הנשים ישחקו מול אוסטריה בחוץ

נבחרת הפדרציה של ישראל קיבלה הגרלה קשה ותשחק שוב ללא הקהל הביתי. ניצחון יעלה את הנבחרת לבית העליון הבכיר. עודד יעקב, קפטן הנבחרת: זו הגרלה קשה מאוד

יום רביעי 25 אפריל 2007
אורן קורנפלד
נבחרת הפדרציה של ישראל קיבלה היום (רביעי) הגרלה קשה ותתמודד מול נבחרת אוסטריה בקרב על המקום בין שמונה הגדולות בעולם, הבית העליון הבכיר.

שחר פאר, ציפי אובזילר, אנה סמשנובה ויוליה גלושקו, שעברו בסוף השבוע האחרון את נבחרת קנדה, היו יכולות לקבל את בלגיה, יפן וספרד, אך זכו בהגרלה הקשה ביותר ויתמודדו ב-14 וב-15 ליולי מול אוסטריה.

הנבחרת האוסטרית שהביסה בסוף השבוע האחרון את נבחרת אוסטרליה עם ניצחון 1:4 בעלת שתי טניסאיות מהטופ-100. הראשונה היא סיביל באמר (25 בעולם), אם לילדה. באמר תחגוג בהמשך החודש יומולדת 27 והשיגה את דירוג השיא שלה לפני פחות משבוע. בזוגות היא מדורגת 245. הטניסאית האוסטרית ביצעה התקדמות הדרגתית ובכל שנה כבשה שיאים חדשים, כאשר האחרון כאמור הוא הדירוג הגבוה ביותר בקריירה שלה.

לצידה משחקת גם טמירה פאזק, טניסאית צעירה בת 17 המדורגת במקום ה-84 בעולם, כאשר דורגה לפני כשבועיים שני מקומות גבוה יותר וזהו דירוג השיא שלה. גם פאזק בהתקדמות הדרגתית ולראיה היא נמצאת בין מאה הטניסאיות הטובות בעולם.

שתי הטניסאיות שכנראה ישלימו את הסגל הן איבון מיוסבורגר (בת 23) המדורגת 106 בעולם (בשיאה 102) וטינה שיכטל (בת 23) המדורגת 281 (בשיאה 230).

יתר משחקי הפלייאוף על העלייה לבית העליון הבכיר: בלגיה נגד סין, יפן מול גרמניה וספרד נגד צ'כיה. כאמור, נבחרת שתזכה בניצחון במפגש תעפיל לבית עליון 1, ואילו נבחרת שתפסיד תשוב להתמודד בית עליון 2, המכיל שמונה נבחרות נוספות שמשלימות את 16 הטובות בעולם.

יעקב: זו הגרלה קשה מאוד

בנבחרת הביעו אכזבה עמוקה מכך שהמשחקים לא ייערכו בארץ, אחרי שנאלצו לנדוד לקנדה ולא נהנו מהקהל הביתי, כפי שנהנו שחקני נבחרת הדיוויס.

עודד יעקב, קפטן הנבחרת אמר ל-TELESPORT: "אני חושב שכל נבחרת בשלב הזה היא קשה. זו לא ההגרלה הכי קשה שיכולנו לקבל. זה משחק חוץ, וזה הופך את העניין ליותר מסובך. לא תהיה לנו הזכות לקבל תמיכה ועידוד מהקהל הישראלי. יש להם שתי טניסאיות טובות מאוד. באמר עשתה קפיצה מהטופ-100 ל-25 והיא בכושר שיא כרגע".

לגבי השאלה על איזה משטח להערכתו תיערך ההתמודדות אמר יעקב: "לדעתי זה יהיה באולם על חימר. הם יודעים שאנחנו משחקים במשטחים פתוחים, ובכך אולי ינסו להקשות עלינו".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק