2

אפסים

קופה אמריקה: ונצואלה ואורוגוואי נפגשו הלילה כשהן יודעות שחלוקת נקודות טובה לשתיהן. עובדה זו הביאה לתיקו מאופס, הראשון בטורניר, שמגדיר היטב את שחקני שתי הקבוצות

יום רביעי 04 יולי 2007
שקד רובין
ונצואלה ואורוגוואי ראו את התיקו הגדול והמרתק בין פרו לבוליביה (2:2) ועלו למשחק שלהן בידיעה שתיקו ישרת את שתיהן נאמנה.

ונצואלה היתה זקוקה לנקודה אחת בשביל לזכות במקום הראשון בבית ובכך לשפר את סיכוייה להגרלה נוחה יותר. אורוגוואי לעומת זאת, נזקקה לנקודה אחת בשביל להבטיח את העלייה מהמקום השלישי.

עובדה זו הפכה את המשחק לשערוריה, כששתי הקבוצות, פרט למספר מקרים בודדים, לא מתאמצות במיוחד - וזה בלשון המעטה - בשביל להגיע ۜשער ולכבוש.

בניגוד לטורנירים הגדולים האחרים ולכל הליגות שמכבדות את עצמן, בקופה אמריקה לא קבעו את המשחקים המכריעים לשעה אחידה וזה בעצם מה שגרם לפיאסקו. זה והרוח הספורטיבית הלקויה של שתי הנבחרות.

אפילו הקהל הביתי החם של ונצואלה, שעۓ עתה היה נלהב ותומך, שרק במשך דקות רבות את דעתו על מה שקורה במגרש. 

ה-0:0 הראשון בטורניר בוודאי לא נחתם בחוזה לפני המשחק, אך הוא ללא ספק מייצג את מה ששתי הנבחרות האלו שוות אחרי משחק שכזה.

מחצית ראשונה
ļbr/> ההזדמנות הראשונה במשחק הגיעה בדקה ה-13 כשחואן ארנגו מונצואלה קיבל כדור 18 מטר מן השער ובעט פצצה, אך הכדור שרק ליד העמוד האורוגוואיי והחוצה. 

בדקה ה-35 אראנגו לקח כדור חופשי מ-35 מטר אך הכדור הלך למרכז השער וקאריני, שוער אӕרוגוואי, עדף.

שלוש דקות אחר-כך, הגיע המצב הטוב במשחק מהצד של ונצואלה, כשמלדונאדו נשלח לרחבה ונשאר לבד מול קאריני, שיצא מצויין לכדור והציל שער.

מחצית שניה

בדקה ה-51, התקפה משמעותית ראשונה בחצי השߠי כשדייגו פורלאן קיבל כדור 30 מטר מהשער, התקדם חמישה מטרים ובעט טיל שחלף כמטר מעל משקופו של רני וגה שוער ונצואלה.

בדקה ה-71, אחרי כמה דקות של שריקות בוז מצד אוהדי ונצואלה, שלא אהבו את מה שראו על המגרש, קיבל חוזה טוראלבה כדור אחרי איבוד כדור של רקובה על סף הרחבה ובעט מצויין לשער, אך הכדור חלף סנטימטרים מעל משקוף שערו של קאריני.

בדקה ה-90 קיבלה ונצואלה הזדמנות בכדור חופשי. סזאר גונזלס סובב מצויין מ-20 מטר, אך הכדור רק גילח את המשקוף ולא הצליח להרוס את הקומבינה - 0:0 משמים ובעיקר מביש לשתי הקבוצות.

תמונות: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק