אין תקדים להורדת נקודות

לוני הרציקוביץ' פרסם את גרסתו הרשמית להחלטה להעמיד את מכבי ת"א לדין: "מכבי הסכימה לכל העונשים, פרט להורדת נקודה בפועל"

יום רביעי 18 אפריל 2007
מכבי ת"א תועמד לדין משמעתי של ההתאחדות לכדורגל בעקבות פרשת החוזים הכפולים.

מכבי פנתה היום לרשות לבקרת תקציבים בבקשה לערוך לה שימוע בפני יו"ר הרשות והיועץ המשפטי של ההתאחדות בקשר לעבירות על תקנון בקרת התקציבים המיוחסות לקבוצה.

עוד באותו היום התקיימה פגישה במשרדי הרשות במהלכה הציגו נציגי הקבוצה, הבעלים, לוני הרציקוביץ, ורו"ח, חיים אסייג, את עמדתם לגבי העבירות המיוחסות לקבוצה.

בתום הפגישה לא הושגה הסכמה באשר להסדר טיעון לעניין העונש וההכרעה בכתב האישום תובא בפני ביה"ד המשמעתי של ההתאחדות.

לוני הרציקוביץ' מסר היום תגובה רשמית להחלטה: "מטרת המפגש הייתה לבדוק את פערי המידע והעמדות ולנסות למנוע את ההעמדה לדין של מועדון הכדורגל, הליך שנעשה באופן שגרתי ובמקרים רבים מאז קיומה של הרשות לבקרת תקציבים. בסיום המפגש הציג יו"ר הבקרה יאיר רבינוביץ' עסקת טיעון בפני מכבי ת"א שמהותה: הודאה בכל סעיפי האישום כלשונם, הורדה בפועל של נקודת ליגה אחת, 3 נקודות ליגה על תנאי וקנס של 25,000 שקלים."

"מכבי ת"א הסכימה לתנאים מעלה, למעט הסעיף הדן בהורדת נקודה בפועל ובמיוחד בשלב זה של הליגה תוך כדי המאבקים בצמרת, למרות שלעניות דעתינו אין בסיס לרוב האשמות שהוטחו במכבי ת"א ובוודאי שלא לצורה החמורה שבה הן הוצגו בפני הציבור באפיקי התקשורת השונים. כמו-כן, מכבי ת"א נקטה בכל הפעולות הנדרשות בכדי שהטעויות שנעשו תתוקנה."

הרציקוביץ' לא הסתפק התייחסות ספציפית ותקף גם את מוסדות ההתאחדות: "אין תקדים לכך, שמועדון כדורגל שעומד בפעם הראשונה מול האשמות בדבר עבירות על תקנון הבקרה התקציבית, נענש בהורדה של נקודות בפועל, כמו גם "התיאטרון התקשורתי" חסר הפרופורציות במהלך החודשים האחרונים ו/או העמדה לדין על חלק מהסעיפים שבמקרה הטוב נובעים מחוסר הבנה, או מהעדר תקשורת ראויה בתוך ההתאחדות לכדורגל ללא קשר למכבי ת"א."

"לצערינו זו לא הפעם הראשונה שבה פועלת ההתאחדות לכדורגל בצורה שונה ומפלה כנגד מכבי ת"א. מדיניות זו, לא תשנה את הדרישות שלנו לשינויים מרחיקי לכת בענף הכדורגל בישראל, תנאי בל יעבור שענף הספורט המוביל במדינה יתנהל על בסיס איכותי, תקין וברמה המקובלת במקומות מתקדמים בעולם."

קאמנאן במקומו של מרדיקוביץ'?

יאניק קאמנאן, החלוץ הצרפתי של מכבי הרצליה, מחזיקת גביע הטוטו, מועמד לעונה הבאה למכבי ת"א. 

קאמנאן המצטיין היה עתיד להגיע בחלון ההעברות למכבי ת"א שניהלה עם סוכניו בארץ ובשוייץ מו"מ מתקדם.

במכבי ת"א התמהמהו, התקשו לגייס כספים עבורו והסתפקו בשירותיו של הקרואטי, דאיין איליץ'.

עכשיו פועלים בקרית שלום להביא אליהם את הצרפתי לו יש אופציה במכבי הרצליה.

במכבי ת"א עדיין לא קיבלו החלטה סופית ורישמית אבל מסתמן ששני הקרואטים מרדיקוביץ' ואיליץ' לא ימשיכו בעונה הבאה.
 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק