כמה טוב שחזרתם לליגה

ליגת ווינר: הסתיים המסע האירופאי ומכבי ת"א חזרה לליגה המקומית וניצחה בקלות 87:108 את מכבי ראשון לציון, שתקועה בתחתית. אליהו הצטיין עם 16 נק'. ספאחיה: חשוב שניצחנו. אזולאי: לא הליגה שלנו

יום שני 16 אפריל 2007
אייל כהן

לא עבר הרבה זמן מאז ההפסד לצסק"א, ביום חמישי האחרון, אולם מכבי ת"א עשתה את התפנית עם ניצחון קליל 87:108 על מכבי ראשל"צ בהיכל נוקיה, לקראת הסיבוב השלישי בליגת העל.

כמה טוב שיש את הליגה לזכות מכבי תל אביב. בעקבות הניצחון הערב, ניכר המון שביעות רצון
במועדון הצהוב, שחזר אל המקום הראשון בטבלה. בעוד כשני מחזורים, בתחילת הסיבוב השלישי תגיע הפועל ירושלים להיכל נוקיה, מה שיכין את שתי הקבוצות למפגש אולי בגמר הפיינל פור של העונה.

מכבי ראשון לציון נשארת במקום האחרון בטבלה, שבורה ועם הרבה רגשי נחיתות. זו לא אותה קבוצה של השנים האחרונות וצריך לעשות מהר בדק בית, לפני שניפרד מהקבוצה מעיר היין.

מאמנה של מכבי תל אביב, נבן ספאחיה אמר בסיום: "חשוב שניצחנו את המשחק במחצית הראשונה אפילו. אנחנו היינו צריכים לשחק טוב יותר במחצית השנייה. ההגנה הייתה טובה, ממשיכים למשחק הבא".

מאמנה של ראשון לציון, עדי אזולאי, אמר בסיום המשחק: "פתחנו טוב אבל זה לא הקצב שלנו. אי אפשר לנצח את מכבי בסקור גבוה. עשינו כמה טעויות. הם עשו ריצה ברבע השני וגמרו את המשחק. מכבי תל אביב באו חדים היום".

רבע ראשון: 25:29 למכבי ת"א

מכבי ת"א
עלתה בחמיישיה עם: ביינום, שארפ, וויצ'יץ', ארנולד ובורשטיין. מכבי ראשל"צ עלתה בחמישיה עם: טולברט, לב, בלסינגיים, מרקסון, שמעונוביץ.

מכבי פתחה את הרבע עם הנקודת. ראשון נכנסה טוב למשחק. איתי לב הפתיע וקלע סל, שהעלה את ראשון לציון ליתרון ראשון במשחק - 10:11.

המשחק המשיך להיות צמוד. מכבי תל אביב לא הצליחה לפתוח פער, בזכות רבע נהדר של איתי לב עם 10 נק' - 25:29 למכבי ת"א בסיום הרבע.

רבע שני: 43:64 למכבי ת"א

מכבי תל אביב פתחה את הרבע מעולה עם שלשה של בורשטיין וסל של גרין, שהעלה את מכבי ל-7 נקודות הפרש - 29:36. ליאור אליהו וירטין המשיכו להפעיל מבערים ותוך שלוש דקות היתרון צמד ל-16 נק', שבו הראשל"צים קלעו רק 5 נק' - 30:46 לצהובים.

היתרון המשיך לצמוח בזכות ארנולד ל-26 הפרש - 31:57 למכבי ת"א. מכבי המשיכה להוביל, עם רבע פנטסטי של ג'יימי ארנולד, ראשון לציון לא יכלה לעמוד בקצב - 43:64 במחצית לזכות מכבי ת"א.

רבע שלישי: 66:84 למכבי ת"א

פתיחת הרבע השלישי הייתה שייכת למכבי תל אביב, עם נקודות מהקו של ליאור אליו. קורץ ומרקסון רצו עם חמש נקודות לזכות ראשון - 48:61. קורץ ואיתי לב הפציצו שוב חמש נקודות רצופות והחזירו את הראשל"צים למשחק - 63:74 רק 11 נק' יתרון למכבי ת"א.

מכבי תל אביב התחילה לשמור, והיתרון הדו ספרתי תפח. מכבי ראשון לציון הסתגרה בהגנה ובסיום הרבע השלישי הצהובים הוליכו ב-18 הפרש - 66:84 למקומיים.

רבע רביעי: 87:108 למכבי ת"א

הרבע האחרון המשיך להיות כמו קודמיו וחמש דקות לסיום המשחק מכבי תל אביב הגיע ליתרון של 19 נקודות - 80:99.

הלפרין קלע את הנקודה ה-100 של מכבי בזכות שלשה נהדרת. עד הסיום מכבי שמרה על היתרון הגבוה, טוברט קלע את הנקודות האחרונות של המשחק - 87:108 בסיום. 

הרבו לקלוע למכבי תל אביב:  אליהו, הלפרין וירטין 16 נק' כ"א, ארנולד 13 נק', גרין 12 נק', ביינום 10 נק' ובורשטיין 9 נק'. הרבו לקלוע למכבי ראשון לציון: טולברט 21 נק', בלסינגיים 18 נק', איתי לב 15 נק', וקורץ 10 נק'.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק