יצאו בנס מטדי

בית"ר לא הייתה רחוקה מלהפסיד היום להרצליה אחרי שחילצה 2:2 מול קבוצת התחתית. כוכב המשחק היה השופט לירן ליאני שאישר שער בנבדל של יצחקי ולא הרחיק את קורנפיין שהכשיל את מוסטרליץ' ברחבה

שבת 14 אפריל 2007
מערכת TELESPORT

לא ככה לוקחים אליפות. גם אם כל קבוצות הצמרת אינן במיטבן, בית"ר ירושלים נהנית העונה מטעויות שיפוט רבות שאולי הכריעו את המאבק.

בית"ר ירושלים ומכבי הרצליה סיימו הערב את משחקן בתיקו 2:2, כאשר לולא טעויות השיפוט, הרצליה כנראה הייתה מנצחת. פטי יה-יה כבש שער יתרון להרצליה, אך ברק יצחקי, מי אם לא הוא, הצליח להפוך את התוצאה.

השער הראשון של הרצליה נכבש מנבדל, השני היה חוקי ויפה, אך להרצליה הגיע יותר, בעיקר לאחר שאיציק קורנפיין הכשיל את מוסטרליץ' ברחבה והיה צריך לראות את הכרטיס האדום. שער השוויון הובקע בפנדל בעקבות אותה הכשלה - עומר בוקסנבוים היה אחראי לכיבוש.

מחצית ראשונה

הרצליה פתחה טוב את המשחק ועלתה ליתרון כבר בדקה החמישי: כדור קרן שנפסק לזכותה עלה בסופו של דבר לפטי יה-יה שהבקיע אחרי נסיונות הרחקה כושלים של מירוסביץ' וחבריו להגנה, 0:1 להרצליה.

שלוש דקות חלפו וחילופי מסירות בין שחקני ההתקפה של בית"ר הובילו לבעיטה של מירוסביץ' על סף הרחבה, ובעט שטוח. היגינס הצליח לעצור את הכדור.

אחרי דקות לא טובות של בית"ר, הקבוצה מהבירה הצליחה להשוות כשדוד אמסלם העביר משמאל לזנדברג באגף, הקשר התקדם והעביר לברק יצחקי בנבדל ברור, והחלוץ הפורה קבע שוויון 1:1.

ארבע דקות לסיום המחצית השנייה, מהראן ראדי הכניס כדור לקמאנאן שבעט מתוך הרחבה, אבל קורנפיין הצליח להדוף ולמנוע מבוכה בחלק האחורי של הבית"רים.

מחצית שנייה

אחרי מחצית ראשונה מאכזבת ורבע שעה עוד יותר לא מעניינת בפתיחת המחצית השנייה, החליט יוסי מזרחי לערוך חילוף כפול כשהוציא את גל אלברמן וטוטו תמוז, והכניס במקומם את אבירם ברוכיאן ועמית בן-שושן.

בדקה ה-68 נשלם המהפך הבית"רי, ונכון, ניחשתם נכון, זה שוב היה ברק יצחקי. יואב זיו העביר כדור לאבירם ברוכיאן שהרים משמאל למרכז הרחבה, ויצחקי נגח מצויין פנימה, 1:2 לבית"ר ירושלים.

ארבע דקות חלפו והרצליה התקרבה לשוויון: קמאנאן הרים כדור מצד ימין למוסטרליץ' שנגח, אך הכדור נהדף על-ידי קורנפיין.

בדקה ה-83 מוסטרליץ' הוכשל ברחבה על-ידי קורנפיין שניסה להציל שער בטוח, אחרי טעות קשה בהגנה הבית"רית בראשותו של אריק בנאדו. השופט ריחם על שוער בית"ר והסתפק בכרטיס צהוב. עומר בוקסנבוים בעט את כדור העונשין פנימה וקבע שוויון 2:2.

הרכבים

בית"ר ירושלים: איציק קורנפיין, דוד אמסלם, שמעון גרשון, אריק בנאדו, יואב זיו, דרק בואטנג, גל אלברמן (עמית בן-שושן/58), מילובן מירוסביץ', מיכאל זנדברג, ברק יצחקי (שוונקי/85), טוטו תמוז (אבירם ברוכיאן/58)

מכבי הרצליה: סקוט היגינס, ארז אליאב, שי מימון, פטי יהיה, איתן עזריה, חיים מלכה (גיא שמיר/82), מהראן ראדי (עדן בן-בסט/78), עומר בוקסנבוים, כפיר אדרי, יאניק קמאנאן (אייל טרטצקי/90), איגור מוסטרליץ'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק