על מאמנים ובעלים בלונדון

ארסן ונגר וז'וזה מוריניו יצאו מהסערות שעברו על ההנהלות של המועדונים שלהם בידיעה כי גם בעונה הבאה הם יעמדו על הקווים בלונדון

יום שישי 20 אפריל 2007
מערכת TELESPORT

אין הרבה מאמנים בעולם שהיו מסרבים לקבל תפקיד באחד ממועדוני הפאר של הכדורגל הבריטי, בטח כאשר התפקיד מחייב מעבר ללונדון הנחשקת. שני מאמנים זרים שכבר הגשימו את החלום האנגלי של לאמן בפרמיירליג ואף זכו בלא מעט תארים, ארסן ונגר וז'וזה מוריניו עמדו ביומיים האחרונים בסערה שחלפה על פני שני המועדונים שלהם, ארסנל וצ'לסי.

נתחיל דווקא בסיפור הפשוט יותר, זה של האלופה מצ'לסי. זה כבר מספר חודשים מספרים לנו כי חתול שחור עבר ככל הנראה בין הבעלים רומן אברמוביץ' למאמן הקבוצה ז'וזה מוריניו. אחדים אף שירבבו את שמו של אברהם גרנט לסיפור המריבה.

הערב התראיין פיטר קניון יו"ר הקבוצה לתחנת הטלביזיה של המועדון וקבע: "מוריניו לא יפוטר בסיום העונה". היו"ר הציג את העובדות הברורות, "לז'וזה יש חוזה עד 2010 במועדון ואף אחד לא חושב על לפטר אותו, הוא יודע כי יש לו את התמיכה הכוללת של חברי מועצת המנהלים של המועדון".

"אני מודע לכך שבתקשורת קישרו בינינו לבין לפחות 14 מאמנים בעולם, אבל האמת היא שלנו אין שום רשימה כי אנו לא מחפשים שום מחליף" הוסיף קניון.

כזכור בחודשים האחרונים היה נדמה כי למוריניו יש תחושה כי אברמוביץ' לא רוצה בהמשך עבודתו בקבוצה לאחר שלא נתן לא מזומנים במהלך פגרת החורף להביא שחקנים חדשים. למרות המתיחות שנוצרה,  השניים חלקו חיבוק בסיום הניצחון על בלקבורן בחצי גמר הגביע,
 חיבוק שכלל הנראה יסלול את דרכו של מוריניו לעוד עונה בסטאמפורד ברידג' לפי דבריו של קניון הערב.

ונגר: דיוויד הלך, אני נישאר
אם בצ'לסי ההתבטאות של  קניון הבהירה במעט את עמדת ההנהלה לגבי המאמן, אצל היריבה העירונית ארסנל העיניים רק החלו להסתבך ביומיים האחרונים.

הכל החל עם התפטרותו המפתיעה של סגן יו"ר הקבוצה דיוויד דין ביום רביעי. דין החליט לעזוב את המועדון לאחר עשור בו שימש כאדם החזק ביותר במערכת ועשוי למכור את חלקו בקבוצה למשקיע האמריקני סטן קרונקי.

המאמן ארסן ונגר שהיה ידידו האישי של דין אשר הביא אותו לבירת אנגליה לפני קצת יותר מעשור הודיע הבוקר כי הוא מתכוון לכבד את ההסכם שלו עם הקבוצה ולא יעזוב לפני קיץ 2008.  "אני אמשיך לתת את מיטב הידע שלי למועדון" הודיע המאמן לאוהדי הקבוצה הבוקר.

יחד עם ההבטחה הזו ונגר הודה כי עזיבתו של דין היא מכה קשה למערכת וכי כעת הוא ככל הנראה ימנה אדם מטעמו שינהל את הצד המיקצועי במועדון. "איבדנו אדם בעל ידע רחב שתרם רבות למערכת" ביכה ונגר את עזיבתו של דין, "עזיבתו הינה  אכזבה קשה עבורי, יחד עם זאת יש לנו כאן קבוצה צעירה שאני רוצה להצעיד לגדולות בעתיד ".

היו"ר פיטר הילווד כבר הודיע כי הוא אינו מעוניין בכספו של המשקיע האמריקני. "תקראו לי מיושן אך אני רוצה לשמור על ארסנל אנגלית, אמנם משופעת בשחקנים זרים, אך אנגלית ביסודה".

הילווד שראה בשנה האחרונה כיצד מספר אמריקנים עשירים קנו קבוצות כמו ליברפול, אסטון וילה ומנצ'סטר יונייטד, לא ממש אוהב את התופעה. " הם מגיעים לכאן עם סכומי הכסף האסטרונומים שלהם וקונים קבוצות לא בגלל אהבתם למשחק אלא בשל אהבתם לכסף שהם ירוויחו".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק