ביתר ירושלים זוחלת לאליפות

ליגת העל: חניכיו של יוסי מזרחי שוב לא הרשימו, אך הצליחו לחלץ תיקו 1:1 עם הכח והגדילו את הפער מהמקום השני לשמונה נקודות. אמסלם כבש שער מרהיב לבית"ר, אושרי גיטה השווה. הכח עם רגל וחצי בלאומית

יום ראשון 29 אפריל 2007
אסף בילגורי
כמה אופייני היה המשחק הערב לעונה הזו בליגת טוטו. מצד אחד התייצבה לה המוליכה הגאה של הליגה, מהעבר השני הקבוצה שנמצאת בדרך לליגה הלאומית ואילו זר היה נקלע למשחק הזה הוא לא היה יודע מי רצה לאליפות ומי יורדת ליגה. 

חניכיו של יוסי מזרחי כנראה יזכו העונה באליפות ראשונה אחרי 10 שנים, אך היכולת, אוי היכולת.  בית"ר ירושלים איכזבה מאוד כשסיימה בתיקו 1:1 את  משחקה מול הכח. אחרי שדוד אמסלם העלה את בית"ר ליתרון בשער על ה-מלמיליאן, היה נדמה שבית"ר תדרוס את הכח, אך אושרי גיטה השווה 3 דקות בלבד אחרי השער של אמסלם ומאז - שיממון. 

תוצאת התיקו טובה לבית"ר, שמגדילה את הפער ממכבי ת"א השנייה לשמונה נקודות, אך רעה מאוד להכח, שמפגרת בשבע נקודות אחרי מכבי הרצליה והיא כבר השלימה למעשה עם ירידתה לליגה הלאומית, אחרי עונה אחת בלבד בליגה הבכירה.

מחצית ראשונה: אמסלם מפציץ - גיטה משווה

כבר בדקה הראשונה איימה בית"ר על השער של הכח, כאשר חילופי מסירות בין מירוסביץ ליצחקי הסתיימו בבעיטה מקרוב של האחרון מעל השער.

הכח התעוררה ובדקה השביעית כמעט עלתה ליתרון, כאשר קימוטו שלח פצצה מ - 17 מטרים למרכז,קורנפיין הדף לא טוב לקורה והחוצה.

דקה עברה ושוב מזל גדול לבית"ר, אחרי ששוקי נגר שלח פצצה מ-20 מטרים, שהכניעה את קורנפיין, אך בואטנג הוציא מהקו.

המשחק לא נרגע ובהתקפה הבאה שלה בית"ר מצאה את שער היתרון בשער ענק של דוד אמסלם. גל אלברמן הרים כדור מדוד  מימין לשמאל, הישר לרגל השמאלית של אמסלם, ששלח פצצה מהאוויר לחיבורים מ-12 מטרים - 0:1 לבית"ר.

3 דקות בלבד החזיק היתרון של בית"ר עד שהכח מצאה את השיוויון. פאפי קימוטו נגח כדור להיידמן, שפרץ מצד ימין והרים כדור מדוייק, הישר לראשו של אושרי גיטה הלא מכוסה וזה נגח בצורה מושלמת פנימה מקרוב - 1:1 בוינטר.

אחרי פתיחה סוערת במיוחד למשחק, שתי הקבוצות התעייפו והמשחק דעך מאוד. דווקא הכח היתה קרובה לשער שני, כאשר יוסי רוזן בעט כדור חזק לחוץ בדקה ה-22. 

בדקה ה-25 הגיע מירוסביץ מבית"ר למצב טוב, אחרי שכדור נהדף אליו מהגנת הכח, אך הצ'יליאני בעט לא טוב, אך מעל השער.

על סף השריקה למחצית ניסה דן רומן להפתיע את קורנפיין עם בעיטה חזקה מרחוק, אך האחרון היה עירני והדף. 1:1 במחצית.

מחצית שנייה: שיעממומון

יוסי מזרחי לא אהב את היכולת במחצית הראשונה והוא ערך שני חילופים עם פתיחת המחצית השנייה, כאשר טוטו תמוז החליף את טוטו רושל ואבירם ברוכיאן החליף את אלברמן.

בית"ר המשיכה ביכולת הלא מרשימה שלה ודן רומן כמעט העלה את הכח ליתרון בדקה ה-57 אך הבעיטה שלו הלכה אל מעל שערו של קורנפיין.

בדקה ה-62 התעורר מיכאל זנדברג ושלח כדור מצויין לעברו של ברק יצחקי, אך זה נגח מקרוב הישר לידיו של אודה.

יוסי מזרחי הוציא את יצחקי החלש והכניס את בן שושן על רקע שריקות בוז של אוהדי בית"ר, שלא היו מרוצים מהתצוגה של קבוצתם.

בדקה ה-84 מנור חסן המחליף כמעט כבש בבעיטה חזקה מרחוק, אך קורנפיין הדף בקושי לחוץ.

בדקה ה-88 הזדמנות פנטסטית לקימוטו לנצח את המשחק עבור הכח אחרי שזה מצא את עצמו לבד מול קורנפיין, אך בעט בשלומיאליות החוצה.

הכח עמידר: מרשל אודה,דני היידמן, רובי רגב, איציק כהן, שוקי נגר, יוסי רוזן, דן רומן, דודי ליברמן (מור גולן, 65), אבי תקווה (מנור חסן, 79), פאפי קימוטו ואושרי גיטה

בית"ר י-ם: קורנפיין, אמסלם, בנאדו, גרשון, זיו, מירוסביץ, אלברמן (ברוכיאן, 46), בואטנג, זנדברג, יצחקי (בן שושן, 70) וטוטו (טוטו תמוז, 46)

צילום: יותם רונן

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק