עודד יעקב: נעבוד קשה לנצח

קפטן נבחרת הפדרציה ממשיך להכין את הבנות לקראת המשחקים מול קנדה בשבת וראשון: אנחנו מאמינים בעצמנו. על העובדה שאין שידור: זה חבל, אך אין מה לעשות

יום רביעי 18 אפריל 2007
אורן קורנפלד

שלושה ימים לפני המפגש מול נבחרת הנשים של קנדה בטניס, בנבחרת ישראל ממשיכים להתכונן ולעשות את המקסימום להתרגל לתנאי המגרש הבעייתיים.

נבחרת הפדרציה של ישראל, בראשות הקפטן עודד יעקב תתמודד בשבת (שני משחקי יחידים) ובראשון (שניים נוספים ומשחק זוגות) לראשונה בהיסטוריה במסגרת בית עליון 2. משמעות הניצחון על קנדה: עלייה לפלייאוף לכניסה למועדון 8 הגדולות בעולם. הפסד: פלייאוף על הישארות בין ה-16 הראשונות.

כך או כך, השאלה החמה בקרב חובבי הטניס בארץ היא מי השחקנית השנייה שתתמודד במשחקי היחידים, כשכבר עכשיו אין ספקות כי שחר פאר (16 בעולם) תשחק לפחות שני משחקים. ההתלבטות היא בין ציפי אובזילר לאנה סמשנובה.

אובזילר (92 בעולם) עשתה התקדמות אדירה מתחילת השנה, ואילו סמשנובה (89 בעולם) בעלת רקורד מרשים בפדרציה ובכלל בסבב, אך היא שיחקה השנה רק משחק אחד רשמי בו הפסידה (במוקדמות אליפות אוסטרליה הפתוחה).

ההתמודדות תתקיים בתנאים אליהם השחקניות הישראליות לא מורגלות בהכרח. המשטח עצמו הוא שטיח וההתמודדות תתקיים באולם סגור. "הכל מצויין עד עכשיו, הבנות מתאמנות ועורכות את ההכנות האחרונות לקראת סוף השבוע", אומר קפטן הנבחרת, עודד יעקב שהוסיף בשיחה עם TELESPORT: "אנחנו מתחילים להתרגל למשטח כאן ולתנאי האולם".

יעקב התייחס ליריבה ואמר: "צפינו בבנות הקנדיות מתאמנות, הן בהחלט מרגישות בבית עם משטח הקרפט באולם הסגור בו הן בחרו לשחק. זה מה שהן מעדיפות. אנחנו עושים את הכל כדי להתרגל לתנאים. הגענו לכאן מוקדם, כך שיש לנו מספיק זמן כדי להתרגל".

על היתרון היחסי שיש לנבחרת שלנו לעומת הנבחרת הקנדית אמר יעקב: "גביע הפדרציה בדומה לגביע הדיוויס הוא התמודדות בין נבחרות ויש בו את הכללים לכשלעצמו. בשל ההשפעה של הביתיות ומשחקי החוץ ומבנה של נבחרת, האירועים הללו מביאים לתוצאות שונות. זה לא תמיד אומר שהנבחרת בעלת השחקניות המדורגות גבוה יותר בהכרח ינצחו. ראינו את זה היטב בהתמודדות בין ישראל לאיטליה בשבוע שעבר".

על תוכנית האימונים של הנבחרת מאז הגעתה אמר יעקב: "הנבחרת מתאמנת פעמיים בכל יום, ואנחנו נפחית את כמות האימונים ככל שנתקרב לסוף השבוע, כך שהשחקניות יקבלו את ההזדמנות להגיע רעננות למשחקים".

על ההערכה שלו לגבי אופי המשחקים אמר יעקב: "אנחנו מצפים להתמודדות קשה, בוודאי שנצטרך לעבוד קשה מאוד, להיות מרוכזים ולהביא למגרש מה שאנחנו יודעים. יש לנו את האמונה ביכולת, אבל אנחנו מכבדים את החוזק של הנבחרת היריבה. שום דבר לא נלקח כמובן מאליו. ההתמודדות מתחילה מ-0:0 ונצטרך לעבוד קשה במשך שני ימי התחרות".

המשחקים עצמם לא ישודרו בארץ, וחובבי הטניס יאלצו לרפרש את לוחות התוצאות באתרי האינטרנט השונים. קפטן הנבחרת אמר על כך: "זה חבל שההתמודדות לא תשודר, אני מבין שאין צוות קנדי שמצלם את המשחקים ולכן הטלוויזיה בישראל לא יכולה לשדר. אי אפשר לעשות שום דבר בנושא".

היום תתקיים ארוחת הערב המסורתית בהשתתפות שתי הנבחרות ומחר תתקיים הגרלת המשחקים, אז נדע מיהי השחקנית השנייה שתשחק במשחקי היחידים.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק