לוני: שיכורים ממציאים דברים

הבעלים של מכבי ת"א בראיון מיוחד מסביר ש"אני לא מוכן להסדר של הורדת נקודות". הדיון נדחה ליום חמישי הבא לאחר עימות עם יו"ר הבקרה

יום חמישי 26 אפריל 2007
שלמה חסיד

לוני הרציקוביץ' ימריא מחר לסינגפור הרחוקה לרגל עסקיו, לאנשיו שישארו בארץ יש מעתה שבוע ימים בכדי להכין את התשובות לועדת המשמעת שתדון בהאשמות הטוענות לקיומו של חוזה הכפול עם הקרואטי איבן ראזיץ'.

אמש הוצעה למכבי עיסקת טיעון בנושא אך הבעלים של מכבי תל אביב סירב לחתום עליה. "אני לא  הסכמתי לעיסקה כי אינני מסכים לעונש הורדת הנקודות"' אמר הלילה הרציקוביץ'. "אנחנו נכין את החומר הנדרש ונבקש לזכות אותנו בשבוע הבא משום שלא הייתה כאן שום עבירה על חוק הרשות לבקרה התקציבית".

הרציקוביץ' מגדיר את המקרה כעבירה טכנית ומוסיף כי ישנם "שיכורים" לטענתו שממציאים סיפורים הקושרים בין הורדת הנקודות לקבוצתו ולניצחון אפשרי של הצהובים על בני יהודה בשבת הקרובה. "אלו שטויות והחדרת רוח רעה"' אמר הרציקוביץ' בקשר לאענות הללו.

בקבוצה עסקו אמש גם בתלונה של ארסנל הגנאית קבוצת האם של שחקנה לשעבר של הקבוצה ג'ון פנסטיל. ארסנל טוענת כי מכבי ת"א חייבת לה כספים ממכירתו של פנסטיל לווסטהאם. בתגובה אמר הלילה הרציקוביץ' כי מכבי ת"א לא הייתה קשורה למכירתו של השחקן לווסטהאם.
 
"קיבלתי מווסטהאם "בובקס" [אפונים] איזו תביעה? מי זו ארסנל מגאנה? פנסטיל נמכר בזמנו להפועל ת"א ולפי מיטב ידיעתי הם לא מכרו אותו לווסטהאם, הנושא לא קשור אלינו וזה סתם קישקוש פרוע ודימיוני".  

כאמור, מכבי ת"א עמדה אתמול  לדין בהתאחדות לכדורגל באשמה על אי דיווח חוזה נוסף לקשר איבן ראזיץ' ועל בנייה ללא אישור בקרית-שלום.

הרציקוביץ' הגיע לדיון כמו גם אשר וייצמן ממשרד החקירות וייצמן-יער, וכבר מראשית הדיון הבהיר: "אני כופר בכל ההאשמות ולא מודה באף סעיף".

מכבי ת"א הגישה בערב החג בקשה לבית הדין של ההתאחדות למנוע את ההעמדה של הקבוצה לוועדת משמעת, זאת בטענה כי מדובר באי סדרים טכניים בלבד. הרציקוביץ' אמר: "בין הדין לא נתן את דברו וייתכן כי יחליט שלא להעמידנו בכלל לדין".

לוני ביקש לדחות את הדיון בשבועיים כדי שהוא יספיק לעבור על החומר מאחר והוא חייב לצאת לחו"ל. יו"ר הבקרה התקציבית, יאיר רבינוביץ' טען מנגד כי לוני מנסה לדחות את ההחלטה לסיום הליגה, דבר אשר עלול להשפיע על ההחלטה.

הדיינים חיים אלחדיף ודוד לב קיבלו את בקשתו של הרציקוביץ' והדיון נדחה ליום חמישי הבא ה-3 במאי.

צילום ו-וידאו: יותם רונן

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק