הרצליה מחזיקת גביע הטוטו

שער דרמטי של עומר בוקסנבוים בדקה ה- 116 העניק למכבי הרצליה ניצחון 1:2 על הפועל כפ"ס, ותואר ראשון בתולדות המועדון. ראדי כבש את הראשון להרצליה, יבואה השווה זמנית

יום שלישי 17 אפריל 2007
אסף בילגורי
 ברכות למכבי הרצליה. חניכיו של פרדי דוד זכו הערב בתואר ראשון אי פעם, אחרי ניצחון דרמטי 1:2 על הפועל כפ"ס. 

הרצליה, שעלתה ליתרון משער נפלא של מאהרן ראדי בדקה ה-59 שיחקה נהדר, אך חטפה שער שיויון של יבואה 10 דקות לסיום. אולם עומר בוקסנבוים, אולי שחקן העונה של הרצליה כבש שער ניצחון בדקה ה-116 והעניק את גביע הטוטו למכבי הרצליה. 

הרצליה שהיתה יותר טובה במשך כל המשחק והיתה ראוייה לניצחון הזה, תכניס לקופתה סכום נאה של 400 אלף שקלים בעקבות הזכייה בתואר השלישי בחשיבותו. 

אלי אוחנה לעומת זאת ינסה את מזלו בגביע המדינה, שם אולי יזכה בתואר ראשון שלו כמאמן. כפ"ס תכניס לקופתה 200 אלף שקלים.

מחצית ראשונה: שיעמומון

כבד בדקה השישית הרצליה הגיעה להזדמנות מצויינת לעלות ליתרון, כאשר כפיר אדרי הכניס כדור מצויין לקמאנן, שמול לויטה גילגל את הכדור החוצה.

כפ"ס ניסתה להחזיר מלחמה, אך בעיטה של סמואל יבואה מ-20 מטרים הלכה החוצה.

המשחק דעך ככל שחלפו הדקות, אך בדקה ה-25 הגיע מצב מצויין להרצליה, כאשר קמאנן הפעלתן היתל באלון חלפון מצד ימין, שלח רוחב למוסטרליץ', אך הבעיטה שלו נבלמה החוצה.

המשחק שהחל בסערה התפתח למשחק משעמם מאוד והמחצית הראונה הסתיימה ללא שערים.

מחצית שנייה: ראדי כובש, יבואה משווה

הרצליה פתחה את המחצית השנייה בסערה וכפיר אדרי כמעט העלה אותה ליתרון, כאשר קיבל כדור ממוסטרליץ' בתוך הרחבה, אך הבעיטה שלו נבלמה ע"י אלון חלפון.

בדקה ה-50 איבדה כפ"ס את השוער שלה אוהד לויטה, אחרי שעמנואל פאפו נכנס בו בטעות וגרם לפציעה של לויטה בעינו. גיא חיימוב החליף את השוער הצעיר.

5 דקות אחרי הכניסה שלו הצליח גיא חיימוב לקחת כדור קשה מאוד של קמאנן, שקיבל כדור בתוך הרחבה ובעט חזק, אך השוער הדף לחוץ.

בדקה ה-59 הגיע השער המוצדק לזכות הרצליה ועוד איזה שער זה היה. מאהרן ראדי המצויין לקח את הכדור על קו החצי, עבר את אבובקרי ושלח טיל אדיר מ-30 מטרים פנימה. 0:1 להרצליה.

השער של הרצליה הכניס אותה לטירוף ויאניק קמאנאן עם החטאה כפולה פיספס הזדמנות מצויינת בדקה ה-65 להכפיל את היתרון.

5 דקות חלפו ושוב קמאנאן רשם החמצה גדולה, אחרי שפרץ מצד ימין ושלח כדור טוב לפינה, אך חיימוב הדר נהדר לחוץ. מזל גדול לכפ"ס.

בדקה ה-80 הרצליה שילמה על ההחמצות של קמאנאן. כפ"ס יצאה להתקפה מתפרצת. ישראלביץ' הרים כדור מצויין הישר לראשו של יבואה ששלח את הכדור פנימה וקבע 1:1 בר"ג.

בתוספת הזמן היתה להרצליה הזדמנות מצויינת לכבוש שער ניצחון במתפרצת של שלושה על אחד, אך ראדי הוכשל כ-17 מטרים מהשער. אדרי שלח את הבעיטה החופשית חלש לידיו של חיימוב. והתוצאת נשמרה לכל אורך 90 הדקות, שתי הקבוצות נכנסו להארכה.

הארכה: בוקסה עם שער דרמטי

סימני העייפות הורגשו היטב בשתי הקבוצות בהארכה, שלא התעלתה לרמה גבוהה. ההזדמנות היחידה במחצית הראשונה של ההארכה היתה שייכת לישראלביץ' שבפריצת יחיד נתקל בשוער הרצליה סקוט היגינס.

עם פתיחת החלק השני של ההארכה נכנס לשחק עידן שום וכמעט בישל שער ליבואה. אך זה נגח מקרוב את ההגבה שלו לחוץ.

בדקה ה-116 הגיע הרגע של מכבי הרצליה. אייל טרטצקי המחליף שלח כדור לתוך הרחבה. עומר בוקסנבוים הנהדר עצר על החזה ושלח את הכדור פנימה. 1:2 להרצליה.

בדקה ה-120 כפ"ס הדביקה כדור אדיר למשקוף, אך למזלה של הרצליה הכדור לא נכנס.

הרצליה: סקוט היגינס, ארז אליאב, פטי יהיה, חיים מלכה, איתן עזריה, דייהו דייויס, מהראן ראדי (, עומר בוקסנבוים, כפיר אדרי (גיא שמיר, 105), יאניק קמאנאן, איגור מוסטרליץ (עדן בן בסט, 70) .

כפ"ס: אוהד לויטה (גיא חיימוב, 50), עופר טלקר (עידן שום, 105), דגלאס דה-סילבה, אלון חלפון, עמנואל פאפו, אביחי ידין, אבובקרי יעוזה (גיא דיין, 80), אבי כנפו, גיז'רמו ישראלביץ', סמואל יבואה, אורן ניסים (שליו מנשה, 60).

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק