל שזו היתה היריבה בהצלבה.

שחקנה של גליל עליון המושאל ממכבי ת"א, עומרי כספי, היה בהלם: "מכבי נתקלה בקבוצה גדולה. חבל מאד שזו התוצאה. אני חושב שהמשחק נגמר ברבע הראשון, מכבי היתה צריכה לבוא יותר אגרסיבי. עכשיו נשאר להם להתרכז בליגה ואם לא גליך אז הלוואי שהם יקחו אליפות."

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק