נערים א': מי קרובה לעלות?

לקראת ההכרעות ב-3 הליגות המחוזיות, אנו מציגים את הסיכויים של הקבוצות להעפיל לארצית. חדרה ונוה יוסף יילחמו עד הסוף (מפרץ), ב"ש (דרום) ורמה"ש (מרכז) קרובות

יום ראשון 22 אפריל 2007
שחף קורנפלד

מחוזות רבים בנערים א' קרובים לסיום. כבר בשבת הקרובה צפויות מספר קבוצות לחייך תוך כדי שהן מבטיחות רשמית את העלייה לליגה הארצית. בצד השני יהיו בטוח כאלה שיבכו על כמה שפספסו את ההזדמנות להעפיל. TELESPORT מציג סיכום של שלושה מחוזות, כשאחד מהן רחוק מלהיות סגור ואילו שניים נסגרו כבר בשלבים הראשונים של העונה.

מפרץ:  חדרה ונוה יוסף ראש בראש

משחק העונה של של מחוז מפרץ בליגת הנערים א' נערך בשבת האחרונה. הפועל חדרה, בהדרכתו של רון קלר, אירחה במגרשה הביתי את נווה יוסף למשחק של להיות או לחדול. בקופה נותרו 9 נקודות בלבד טרם המשחק, נווה יוסף ממוקמת ראשונה כשבמאזנה 3 נקודות יותר מחדרה שממוקמת שניה מתחתיה. מתחתיהן 10 קבוצות שכל מה שנותר להן היה לחזות בקרב העלייה המרתק בין חדרה לנווה יוסף.

כידוע, האלופה שתצא מהמחוז תשחק בשנה הבאה בליגה הארצית של הנערים א'. נווה יוסף שידעה שניצחון סוגר כמעט בוודאות את עניין האליפות וכמעט בוודאות עונה שלמה ללא הפסד נשברה תחת הלחץ הכבד וחטפה שלישייה. 

כעת, אחרי ההתמודדות המרתקת, נותרו 2 מחזורים בלבד לסיום העונה, כשלשתי הקבוצות מספר נקודות זהה. זו שתמעד ראשונה תהיה זו גם שתאבד את התואר. על הנייר לחדרה משחקים קלים יותר משל נווה יוסף. 

לחדרה נשאר מפגש חוץ מול מ.ס. טירה הממוקמת במקום ה-6 ולאחר מכן משחק בבית מול פרדס חנה כרכור הנמצאת במקום העשירי. לנוה יוסף נשאר מפגשים מול הפועל ע. הכרמל (בית) הנמצאת במקום השביעי ומול הפועל פדרסייה (חוץ) הנמצאת במקום הרביעי.

דרום: בית"ר ב"ש תחגוג

בית"ר ב"ש צפויה לחגוג כבר בשבת הקרובה במשחק ביתי נגד מכבי כנות את האליפות. 12 הקבוצות שהתמודדו מולה במהלך העונה, לבטח יגידו את המשפט "לא כוחות". הבאר-שבעים עם 17 נצחונות העונה מתוך 19 משחקים, כשפעמיים בלבד היא מעדה השנה עם הפסד קטן של 1:0, פעם אחת בדרבי ובפעם השניה נגד אילת.

מוטי עמר, מאמן הקבוצה, לבטח יהיה מרוצה מההגנה שלו שספגה העונה 9 שערים בלבד, לעומת התקפה פוריה למדי שמצאה את רשת היריבה 67 פעמים (זהה למספר הכיבושים של נס ציונה).

היחידה שעוד איכשהו הצליחה לספק פייט היתה נס ציונה, קבוצה מצוינת ללא עוררין, אך נגד בית"ר ב"ש זה פשוט לא זה. פעמיים ניצחה ב"ש במפגשים בין השניים, פעם אחת זה הסתיים 1:4 ובפעם השניה 1:3. לב"ש נותרו 5 משחקים לסיום העונה, לעומת 4 לנס ציונה. שתי הקבוצות ישחקו בשבת, אך הכל תלוי בב"ש. ניצחון נגד כנות, מגדיל את הפער ל-12 נקודות, וכשנותרו בקופה רק 12 נקודות, אפשר להגיד שהסיפור גמור, וכל מה שנותר לב"ש זה להכין את השמפניות.

מרכז: רמה"ש מתקרבת

רמה"ש תשחק בעונה הבאה בליגה הארצית של הנערים א'. כל מי שמטיל ספק בעובדה הזאת, כנראה שמאמין גדול בניסים. לרמה"ש הראשונה בטבלה, נותרו ארבעה משחקים לסיום העונה כשבמאזנה 56 נקודות. סגינתה מקרית אונו ממוקמת שנייה כשנותרו לה 5 משחקים עד תום העונה ובמאזנה 41 נקודות.

סיכום: 15 נקודות הפרש בין שתי הקבוצות יוכלו להצטמצם לשוויון והכרעה בהפרש שערים במידה וקרית אונו תנצח את חמשת משחקיה הבאים ויוסיפו למאזנם 15 נקודות, ויריבתם רמה"ש תפסיד בארבעת משחקיה הנותרים, מה שלא צפוי לקרות.

כמו שזה נראה כרגע, גם רמה"ש, שתצא למשחק חוץ באריאל, תארוז את בקבוקי השמפניה.

צפו בקבוצת הפועל חדרה, עוד לפני שהייתה קרובה לאליפות

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק