קורטוב של צדק

בית"ר ירושלים אינה ראויה לאליפות שהיא תיקח ודאבל הוא לבטח לא הפרס שמגיע לה בעונה כזאת. טור מיוחד מאת עובד קראוס

יום חמישי 19 אפריל 2007
עובד קראוס
 אז מי אמר שאין צדק בכדורגל? לא נפריז, אין... אבל לפחות אחת ל, מפציע לו איזשהו קורטוב של נחת, קורטוב של צדק, כפי שהיה אמש בקריית-אליעזר.

אחרי אירופה, מכבי חיפה מתגברת לאט על העייפות הטבעית והפתיחה הגרועה. בליגה, היא כבר לא תגיע לתחנת הרכבת בזמן, אבל את הגביע היא צריכה לקחת וכשמדובר בתואר היחיד אותו לא לקחה כבר עשר שנים ובהתחשב בעונה האירופית המעולה – מדובר בסופו של דבר בעונה די מוצלחת.

בית"ר ירושלים אינה ראויה לאליפות שהיא תיקח ודאבל הוא לבטח לא הפרס שמגיע לה בעונה כזאת. גאיידמק עשה את שלו בהזרמת מיליונים אבל מהחוליה הבאה ועד לאחרון השחקנים מתחילות הבעיות והצרות.

על הניהול מיותר להרחיב את הדעת. יוסי מזרחי, מאמן טוב, אינו יכול להתבטא מקצועית בעת הזו בבית"ר. בניית הקבוצה, ואת זה ראוי לומר, הייתה מכריעה כל מאמן שהיה מגיע לאמן את בית"ר.

קבוצה לא מאוזנת, רכש שגוי במקומות הלא רלוונטיים ורמת זרים שערורייתית, וודאי בהתאם להשקעה.

איך יתכן שקבוצה אלופה אינה משחקת עם מגינים טבעיים ומסתמכת על אילתורים? בעיטת ההכרעה של שמעון גרשון בפרט ויכולתו במשחק בכלל היא בבואה נאמנה לכשלון ההשקעה בבית"ר.

עכשיו, עם ההדחה מהגביע, יהיה הרבה זמן פנוי לשחקני בית"ר עד סוף העונה: מי לבילויים, מי לעיסוקים אישיים ומי לישיבות שונות...

בקרב הגביע, הצליח רוני לוי להביא את חניכיו למשחק הקרבה יוצא מן הכלל. לא היה חסר הרבה שהשער המקרי של זנדברג יהפוך לקטליזטור להתפרקות חיפה. בזכות ההכנה הנהדרת של לוי, עמדה חיפה (למרות שעדיין אינה בשיאה) יפה על המגרש וניתן לומר שהקרב הקשה ביותר במפעל הזה כבר מאחוריה.

בשבת תחכה לה בני-לוד ואני מניח שתוצאת המשחק תתבטא בפער המקצועי העצום הקיים בין שני המאמנים. אל תופתעו אם זה יגמר 0:6...

הניחו למכבי ת"א!

גם אם יש ממש בטענות נגד העברות הזרים למכבי ת"א (וכנראה שאין עשן בלי אש), אינני מעלה על הדעת כי לוני הרציקוביץ' ידע על מהלכים לא חוקיים לכאורה המתרחשים מתחת לאפו.

מהיכרות של לא-מעט שנים עמו, אינני מאמין כי גם אם רונאלדיניו היה חותם בקריית-שלום, לוני היה חורג בסנט אחד מהחוק. עניין של אופי.

יש לי בעיה עם כל ההתנפלות על מכבי ת"א. זה נכון שלוני אינו מתבטא בסימפטיות כלפי ההתאחדות, אבל אין זו סיבה לתת לנו הרגשה כי מכבי היא קבוצה נרדפת. גם אם אכן ישנן חשדות, לא מסתדר רצף העבירות והבעיות המיוחסים למכבי.

אני בעד שכל קבוצה שמפרה את החוק באופן זה או אחר תועמד לדין ותיענש, אבל מגוחך שמכבי ת"א היא הראשונה בתור לכל חשד או עבירה. אני מכיר קבוצות נוספות, לא בהכרח מאותה הליגה, שמתנהלות באופן המצריך חקירות וחשדות הרבה לפני מכבי ת"א. אז הניחו לצהובים ורדפו הצדק במקומות שצריך.

מילה של לוזון

אבי לוזון, אדם עם מילה, רשם "וי" נוסף בקדנציה הקצרה שלו כיו"ר ההתאחדות. לא רק שעמד על הראש כדי שמשחק הגביע של הפועל ת"א יערך אצל המארחת מרמורק, הוא לא הסתפק במחאה, עבר למעשה וסגר עם המפכ"ל אישית את הדברים. מתי בפעם האחרונה היה לנו יו"ר התאחדות שסגר עניינים עם מפכ"ל? רק שלא יתקלקל לנו.
 
צילומים: יותם רונן

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק