הפועל חיפה ברבע הגמר

גביע המדינה: שערים של שלומי משה ויובל אבידור הבטיחו את העלייה של הפועל חיפה לרבע גמר הגביע עם ניצחון 1:2 על הפועל עכו. עימות בסיום בין מאמן עכו לשופט בוחבוט

יום שישי 20 אפריל 2007
אשר גולדברג, אייל כהן
הפועל חיפה היא העולה הראשונה לרבע גמר גביע המדינה, כך נקבע הערב לאחר שקבוצתו של שלומי  דורה גברה 1:2 על הפועל עכו במשחק הראשון בשלב שמינית גמר הגביע.

שלומי משה ניצל טעות בהגנה של עכו בכדי לעלות את חיפה ליתרון בדקה ה-38 לאחר מחצית חלשה של שתי הקבוצות. הרחקה של אלון זיו שמונה דקות בתוך המחצית השנייה הביאה לתנופה נוספת של המארחת שהכפילה את התוצאה מרגלי יובל אבידור בדקה ה-66. יקי וייצמן הצליח רק לצמק ארבע דקות לסיום.
מחצית ראשונה

עם פתיחת המשחק האווירה התחממה מעט כאשר האוהדים המקומיים השליכו רימון עשן אדום אל כר הדשא והחלו לגדף את כפיר לייבוביץ' שחקן הקבוצה לשעבר שלא נשאר חייב והשיב להם בתנועת יד מזלזלת.

בדקה ה-16 הייתה הזדמנות מצוינת לעכו לעלות ליתרון כשאלכס לוויט מסר כדור מצוין לעמנואל דורה שבעט מחמישה מטרים לפינה הקרובה של מזרחי שבזינוק מצוין הדף את הכדור לקרן ומנע שער בטוח.

בדקה ה-38 הגיעה פריצת הדרך הראשונה במשחק שהיה חלש מאד עד כה. שלומי משה העלה את הפועל חיפה ליתרון 0:1 לאחר ערבוביה ברחבה שהחלה במסירת עומק של בן מרגי לכיוונו של אבידור שהסתנן לרחבה וגרם  לאי הבנה בין המגן והשוער יעקוב גומש. תחת הלחץ גומש הרחיק את הכדור לעבר הצד הימני של הרחבה שם חיכה שלומי משה שבעט את הכדור בחוזקה פנימה, 0:1 להפועל חיפה. 

ארבע דקות מאוחר יותר הגיע אבידור למצב נוח כשנגח לידיו של גומש. דקה לאחר מכן הפועל עכו יצאה למתפרצת לייבוביץ' קיבל כדור מימין ומסר שטוח לדואה שבעט את הכדור לכיוון השער אך חודדה הציל מקו השער. 0:1 להפועל חיפה במחצית. 

מחצית שנייה

עם פתיחת המחצית השנייה הגיעה הפועל עכו למצב טוב להבקעה כשנאדיל נאסר -א-דין בעט מצד שמאל של הרחבה ומזרחי קלט מצוין. 

חמש דקות אחר כך נותרה האורחת בעשרה שחקנים לאחר שהקפטן אלון זיו קיבל כרטיס אדום לאחר ששלח מרפק לעבר פניו של אבידור שחטף ממנו את הכדור במרכז המגרש. 

בדקה ה-66 קיבל יובל אבידור כדור בתוך הרחבה מעידן בלאפה והקשית כמו חלוץ גדול מעל השוער פנימה. 0:2 קליל להפועל חיפה.

בדקה ה-75 מאיר בן מרגי טיווח מ-20 מטר מעל לשערו של גומש ודקה  מאוחר יותר לייבוביץ' עבר על פני מגן אחד אך נכשל מול מזרחי כשניצב מולו באחד על אחד. 

אולי הסיפור המוזר של המשחק הגיע ארבע דקות אחר כך כאשר מארסלו גארטה נכנס כמחליף בהפועל עכו ומיד הוחלף על ידי מאמנו בשל פציעה שסחב ומנעה ממנו לשחק יותר משלוש דקות הערב.

בדקה ה-86 השיב יקי וייצמן את עכו למשחק, לאחר שאוהד כהן ניצל טעות חמורה של חודדה בהגנה שנכשל בהרחקת כדור והגיע למצב טוב מצד ימין של הרחבה. כשראה את מזרחי יוצא אליו העביר כהן כדור רוחב לוייצמן שגלגל פנימה וכבש את השער המצמק. 1:2 להפועל חיפה. השער של וייצמן היה מעט מידי מאוחר מידי בסופו של דבר וחיפה חגגה בסיום ניצחון ועלייה לרבע גמר הגביע.

מאמן הפועל חיפה שלומי דורה אמר בסיום: "זו הרגשה טובה לנצח בגביע, אני שמח שעלינו לרבע הגמר, אני מאמין שאנו קבוצה טובה שיכולה להגיע לחצי, נקווה רק לקבל הגרלה קלה ומאמין שאם נארח את המשחק נוכל לעבור על קבוצה. זו יכולה להפוך חעונה חלומית".


מאמן עכו שאול צוקורל שניסה להתעמת עם השופט בוחבוט בסיום נהדף על ידי מספר שוטרים מחדר השופטים ואמר ל-TELSPORT בסיום: "נותרו לנו עוד חמישה משחקי ליגה עד סיום העונה ונעשה הכל בכדי לסיים אותה במקום גבוה. אנחנו מקצוענים ונלחם עד הסוף היה קשה לשחק עם עשרה שחקנים אבל זה הגביע וחייבים להמשיך הלאה".

הרכבים
הפועל חיפה: יניב מזרחי, עידן בלאפה, פריק טאייר, אלירן חודדה, שמעון הרוש, קוני צ'קאריטה, שלומי משה/ הישאם קיוואן[ 67], מאיר בן מרגי, זיו כדה, סרג' איליי/ שי שיבוני [89] ויובל אבידור/ שי דהאן [79].

הפועל עכו: דוד גומש, אורן יעקוב/ מארסלו גראטה [79]/ אוהד כהן [82], וואהט בראכת, אלון זיו, ישראל דרוב, כפיר לייבוביץ', רמי עזיז, נאדיל נאצר  א-דין, עמנואל דורה/יקי וייצמן[ [63], שלומי חנוכה ואלכס לויט. 

שופט: משה בוחבוט

צילום: הר הגעש האדום, הפועל חיפה

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק