הפדרציה תשחק ביום הזיכרון

בלעדי: פאר, אובזילר, סמשנובה וגלושקו יעלו לשחק ביום ראשון מול קנדה בזמן שבארץ יציינו את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. דובר האיגוד: ניסינו להזיז את המשחקים

יום שני 16 אפריל 2007
אורן קורנפלד
נבחרת הפדרציה של ישראל תתמודד בסוף השבוע הקרוב מול נבחרת קנדה, אך נראה שבאיגוד הטניס התעלמו או שלא ייחסו חשיבות מספקת לעובדה שהיום השני של המשחקים מתנגש עם ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

המשחקים בגביע הפדרציה מתפרשים על פני יומיים (בניגוד למשחקי גביע הדיוויס) וההתמודדות מול הקנדיות תתקיים בשבת ובראשון, אלא שיום המשחקים השני יחל בשעה 13:00 בצהריים (שעון קנדה) ו-23:00 שעון ישראל, מספר שעות לאחר שיחלו טקסי יום הזיכרון בישראל (יום הזיכרון יחל בשעה 20:00 שעון ישראל).

כזכור, הנבחרת מתמודדת במסגרת בית עליון 2 של גביע הפדרציה על ההעפלה לפלייאוף לפני עלייה לבית עליון 1 (המכיל את שמונה הנבחרות הטובות בעולם). כך או כך, איגוד הטניס היה צריך להתעקש על כך שה-ITF (הפדרציה הבינלאומית לטניס) ישנה את ימי המשחקים כדי למנוע את המצב בו נבחרת המייצגת את המדינה משחקת ביום כ"כ חשוב.

רק ביום הכיפורים האחרון התעוררה סערה ציבורית בעקבות העובדה ששוער דפורטיבו לה קורוניה, דודו אוואט אמור היה לשחק בזמן שחל היום הקדוש. בעקבות הטענות שלו בקרב גורמי דת כאלה ואחרים, החליטה דפו להקדים את המשחק כדי שאוואט לא יחלל את יום הכיפורים.

אלמוג שריד, דובר איגוד הטניס אמר ל-TELESPORT: "היה ניסיון להזיז את המשחקים. איגוד הטניס בדק את הנושא הזה, אך זה בעיה מאחר וכל המשחקים נערכים באותו הזמן. בדיוויס זה לא משנה כ"כ, אך בפדרציה זה בלתי אפשרי".

אגב, המשחקים מול צ'ילה בגביע הדייוויס שייערכו בין ה-21 ל-23 נופלים על יום כיפור, אך באיגוד הטניס הודיעו עוד בטרם ההגרלה כי ידאגו לשנות את מועד המשחקים.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק