לאחר מותחן: פ.ס.וו אלופה

ליגה הולנדית: רונלד קומאן זכה באליפות עם פ.ס.וו לאחר ניצחון 1:5 על ויטסה. אייאקס ניצחה 0:2 את ווילם והפסידה את האליפות על חודו של שער. אלקמאר, שהייתה תלויה בעצמה הפסידה 3:2 לאקסלסיור

יום ראשון 29 אפריל 2007
מערכת TELESPORT
המתח בליגה ההולנדית המשיך עד מחזור הסיום (34), שנערך הערב (ראשון). שלושה קבוצות רצו לאליפות אך רק אחת זכתה בה - פ.ס.וו איינדהובן.

פוטו פיניש ענק היה הערב בליגה ההולנדית, כאשר שלושה קבוצות רצו לכתר האליפות. כולם הרימו גבה, שרונלד קומאן, קיבל את תפקיד מאמן פ.ס.וו לאחר המורשת שהשאיר חוס הידיניק, אבל קומאן כמו שהיה שחקן גדול הוכיח, שהוא מאמן גדול לא פחות.

פ.ס.וו לא ריחמה וקרעה 1:5 באיצטדיון פיליפס את ויטסה ארנהיים, שהעניק את האליפות בזכות יחס שערים טוב יותר מאייאקס. 

מה עם אייאקס? היא המפסידה היותר גדולה. אייאקס ניצחה 0:2 את ווילם טווה, והייתה חסרה רק שער אחד מלהשוות את הפרש השערים עם פ.ס.וו.

אלקמאר, קבוצתו של ואן חאל הייתה זקוקה לניצחון, אך ברגעי האמת פישלה והפסידה 3:2 מול אקסלסיור. 

פ.ס.וו איינדהובן אירחה באיצטדיון פיליפס את ויטסה ארנהיים ולא ריחמה על האורחים עם ניצחון 1:5 ביתי. כבר תוך דקה עלו המארחים ליתרון שני שערים. בדקה ה-8 אלכס דה-קוסטה כבש את הראשון.

תוך דקה האוהדים בפיליפס ארנה קפצו לשמיים שג'פרסון פארפאן כבש את השני. ויטסה הוכיחה נחישות לפחות בפתיחה עם צימוק של יאנסן בדקה ה-13.

בדקה ה-58 כבש איברהים אפלאי את השלישי לאיינדהובן. שוב ההגנה של ויטסה חלמה וג'פרסון פארפאן השלים צמד בדקה ה-64. השער החמישי והמדהים הגיע מרגלי ההולנדי, פיליפ קוקו - פ.ס.וו אלופת הולנד.

אלקמאר ו-ואן חאל יצאו למשחק חוץ מול אקסלסיור מהתחתית וחזרו עם הפסד 3:2 שעלה באליפות. 

כבר בדקה ה-18 נשארה אלקמאר עם 10 שחקנים, כאשר וואטרמן הורחק. תוך שלוש דקות היתרון המספרי של המארחים השתלם וברוניס כבש לזכות אקסלסיור. היתרון החזיק שלוש דקות וקזיומר השווה לאלקמאר.

במחצית השנייה דרוסט החזיר את היתרון למארחים. בדקה ה-70 אלקמאר חזרה למשחק מרגלי קוברמאנס. העייפות הורגשה ואקסלסיור השלימה את הניצחון בתוספת הזמן מרגלי ווסקאמפ. 

אייאקס (יחס שערים 47+) שהפסידה את האליפות על חודו של גול ניצחה 0:2 את ווילם. עמנואלסון כבש כבר בדקה ה-19 לזכות האורחים. הונטלאר הוסיף שער בדקה ה-67, אולם הניצחון השלים רק את המקום השני.

תוצאות נוספות בליגה ההולנדית: ספרטה רוטרדהאם - ר.ק.ס 0:1, גרוניגן - אוטרכט 2:0, ניימיכן - דן-האג 2:3, טוונטה - ברדה 1:2. 

הירנביין - פיינורד 1:5, רודה - היירקלס 0:7.

תמונה: רויטרס.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק