פאר ואובזילר ישחקו ביחידות

למרות מיקומה הנחות יחסית לעומת סמשנובה, הטניסאית הותיקה הועדפה ותשחק כבר ביום הפתיחה מול ווז'ניאק (106 בעולם), פאר מול דובואה (134). ההגרלה תתקיים מחר

יום חמישי 19 אפריל 2007
אורן קורנפלד

אחרי ההתלבטויות הרבות, החליט קפטן נבחרת הפדרציה שתעלה בשבת למשחקים במסגרת בית עליון 1 מול קנדה, כי ציפי אובזילר תתמודד לצד שחר פאר במשחקי היחידות.

השתיים יעלו ביום הפתיחה, יום שבת כאשר הגרלת המשחקים תתקיים מחר. אובזילר (92 בעולם) הועדפה בכך על פני אנה סמשנובה שמדורגת גבוה יותר, אך שיחקה בסבב השנה רק משחק אחד כשהודחה באליפות אוסטרליה הפתוחה כבר בסיבוב הראשון.

משמעות ניצחון של ישראל, שתערוך את הופעת הבכורה שלה בבית העליון, היא העפלה לפלייאוף על הזכות להיכנס למועדון שמונה הגדולות בעולם (בית עליון 1). הפסד, וישראל תתמודד על הישארות בבית עליון 2, הבית אליו העפילה לאחר שזכתה בניצחון טכני על אינדונזיה.

כאמור הגרלת המשחקים תערך מחר (22.00, שעון ישראל) ותקבע את סדר המשחקים, אך כבר עכשיו ברור כי פאר תתמודד ביום המשחקים הראשון מול הטניסאית השנייה של קנדה, סטפאני דובואה (134 בעולם) ואילו אובזילר תשחק בשבת מול אלכסנדרה ווז'ניאק (106).

בקנדה מתייחסים אלינו כפייבוריטים

בקנדה מתייחסים אל נבחרת ישראל מן הסתם כנבחרת הפייבוריטית. אף שחקנית מבין ארבעת שחקניות הסגל לא נמצאת בטופ-100. 

על ההתמודדות בסוף השבוע אומרת קפטן נבחרת קנדה, רנה (סימפסון) קולינס: "אנחנו מאוד נרגשים לארח את ישראל שמהווה יריב קשה. בקאמלופס (המקום בו יתקיים המשחק) צפוי להיות המשחק הכי טוב בגביע הפדרציה של ענף טניס הנשים ואני מאמינה שהאוהדים שיעמדו מאחורינו יוסיפו לנו מוטבציה לנצח".

על המשחק הצפוי אמרה קוליניס: "אני חושבת שאנחנו באות לגמרי כאנדרדוג, למרות שאנחנו מארחות את ההתמודדות. השחקנית הבכירה של ישראל (שחר פאר) מדורגת 15 בעולם, ואילו השחקנית הבכירה שלנו נמצאת במקום ה-106 בעולם. בכל מקרה, אני מבטיחה שלא נצא נבוכים מההתמודדות הזו".

השחקניות שנמנות עם הסגל הקנדי הן אלכסנדרה ווז'ניאק (108 בעולם), הטניסאית הבכירה. ווז'ניאק בספטמבר תחגוג יומולדת 20, ודורגה בשיאה בנובמבר במקום ה-91. במאזנה השנה עומדים חמישה נצחונות לעומת עשרה הפסדים, כשבאליפות אוסטרליה הפתוחה היא הודחה כבר בסיבוב הראשון, אז הפסידה לילנה ינקוביץ' הסרבית 6:3 ו-6:3. בכל מקרה, לא מומלץ לזלזל בה מאחר ובשנה שעברה היא זכתה בשני תארי ITF אחרי שלקחה את הטורנירים בהמילטון (קנדה) ובאשלנד (ארה"ב).

יתר הטניסאיות שנמנות בסגל הקנדי הן סטפני דובואה (135 בעולם ביחידים ו-150 בזוגות) בת 20.5 (דורגה בשיאה 115 בספטמבר בשנה שעברה), מארי-אווה פלטייר (204 ביחידים ו-145 בזוגות) בת 25 (דורגה בשיאה 106 בעולם ביחידים ביוני 2005) ו-ואלרי טטראולט (264 ביחידים ו-467 בזוגות) בת 19 (דורגה בשיאה 221 בעולם ביחידים בפברואר השנה).

על הנבחרת שלה אמרה קולינס, שהייתה שחקנית פעילה בין 1988 ל-1998: "הבנות שלנו עשו עונה מצוינת בשנה שעברה בסבב המקצועני והן נלהבות להציג את היכולות שלהן עבור המדינה כעת".

קנדה ניצחה ביולי בשנה שעברה את ארגנטינה 2:3 ובכך התקדמה לבית העולמי 2. הניצחון קידם את קנדה להישג הטוב ביותר שלה בכל הזמנים: מקום עשירי בדירוג ה-ITF. קנדה וישראל נפגשו בהיסטורית טניס הנשים רק פעם אחת במשחקי גביע הפדרציה. המפגש התקיים ב-1972 בסיבוב הראשון של הבית העולמי ביוהאנסבורג, אז קנדה מחצה את ישראל 0:3 קליל.

קצת לגבי שיטת גביע הפדרציה לסיום. המתכונת של המשחקים השתנתה מספר פעמים מאז נוסד המפעל ב-1963, אך כיום השיטה דומה לזו שבגביע הדיוויס (שני בתים עולמיים בני 8 נבחרות בכל אחד) ובתים איזוריים. בשונה מגביע הדיוויס בו ההתמודדויות מתפרסות על פני שלושה ימים, בגביע הפדרציה הן נמשכות יומיים בלבד.

משחק הזוגות מתקיים לאחר משחקי היחידות ביום השני, והמשחקים מתקיימים בשיטת "הטובה מ-3 מערכות", כמוכר במשחקי טניס הנשים.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק