דאבל לרמלה, ג'קסון נעצרה

גמר סל נשים: אליצור רמלה גברה בביתה על אנדה רמה"ש במשחק המכריע על האליפות בתוצאה 68:81 וזכתהבאליפות שישית ודאבל. דיאנה ג'קסון נעצרה בסיום לאחר שהיכתה את אינה גורביץ'

יום רביעי 25 אפריל 2007
רועי רובינשטיין
בארבעת המשחקים הראשונים בסדרה שתי הקבוצות שמרו על הבית ודחו את ההכרעה למשחק החמישי בסדרה, הערב ברמלה. המבצר הביתי, הגהנום או איך שלא תרצו לקרוא לאולמה הביתי החם של רמלה, עשו למענה את העבודה גם היום ושחקניותיו של אלי רבי הביסו את אנדה רמה"ש ואורנה אוסטפלד בתוצאה 68:81.

למעלה מ-2000 צופים נלהבים ביציעים ועוד כ-700 מחוץ לאולם שצפו במשחק על מסך ענק, החלו עתה את החגיגות ברמלה שימשיכו אל תוך השעות הקטנות של הלילה ואולי אפילו עד אור הבוקר. אליפות שישית בהיסטוריה לרמלה ואליפות הסטורית וראשונה עבור מאמנה - אלי רבי.

בסיום משחק הניצחון של אליצור רמלה על אנדה רמה"ש והזכייה באליפות אירעה תקרית בה הייתה מעורבת דיאנה ג'קסון מרמה"ש.

במהלך המשחק נתנה ג'קסון מרפק לאינה גורביץ' וגרמה לפתיחת השפה התחתונה של שחקנית רמלה. בין שתי השחקניות התנהלו חילופי דברים שלוו בתנועות ידיים. אך נראה היה כי התקרית מאחורי שתי השחקניות.

בסיום המשחק יצאה ג'קסון לחניית אולם הכדורסל ברמלה ונתנה לגורביץ אגרוף בפניה. השוטרים שהיו במקום תפסו את ג'קסון ולקחו אותה לניידת והעבירו אותה לחקירה בתחנת המשטרה המקומית. לאחר שטופלה, יצאה גורביץ' מלווה בשוטר לאותה תחנה כדי להגיש תלונה על תקיפה.

מאנשי הנהלת אנדה רמת השרון קיבלנו רק התייחסות קצרה לאירוע בסיום. "מאחר ולא ראינו את המקרה אנחנו לא יכולים להגיב. אנו מגנים אלימות מכל וכל ואם זה אכן קרה אנונבדוק באילו צעדים ננקוט".

רגע לפני האירוע, בעודה רגועה, סיכמה ג'קסון את העונה שלה ברמת השרון, "זה כואב לסיים כך את העונה, הערב לא שיחקנו טוב כמו בכל המשחקים האחרים שלנו בעוד שאצלהן יותר שחקניות הגיעו למשחק. אני מורידה את הכובע בפני רנלה אך מסיימת את העונה בתחושת אכזבה".

מאמנת הקבוצה אורנה אוסטפלד לא לקחה קה מידי את ההפסד: "אני חושבת שביחסי הכוחות שיש בין שני המועדונים עשינו מעל ומעבר. רמלה היו פייבוריטיותוהן קבוצה טובה יותר. זה שהגענו לחמישה משחקים גם אומר משהו, לא קל להפסיד אבל הפנים שלנו קדימה".

מאמן המנצחת אלי רבי שזכה סוף כל סוף באליפות ראשונה בקריירה חגג עם האוהדים בסיום. "זה קודם כל הקלה ואחר כך אושר גדול אני מאושר שעמדנו בכל היעדים. זו קבוצה מאד קשה לאימון, עם שחקניות ברמות הגבוהות ביותר במשחק היום עם עבר והווה ענק. קשה להשטלת על המערכת הזו וכל העונה הלכנו בין הטיפות נועה, טלי ואינה עזרו לי מאד".

טלי נוי שזכתה בעונה שעברה באליפות עם הפועל ת"א התמוגגה מאושר בסיום: "זה היה קשה אבל עשינו את זה, לקחת אליפות זה תמיד מרגש ובמיוחד ברמלה מול הקהל המיוחד הזה". 

שלושת הזרות של רמלה אשר סחבו את הקבוצה עד לאליפות רקדו ושרו יחד עם מאות האוהדים על הפרקט בסיום. מוניק קורי כבר חולמת על חזרה לרמלה בעונה הבאה. " אני מקווה שאשוב לכאן גם בעונה הבאה" אמרה האמריקנית, ניצחנו הערב קבוצה טובה שלא נתנה לנו את המשחק בקלות".

פלאנט פירסון סיפרה על האנרגיות בקבוצה לקראת הערב. " עלינו לשחק כקבוצה כולם הגיעו הערב לפרקט משחקניות החמישייה דרך שחקניות הספסל ועד לצוות המיקצועי". מי שלקחה את הזכייה יותר בקלות הייתה לאטויה תומאס שכבר מצפה לשוב הבייתה. "אני לא נרגשת כל כך, זה נחמד אבל יותר מרגש אותי לשוב הבייתה ולהתחיל להתכונן למשחקי ה-WNBA".

ראש העיר יואל לביא עמד כאב גאה בסיום על הפרקט ואמר: "זה מרגש, המטרה שלנו העונה הייתה לקחת את הדאבל וזה מה שעשינו. עכשיו המטרה שלנו לעונה הבאה היא להניף את דגל ישראל באירופה, כי אני רואה שמכבי ת"א לא עושה זאת מי יודע מה העונה. אולי עדיף שצהוב אחר יצליח באירופה".

מהלך המשחק

רבע ראשון


פתיחה רצחנית של רמלה המקומית בדחיפת הקהל הביתי החם שלה והרבה אגרסיביות בהגנה הביאו אותה ליתרון 5:15 כעבור 7 דקות ברבע הראשון.

איה גורביץ' קלעה את הנקודה השמינית שלה מתוך 20 של רמלה וקבעה 10:20 דקה לסיום הרבע. מיד אחר-כך עשתה רמלה עצירה בהגנה ושלשה של קורי העלתה אותה ל- 10:23. עוד נקודה מהעונשין חתמה את תוצאת הרבע. 10:24

רבע שני

הרבע השני נפתח טוב יותר מבחינת רמה"ש וכעבור 5 דקות ג'קסון הורידה ל-9 הפרש עם הנקודה השמינית שלה במשחק. מיד אחר-כך מתפרצת וסל של וידוביץ' הורידו את ההפרש ל-7 בלבד, 24:31 ואלי רבי לקח פסק זמן.

בפסק הזמן ניער רבי את שחקניותיו והן אכן חזרו ממנו כמו מלוע של תותח. ריצה של 3:9 במשך 3 דקות משחק עשתה 27:40 לרמלה כשנותרה דקה וחצי לסיום הרבע.

גורביץ' עם סל גדול מהפינה העלתה את מאזנה ל-14 נק' במשחק עצום שלה ובהתקפה הנגדית דיאנה ג'קסון קלעה את הנקודה ה-12 שלה במשחק לא פחות טוב. פירסון קלעה לרמלה 2 נקודות מהעונשין 8 שניות לסיום וחתמה למעשה את תוצאת המחצית 31:46 לרמלה המקומית.

רבע שלישי

פתיחת רבע מעט מפוזרת עם איבודי כדור לשני הצדדים, החטאות עונשין והחטאות ליי-אפים הביאו ל -4:4 בלבד כעבור כמעט 5 דקות של משחק עד שהגיעה דיאנה ג'קסון ויצרה סל ופאול בכדי לקבוע 37:50 והקבוצות ירדו לפסק זמן לפני קליעת הפאול של ג'קסון.

4 נקודות רצופות של גורביץ' ולטויה תומאס עשו 38:54 לרמלה ואוסטפלד לקחה פסק זמן בשביל לעצור את ההתמוטטות. 38:54 לרמלה, 4:20 דקות לסיום הרבע השלישי.

אנדה חזרה מפסק הזמן והשיגה סל אך בצד השני סל ועבירה של מוניק קורי, שגם קלעה את זקריקת העונשין העלה את רמלה להפרש שיא במשחק של 17 נקודות, 43:50. שלשה של וידוביץ' מיד בצד השני הורידה שוב ל-14.

קליעות עונשין מוצלחות של לירון כהן ותומאס מן העבר השני עשו 46:61 ובהתקפה הבאה השיגה כהן עוד שתי נקודות בחדירה והקטינה ל- 48:61.

עם הבאזר קלעה מאביקה סל משוגע עם הקרש כמעט ממחצית המגרש וחתמה את תוצאת הסיום של הרבע השלישי: 53:66 לרמלה.

רבע רביעי

גם הרבע הרביעי התחיל בצורה מפוזרת מצד שני הצדדים עד שמאוודי מאביקה הצליחה לקלוע סל מתוך הצבע בשביל להקטין ל-11 הפרש. לטויה תומאס ספגה מכה לא מכוונת במאבק מתחת לסל וירדה לספסל עם אף מדמם על מנת לקבל טיפול.

תומאס חזרה למשחק ומיד קלעה 2 נקודות נוספות מתוך ה-17 שלה בכדי לקבוע 57:71.
חמש נקודות רצופות של אנדה כולל שלשה גדולה של מאביקה הורידו את ההפרש לחד ספרתי בפעם הראשונה מזה זמן רב, אך סל נוסף של תומאס החזיר ההפרש ל-11. אנדה איבדה כדור ופירסון העלתה ל- 62:75, 4 דקות לסיום ופסק זמן של אנדה.

שתי נקודות מהעונשין של פירסון קסעו 62:79 2:45 דקות לסיום ושחקניות רמלה החלו לחגוג.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק